Vrtna kosilnica

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Hja, uporabil sem jo samo enkrat.
smile-1.gif
Sedaj jo okrog preganja mulc in nima pripomb. Okrog hiše je cca.500m2 trate in to z dvema akujema pokosi iz do 10 na 4cm brez problemov. Lahka je dovolj, da obdela tudi nekaj precej strmega brega višine 2m. Dejanska zmogljivost je odvisna predvsem od obstoječe in željene višine trave - če ne kosiš redno in ti trava "pobegne" vzemi raje motorno ali pa takoj dokupi še kakšen akumulator [oz. kakšen kos vrtnega orodja, ki uporablja enakega].

Po specifikaciji sicer zganja enako močan hrup kot bencinske kosilnice ampak se mi zdi tišja. V vsakem primeru pa je hrup, ki ga zganja bolj sprejemljiv od ropota klasike. Izdelava je solidna in kljub temu, da je v celoti iz plastike po enem letu ne kaže nobenih znakov (zlo)rabe. Edina slabost, ki jo najdem je pravzaprav ta, da polnilec ne omogoča polnjenja obeh akumulatorjev naenkrat.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ne vem tako kritizirate B&S motorje povem samo to, da smo imeli Alkotovo kosilnico 11 let staro, kosila je redno cca 1200 m in po tolikem času je bila tako zjahan okvir in kolesa, da smo se odločili kupiti nov okvir, motor pa star naprej, je delal ko ura edino kabel za svečko skupaj z cin špulo je bilo treba v tem času zamenjati, ker je prebijal. No in ko sem šel po vse te dele praktično vse brez motorja, je bila cena nekje 75% cene kosilnice, pa mije prodajalec rekel kupi vse Alko enako pa ti dam koš gratis in sem za 200 eur kupil novo, nato pa dal na bolho oglas za motor in je šel takoj za 100 eur, ga je nekdo vzel za pogon agregata za na barko, pa, da ne omenim, da so me še potem precej klicali, da bi motor od te kosilnice kupili, tako, da sam imam z B&S in Alko kosilnicami same super izkušnje!
 
Nazadnje urejeno:

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Možno da jih imaš, verjamem pa tudi tistim ki jih nimajo. Sam motor je v redu in že dolgo enak. Spreminjala pa se je periferija - drugačni vplinjači, drugačen vžig, enkrat vplinjač zgoraj pa izpuh spodaj, drugič ravno obratno... Svoje naredi še rezervar brez filtra in smo hitro tam. Ko je pri meni začel motor trokirat, je bilo treba samo očistit vplinjač in svečko in je spet delal ko švicarska ura.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Doma mam Huskvarno, samohodno, stranski izmet, brig&straton motor; 1000 kv. m košnje 1x na teden zadnje 3 leta bp razen 1x se je špaga strgala.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
KO sem kupoval sam sem kupil najcenejšo s košem (V Rotarju...pa ravno neko obletnico soimeli, da sem dobil še 15 % popust)...zdaj ima kakih 7 let.

Vse kar naredim, je da ji menjam olje na (redno
wink-1.gif
) na 3 leta....očistil je nisem že vsaj dve sezoni, obračam, zvračam..delam z njo kot svinja z mehom (Jo uporabljam tudi na vikendu, kjer res nastrada)..ko jo rabim, potegnem in greva. Sicer jo porivam, samo pokosiva pa vse (Mislim da je gor nalepka Tungsem kar se motorja tiče)


Sodelavka kupila eno super duper Husquarno (okoli 700 EUR)...najprej so ji dali gor nek naluknjan nož, da niti kosila ni, potem je koš bombažni, pa tako zamišljen, da ga niti spraznit ne moreš...ne vem...veliko denarja pa na koncu bolj kot ne razočaranje.

Sodelavec imel nagledano ravno tako Husquarno, pa ko je pri sodelavki testno kosil (ko je imela fešto) ga je povsem minilo...zdaj je kupil neko reč (Mislim da s hondinim motorjem) pa neko čudno znamko...v nekem Bau-u. SIcer..motorje Honda..samo zadeva niti nima spodaj vijaka da bi odtočil olje in zamenjal (Potrebno izsesati preko zgornje luknje), prvo je moral zadevo poštimat (dodat nek plehek) da je zadeva vsaj polnila in filal koš...tako da...


na koncu ugotoviš da res daš morje denarja, kupiš znamko, pa si razočaran bolj od vsakega 'šrota'
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.909
5.460
113
smile-1.gif
kar se tiče kritizerjev B&S in ostalih vrtnih motorjev.......ne moram vam pomagat če ste polapismeni....mate pač 2 levi roki!

Nevem kako bi se dal te vrtne motorje še bl poenostavt da bi Vam jih tko naredil da bi jih Vi znal vzdrževat brez osnovne razgledanosti in nevem....osnovnošolskega znanja ki ga dobiš pri pouku tehnike
sprasujem se.gif


Bolj enostavno se jih ne da zgradit....žal
jezen.gif


Če kosilnico čistiš spodaj jo obrneš na azdnja kolesa al pa tko da maš auspuh (ventile) zgoraj čenbe zalije cilinder in imaš hidravlično stiskalnico.....pa kot je že nekdo omenil zalije olje zračni filter in ne dela! Sicer teče benz vn če maš pouhn kestel ampak ni sile!
Membrane za carburator te pridejo 2 eura in so pogost vzrog čudnega delovanja motorja ( B&S 3,5-4HP motorji).....pravtako vžigalne tuljave oziroma razpokan kabel....nisem še nikoli menjal!

