Vrtna kosilnica

helltom

Pripravnik
17. maj 2013
67
1
8
Imam Merkurjevo MTech kosilnico s Kawasaki-jevim motorjem. Kupil sem jo letos januarja, z njo sem že kosil že dvakrat, imam zelo strm in razgiban teren. Dela ko šus - po klancu naravnost gor, pa dol, pa postrani, pa počez.... Ja pa tako, kosilnica ima 45kg in klanec guraš ko zmešan, tudi če ima lasten pogon. Malo sem jo tudi že preuredil - povečal sem luknjo za stranski izmet, ker kolikor je malo mokra trava, kar letos ni nobena posebnost, zabaše in je potrebno ves čas ugašati in čistiti izhodni kanal. Sedaj požanje že pol metra veliko travo brez problema.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
hysterical-1.gif
OHV = over head valve(s).......ventili so v sami glavi kot pri avtu in ne bočno na palčkah v ohišju = L-head ......

OHV pomeni overhead valve, kar pomeni, da so v glavi motorja le ventili, odmična je pa ob strani, v bloku. Med odmično in nihajnimi ročicami, ki premikajo ventile, so potisni drogovi - une palčke ob strani ...

Tisto, kar si ti opisoval, je pa OHC (overhead camshaft), torej odmična v glavi motorja ki z odmikači direkt premika ventile.

Če bi hotel biti res natančen, bi rekel, da so OHV motorji vsi, ki imajo ventile v glai, ne gled ena pogon (stranska ali odmična v glavi) in da je OHC le ena od različic OHV. Ampak udomačilo se je pa tako, kot sem zgoraj napisal.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Kaj pa dvo-taktne kosilnice se še da kje kupit? Na nekem forumu sem videl, da pri dvo-taktnih kosilnicah ni problema, če kosiš v klanec, ker tako ali tako vliješ v kosilnico mešanico... Naj bi se še dandanes dobile AS kosilnice, ki pa imajo kar zasoljene cene...
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
584
7
18
Citat:
Uporabnik Alijen pravi:
Citat:
Uporabnik ginekolog pravi:
Za mojih 350m2 sem iskal eno zanesljivo, a ne želim pogona ,da je čim lažja za manevrirat. Izbral sem alko z B&S 450 motorjem. Računam, da bo delala 15 let min,.

http://www.merkur.si/vrt-in-ok...ssic-4-6-b.html

Kupil sem popolnoma enako, včeraj so mi jo dostavili. Prvo rundo sem z njo pokosil. Kosilnica je lahka, ker je pa bila malo bolj mokra trava pa se je hitro koš nafilal. Pa še velika je bila
smile-1.gif

Izprazil sem cca 27 napol polnih košev in še vedno je v kosilnici ostalo bencina za pol ure dela. Mogoče mi je malo švoh motor ampak, bomo pač sedaj kosili malo prej, ko še bo manjša trava
smile-1.gif
Zaenkrat mi je všeč. Edini minus ki je, so ti ostri robovi na plastiki.

Do sedaj sem kosil 2x po 20 min, vsakič po en koš (mlada trata) Dela dobro, lahka je, to sem isklal. Sem pa jo dodelal tako, da mi teče tudi, če jo spustim iz rok (žička okrog gas ročke). Dosti lažje kosit tako.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
@SJTV1
zmaga.gif



