Vrtna kosilnica

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
...se kupuje, stranski izmet, samohodna, raje večja kot manjša. Kaj se splača kupiti, da bo za par let mir?

Husqvarna ima en nov model :



Kaka Honda se tudi najde, AL-KO....

Kakšna firma pa je MTD? Merkur jih prodaj. M-TECH je pa verjetno bolj za en klinc kvaliteta, vsaj kakor imam izkušnje s to blagovno znamko (kit ne drži, purpen je zanič...)
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Pri nas tudi kupujemo novo vrtno kosilnico, le da mora za razliko od tvoje imeti še koš za zbiranje pokošene trave.

Gledal sem Husqvarno, pa ne vem, če je smiselno zanjo doplačati 200€ več, kot pa stane AL-KO...


Ima kdo izkušnje z Husqvarno in AL-KO kosilnicami?
 
Nazadnje urejeno:

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
...kosilnica pa dela. Rsno, sam jo imam sicer še v škatli, a smo kupil 4 v akciji plačaš 3 dobiš 4 in kolegi že veselo kosijo z njo. Motor je itak MTD, ostalo pa nihče ne ve od kod je pobrano, a menda je v redu.
 

yurer

Zelenc'
22. apr 2008
29
0
1
Obišči stran
Lahko povem kar iz lastnih izkušenj ker sem imel že vse zgoraj naštete. Huskvarna- odlična kosilnica ampak izredno pretirana cena (dodatki kot so izplahovanje/čiščenje rezalne komore ne odtehta cene), Alko kosilnice so zelo dobre ne glede ali imajo Brigs&Stratona ali MTD motor. Sam sem pred dvema tednoma kupil M-Tech-ovo kosilnico v Sežanskem merkurju in jo lahko do sedaj samo pohvalim. Moja košnja je na neravnemu terenu z dokaj visoko travo. Kosilnica je kos katerikoli situaciji. Štiritaktni MTD-jev motor, ki je licenčna kopija Brigs&Stratona hitro in suvereno kompenzira večje obremenitve. Edino kar mi gre na živce je nima kvalitetnih ležajnih koles. Ker ni samohodna je razliko čutiti.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Evo mi mamo AL-KO. Dobro narejena, zadovoljen. Nekatere njihove rešitve so mi zelo všeč, recimo tista da s samo eno ročico spreminjaš višino kosilnice. Motor je B&S in je OK
Edino kar me moti je majhna hitrost, tako da jo večinoma sam porivam.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Gledam M-TECH, pa ni navadne samohodne s stranskim izmetom. je pa jutri akcija v Merkurju do -90%
17758-icon_confused.gif