Za vse ostalo je tu youtube...

In pa tale repair faq
http://www.repairfaq.org/samnew/lmfaq.htm
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
V zadnji številki revije Tehnika in narava je test ene Husqvarne za 650€.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.909
5.460
113
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
BS motor je preveč občutljiv in na prah in na nagibanje in na...uporabo, najbolje deluje, če ga samo gledaš...

, ta pa bog ne daj, da ga malo bolj nagneš, ali pa malo dlje uporabljaš, kiha , se duši, ne vžiga, se ne vgaša, iz ene skrajnosti v drugo.

membrana med tankom in frgazarjem...2 eur......pa še uno okroglo tesnilo menjaj ki je med frgazarjem in blokom motorja...oz tm k je frgazar nataknjen na uno cev....se postara in ti fauš zrak not vleče!!!

Maš vse tu spisano za tecumsehe pa B&S: http://www.repairfaq.org/samnew/lmfaq.htm
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.909
5.460
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
. So se že obrabile gume, da skoraj nimajo več profila. .

Dobiš jih v raznih baubau štacunah na vrtnih oddelkih al pa na servisu
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.909
5.460
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
samo zadeva niti nima spodaj vijaka da bi odtočil olje in zamenjal (Potrebno izsesati preko zgornje luknje),

Pred parimi leti sem kupil v Merkurju namenski oil extractor....majo tm zravn kosilnc na stalaži...par eurou
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.909
5.460
113
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
kocilnica se več ne vgasne, razen ko zmanjka bencina, pa smo jo imeli razdrto na prafaktorje, cinšpulo in ostale dele premerjeno, menjali žico za start in izklop,

masa je bla pa kje? Stikalo (al na gasu al na bloku) je blo 100% ok? WD40?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Zanimivo da imate z B&S motorji težave. Jaz imam Al-ko kosilnico, sicer navadno, ni samohodna, motor pa mislim da je 3,5km. Dela ko šus (ker sem bolj kmet za te reči sem jo po 3h sezonah šele letos prvič servisiral - menjava olja, prej sem samo malce dolil). Še najbolj nerodno je bilo da ima za čepek za olje štirikraki ključ (sem moral šestkrakega mal pobrusti da sem odvil). Res pa je da imam večino ravnega, nekaj malega 40 stopinjskega nagiba. Kar se mene tiče je motor ful trpežen, pa vžiga praktično iz prve vedno (glede na tri sezone bi človek rekel praktično neuničljiva zadeva, ali pa imam srečo z motorjem). Če koga zanima jo pa prodajam ker sem dobil še nekaj površine za kosit in rabim večjo stvar (pod privat).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.909
5.460
113
Citat:
Uporabnik OldSkul pravi:
Edino kar me moti je majhna hitrost, tako da jo večinoma sam porivam.

Tudi za to obstaja rešitev...seveda moraš bit mal "sam svoj mojster"
wink-1.gif


1.) lah se ti je sam jermen raztegnu pa ti drsi mal

2.) Lahko pa probaš takole........da zamenjaš velikost koleščka okol katerega drsi jermen

http://forums2.gardenweb.com/forums/load/lmower/msg1015365919417.html

In še link pobran iz tega foruma s katerim delaš izračune nove hitrosti kosilnice pri novem prenosu

http://www.durabelt.com/beltlengthcalculator.php (method 3)
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.985
113
EU
Husqvarno imam s Hondinim motorjem.
Zelo nekvalitetni ležaji pogonskih koles. Nekakši štancani pleh "made in china" in notri kroglice.
Hitro dobijo zračnost, zaradi češa pogonski planetni zobnik v kolesu zaæne pobirati zobe.
Kosilnica naenkrat ostane brez pogona.
Zato moraš stalno spremljati zračnost zadnjih koles, in zategovati ležaj s podlaganjem podložk.
Novo kolo komplet stane 35 eur.....
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
zdravo, prebral sem že vsega in svašta o kosilnicah zato bom še tukaj vprašal.

torej se selim na deželo in moram kupiti kosilnico za cca 500m2 trave na popolnoma ravnem terenu. nujno je da je bencinska pa da ima koš in da NI samohodna. po tisti ravnini jo bom že tišu parkrat na leto. budgeta je max 250€. kaj priporočate?
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Motorna kosilnica MTECH, M 4645 P


Cena: 189,00 €

Dobava: v 2 do 4 delovnih dneh.



4-taktni motor MTD OHV 45, 139 CC, širina reza 46 cm, za košnjo do 1.400 m2, posamična nastavitev višine košnje od 2 do 9 cm, 6 možnosti nastavitve višine, s košem prostornine 70 l, kovinsko ohišje.

Tole je v merkurju, samohodna pa stane 249 evrčkov. Sam jo imam in dela bp, res pa je nova.