@raners.......ja dvotaktna + dobro sintetično olje ( da ne smrdi tolk pod nos).....bi bilo ultimativno kar iščeš...zaribat nima v nobeni legi......edino če nima frgazarja kot motorka je naklon tist ki jo uigasne...ker navaden frgazar ne dela v vseh legah
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.146
4.588
113
Mislim, da so dvotaktne še samo AS motor, kot si že sam napisal. Drago.
Jaz si vseeno ne znam predstavljati, glede na izkušnje, ki jih imam, da bi mi prej crknil motor kot vse okrog motorja v hribu. Če ne drugega, dvokolesno gnane kosilnice nikakor ne zmorejo ne vem kakega nagiba. Jo moraš skoraj nesti. Sam se moral menjati pogonska kolesa, ker so bila že čisto gladka in ni več nič prijelo. Pa tudi sicer ne primejo veliko. Ležaji v kolesih so tudi že bili na koncu. Ohišje je aluminij in ni težav. Ampak sedaj, ko točno vem, kako je pogon narejen, sem do kosilnice precej bolj "vljuden". V večjem hribu nikoli več ne kosim v košaro.
Motor bo po mojem preživel vse okrog, čeprav ta tip B&S nikakor ni namenjen delu v nagibu.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
cene pa take, da ti za ta denar , že maš par let košnjo plačano pa ne rabiš s prstom mignit
wink-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
KSZ.
Ima kdo izkušnje s to zadevo:
http://www.luen.si/index.php?p...1&Itemid=77
SILEN Samohodna kosilnica z B&S motor
1) Pogon tip: SAMOHODNA/ Lasten pogon z zavorne ročice in dušilke kabel
2) Pokrov tip: 46cm jeklen krov
3) Rezalna širina: 56cm (460mm)
4) 6 stopenjska centralna nastavitev višina košnje od 20-80mm
5) Nastavitev višine: eno dvigalo za 4 kolesa ,6 stopenjska
6) Motor: Briggs & Stratton 4.0Hp engine.Original, uvoženih iz ZDA
7) Rezilo tip: 18 Inch( 46cm) ravno rezilo
8) Dischang tip: Zadnji razrešnice s tkanino vrečka, *stranski izmed opcija*
9) Kolesa: 7 ""sprednji kolesi, 8"" zadnja kolesa
10) Certification: CE, GS


Kosilo se bo cca. 1000 m2, naklon minimalen oz ravno.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Še ve kdo mogoče za kakšne 2-taktne kosilnice (razen firme AS), lahko tudi v Avstriji...
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
(2021)
lani maja sem nalil olja malce preveč; sem mislil - ok, saj ga bo porabilo. Potem nisem več kontroliral. Letos maja pogledam kako je z oljem, pa se mi zdi da ga je še več kot lani. Je to možno ? Je možno da bi bencin nekako prišel v oljni rezervoar ?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
seveda je možno. Bencin lahko spere mimo batnih.
Bolj verjetno je pa to, da se je čez zimo vso olje steklo v karter
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
bi se to poznalo tudi na izpuhu ? Ker kadi se praktično nič
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.826
373
83
Zaradi garancije in podatkov "na papirju" se najbolj nagibam h Gardol. Ima kdo to že par sezon in kako je zadovoljen?

Potem pa še

 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.301
928
113
Titograd
Ramda je nek kitajec, do konca sestavljan pri nas. Iz nekih zapisov po forumih je servis poraz, kosilnica pa tudi ne veliko boljša.

Gardoli so včasih imeli tudi B&S motorje, Yamahe, Kawe, Honde, 5 let garancije v Baubau pa itak zmaga. Jaz bi raje v to smer gledal, če že.
 

dugi

Fizikalc
2. sep 2011
213
41
28
ljubljana
Točno tako Gardol z elektro zagonom imam sam.
Sem se zafrknil. Ima slab original nož, stranski izmet ni dobro zamišljen, sploh če želiš kositi malce višjo travo, ti maši izmet, motor deluje slabotno, čeprav številke pravijo drugače. Največji plus je baterija. Ta teden je zagnala kosilnico brez problema, čeprav nisem polnil baterije od jeseni.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.826
373
83
Točno tako Gardol z elektro zagonom imam sam.
Sem se zafrknil. Ima slab original nož, stranski izmet ni dobro zamišljen, sploh če želiš kositi malce višjo travo, ti maši izmet, motor deluje slabotno, čeprav številke pravijo drugače. Največji plus je baterija. Ta teden je zagnala kosilnico brez problema, čeprav nisem polnil baterije od jeseni.
Si siguren, da imaš enak model? Pri "moji" ne piše, da ima el.zagon. pa če prov vidim, ima tudi ročko za nastavljanje moči.
Za ta denar imajo vse ohv motor. Vsaj na papirju je ta med močnejšimi.
Kosim zelo kratko travo. Večinoma kr na mulca je.
 

dugi

Fizikalc
2. sep 2011
213
41
28
ljubljana
Napaka moja.
Imam to.


V bistvu je razlika samo pri elektro zagonu.

Ta ima iste tehnične podatke,razen širine reza.