Husqvarna je res draga, ja....
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
http://www.trgovina-frama.si/sl/Vrtne_kosilnice/Kosilnica_m._Tip_HB_58_RLCS/
Imamo ta model že kakšnih 10 let, samo motor je od Brigs&Straton. Vrtljiva kolesa so nepotrebna saj, če je teren vsaj malo nagnjen, stalno obrača navzdol, zato imamo vedno zataknjena. Pogon je na zadnji kolesi, in odkar sem jih notri zalil z lepilno pištolo še nisem menjal nobenega, tako da se mi zdi sistem pogona dober. Glede koša, če je trava malo večja ali vlažna, se cev do koša zamaši in jo je potrebno večkrat prazniti. Drugače je o.k. Kupil sem jo takrat tukaj http://www.rotar.si/
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Ti lahko povem za husqvarno: imam dve leti in sami problemi: od uničenih ležajev pogona, do zlomljene vzmeti pogona (to oboje smo rešili sami, garancije na servisu ne priznajo), kocilnica se več ne vgasne, razen ko zmanjka bencina, pa smo jo imeli razdrto na prafaktorje, cinšpulo in ostale dele premerjeno, menjali žico za start in izklop, pa nič, skaratka same težave. Motor B&S 5.5 KM: mi je prodajalec svetoval naj se raje stegnem po huskvarni s hondinim motorjem, pa ga nisem poslušal
bonk.gif
, zdaj vem zakaj bi ga moral: tile BS motorji niso k.urca vredni, tolko razdiranja in pucanja kot ga imam jaz s tem motorjem....Kosilnica je koštala okoli 600eur, za tak denar bi v 2 letih, kar jo imam mirne duše porabil in v smeti vrgel 3 navadne kosilnice, brez slabe vesti.
Tako da zame: husqvarna ne hvala. Če že, potem obvezno motor honda. Husqvarna je izgubila zelo veliko na kvalitei, odkar jo sestavljajo v italiji (vrtne kosilnice).
Imel prej craftsman kosilnico, ta pa je delala kot nora, 12 let bp.
Na tvojem mestu kupim raje kaj drugega.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Ja, vem kako je to: kosilnica na servisu, seveda si vzamejo čas, garancijo ti zavrnejo, ker so ležaji potrošni material, ki je po letu dni uporabe za menjat, trava pa veselo raste. Sem dal to lani skoz, vmes sem si moral kosilnico sposojevati, da nisem imel okoli bajte džungle. BS motor je preveč občutljiv in na prah in na nagibanje in na...uporabo, najbolje deluje, če ga samo gledaš...
Hudiča, craftsmana tolko, da nisem metal po travi, pa je vžigal in delal kot nor, ta pa bog ne daj, da ga malo bolj nagneš, ali pa malo dlje uporabljaš, kiha , se duši, ne vžiga, se ne vgaša, iz ene skrajnosti v drugo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.671
1.587
113
meni huska sicer dela ko raketa zdaj 3. sezono, je pa problem ker ko jo nagneš da jo spodaj spucaš imaš potem rock&roll. ne vžge, če vžge hitro crkne, kadi ko wartburg,... s časom pride k sebi od šoka. torej kak se ta kosilnica z BS motorjem spodaj spuca?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Jaz imam harry z B&S 6KM motorjem in dela bp 7 let. Kosim blizu 20 arov, kar je za tak strojček veliko. So se že obrabile gume, da skoraj nimajo več profila. Razen tega imam tudi skoraj sam hrib, ki je krepko preko tistih par stopinj nagiba, ki ga dovoljuje proizvajalec motorja. Po mojem je tako kot pri ostalem sranju: če imaš srečo dela, če ne crkne. Ko mi crkne pogon (preprost variomatic), jo lahko po mojem samo vržem v kosovni odpad, ker se ne bo splačalo popravljati.
Ko sem jo kupoval, je imel isto prodajalec tudi husquarno in je to bolj priporočal, češ da ima boljše ležaje itd... Ampak kolikor vem, je harry kot firma malo zatem crknila, husqurna pa še zmeraj živi. Na servisu pa je še nisem imel, razen v začetku, ko se mi je zdelo, da variomatic ne dela čisto OK. Niso nič pogruntali, sem pa potem sam ugotovil, katera vzmet je za prestaviti, da bolj špana in sedaj deluje, kot pričakujem. V glavnem sem videl, da vsaj tisti serviser ni bil v stanju premisliti, kako taka enostavna stvar gre skupaj in da ni upanja, da kaj resnega popravi. Enkrat je prijelo tudi ležaj pogona, ker sem jo pral po uporabi. Mazilo v spreju je problem rešilo, od takrat ji vode več ne kažem. Naj bo umazana, potem vsaj dela.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Nagniti jo moraš tako, da je cilinder zgoraj. Običajno to pomeni s prednjimi kolesi v zrak, če je svečka spredaj. Če jo nagneš kontra, olje zalije cilinder in če je tako dlje časa ga nekaj pride nad bat. Tako jo je težko vžgati, ko pa ti le uspe, skuri in sežge olje, zato trokira in kadi.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Tvoj nasvet glede nagibanja je super, ampak je včasih zaradi ročajev to tečno izvesti. Jaz jo nagnem na tisto stran, kjer je izpuh, primem "špahtel" in v 10-ih sekundah očistim, kar mislim očistiti. Ko sem čistil bolj (z vodo), sem imel resne probleme (napisal zgoraj). Tako nimam težav z vžigom. Ko pa sem enkrat zalil zračni filter (papirnat) pa ni vžgala, dokler ga nisem odstranil in pozneje menjal. Naoljen papirnat filter učinkovito tesni zrak in mu preprečuje vstop v motor.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Citat:
Uporabnik Tku pravi:
Kdor nima preveč površine, lahko poskusi s takole Bosch Rotak 43 Li , samo kupite jo raje v tujini, kjer je cenejša...

Ni nujno - lani sem v Merkurju [edini so imeli zalogo, robo sem hotel takoj] dobil zadevo po enaki ceni, kot je recimo na ebayu s poštnino. Pa še nekaj evrov je kanilo kasneje nazaj na račun njihove kartice. Vse kar sem rabil je bil vodja oddelka, ki je brez pregovarjanja odobril popust.
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Dobra informacija. Zaupaj nam še, kako si zadovoljen z njo? Gledam jo že nekaj časa, pa klasika noče crknit.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
meni huska sicer dela ko raketa zdaj 3. sezono, je pa problem ker ko jo nagneš da jo spodaj spucaš imaš potem rock&roll. ne vžge, če vžge hitro crkne, kadi ko wartburg,... s časom pride k sebi od šoka. torej kak se ta kosilnica z BS motorjem spodaj spuca?

Spredaj jo dvigneš, kot je že nekdo napisal, a jo ne smeš nagniti več, kot dovoljuje ročaj. Jaz tako prakticiram ko se zabaše, in ob ponovnem zagonu nič ne pokadi, ker olje ostane tam kot mora bit.

MTD je v Merkurju v akciji, 255€, pa še danes je do -90%. A bi bila za vzet? Model sem pozabil, a je stranski izmet in spredaj pogon
zmaga.gif