Vrtna kosilnica

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.834
113
pri taščici
Nože je nekdo pred kratkim že raziskoval na alterju (patriot?) Poišči temo, so neke slike nožev itd.

Taka vprašanja (kvalitetna kosilnica) me spominja na tista dober telefon. In potem vsi navalijo na S4, zato da mesečno opravijo eno uro pogovora, pa mogoče kak sms. Mms je že prehuda znanost, da o mejlih, internetu, fotoaparatu ne govorimo.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Hanzi zato pa ne bom dal 500€ za kosilnico, ki je ne potrebujem
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.834
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Bucko pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Za trato ni dobro da pokošeno puščate v travi.

Tole sem mislil.
Po nekaterih info zaradi tega ker odkošena trava (ne vem kako je z ”mulčenjem”) prepreči dostop zraka do zemlje, posledično naj bi bilo več mahu in podobnega.
Koliko pa je to res pa še nisem preveril. Sosed vidim da vedno kosi brez koša z neko staro stigo, pa ima ima malo mešano. Nekje mah, drugje ne.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.806
113
Kot že rečeno...če ne kupiš dražje potem bo bolje, da bo brez pogona. Verjetno se res splača imeti soliden motor (da vsaj veš da bo delal). In omenjani B&S je kar dobra izbira.

a vseeno imam doma sam kosilnico Technusen (nekaj v tem smislu) oz. je ta motor na njej...takrat, ko sem kuporavl sem iskal najcenejšo kosilnico s košem (na oslovski pogon). In ta je bila najcenejša.
Sicer mi je v roku enega meseca pod kosilnico odpadel kompletni premaz barve (kot bi barvali na mastno površino, brez temeljene barve)...a to sem pobrarval, napocal z zadevo, ki se uporablja pri avtih za zaščito podvozja...in to je bilo več ali manj vse.

Od takrat samo potegnem, pokosim in spravim. Mogoče 1 x letno s palico od spodaj potrebim nabrano travo po spodnjem delu, zaemnjam olje enkrat na tri leta, mogoče nabrusim nož...in to je to. Pali ko bomba (zdaji ma že cca. 10 let..doma ji sicer ni hudega ker niskoraj nič trave, a na vikendu ni milosti z njo).

Tako da..zdaj ali rabiš pogon ali ne...ker se še vedno ne ve kvadrature....bolj kot je zajeban teren - bo bolje da ga ni, ker ga boš uničil. Če imaš pa ravnino, večjo kvadraturo...pa....bo prišel prav
wink-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
Motor bo........ohišje pa kolker boš skrbel zanj
wink-1.gif


Sem na hitro raziskoval.......300 450 500 in 550 serije sta ista motorja....prvi ma 148ccm....drug ma podaljšan hod gredi in ma 158ccm

450 in 550 se nanašata na navor......4,5 ft-lbs in pa 5,5 ft-lbs

obstaja še (višje od 500) e verzija....ma OHV ventile
 
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Mene pa zanima, kako na kosilnici na hitro videti, ali je primerna za košenje malce bolj stmnih klancev? Imeti mora torej črpalko za olje. Ali je to katera izmed oznak motorja (OHV in OHC) ali je to odvisno od kosilnice do kosilnice?

V merkurju mi je ena izmed prodajalk povedala, da na hitro vidiš, če je na motorju od spredaj vidna svečka, potem ni primerna za bolj strmne klance... Pa da Briggs & Stratton motorji po večini te oljne črpalke nimajo... Pa zdi se mi, da je rekla, da imajo vsi OHV motorji to črpalko...

Kaj je zdaj vse res in kako torej izveš, če ima kosilnica (oz. motor) črpalko za olje in je tako primerna za bolj strmne klance?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.209
4.690
113
Imam kosilnico z B&S motorjem in kosim take poševnine, da tam hodit ne morem (grem po cesti, kosilnico pa držim prečno na hrib). Res je, da to mučenje traja manj kot minuto, ampak motor je po 10-ih letih b.p. Črpalke gotovo nima. Če imaš klance, se veliko bolj sekiraj, kaj bo reklo ohišje in kolesa. No, pa na stran s filtrom je vseeno ne nagibaj preveč, ker če tega zalije olje, se boš malo namučil, da spet oživi.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
Citat:
Uporabnik raners pravi:
V merkurju mi je ena izmed prodajalk povedala, da na hitro vidiš, če je na motorju od spredaj vidna svečka, potem ni primerna za bolj strmne klance... Pa da Briggs & Stratton motorji po večini te oljne črpalke nimajo... Pa zdi se mi, da je rekla, da imajo vsi OHV motorji to črpalko...

hysterical-1.gif
OHV = over head valve(s).......ventili so v sami glavi kot pri avtu in ne bočno na palčkah v ohišju = L-head ......

OHV daje večjo kompresijo ker pri L-head mora bit glava v delu kjer so ventili dvignjena da lah ventili skačejo vn pa not....in to zmanjša kompresijo.....zarad kompresije ma OHV kosilnica manj ccm z enakimi ali več konji....zgorevanje je boljše....ne vohaš bencina v izpuhu.....je pa več dela s tem....vsake par sezon nastavljaš razmak na ventilih itd........stoenka sistem
wink-1.gif


OHV je tud tvoj 875 motor......in to nima veze z oljno črpalko....ma splash lube sistem....gnan kolešček šprica olje po ohišju

Oljno črpalko majo šele večji motorji od mini traktorčkov....


Tukaj maš še redneck stayl
smile-1.gif


Kje je svečka je čist mim komentar
smile-1.gif


OHV ventile štelaš tako....

Dobiš razmake v navodilih poleg...al jih pa zgooglaš...so tabele dostopne na easy!

Če to zanemarjaš potem kosilnica težko vžge...ne deluje pravilno itd...

Pametno je če že kosiš v klanec da obrneš motor tako da ne zmanjka olja črpalki.......pri L head motorjih črpalko poganja odmična gred in je bolj na strani ventilov/izpuha....se pravi zadaj in tam bolj na strani kjer je izpuh...pri OHV pa ne vem najbrž ne komplicirajo in je na isti...torej zadaj levo.....tko da če že kosiš v klanec naj bo smer košnje da gleda leva stran kosilnice na dol je pa to zmer mal gemblanja...

Stihl ma 4mix motorje ki bi rešili to zadevo...ampak ne dela kosilnic
frown-1.gif


Al pa če kupiš kaj 2taktnega....z dobrim sintetičnim oljem nič ne smrdi pod nos
wink-1.gif
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Ja jaz se ne spoznam ravno najbolje na motorje, so pa mi že v večih trgovinah rekli, naj bi bile samo nekatere kosilnice primerne za košnjo v klancu.

Npr. tale: http://www.merkur.si/vrt-in-okolica/vrtni-stroji/kosilnice/motorna-kosilnica-mtech-m-5360-sphwk.html naj bi imela črpalko za olje, ki naj bi skrbela za mazanje motorja, ko je kosilnica nagnjena.

Npr. tale: http://www.najcena.si/product/99446/gardol-samohodna-motorna-kosilnica-edition-1 pa naj ne bi bila primerna za košnjo v klancu, ker nima mazanja, ko je nagnjena - vsaj tako mi je trgovec rekel.

Zanima me torej, kako je s tem oljem in košnjo na klancih? Saj ni tako hudi breg, samo vseeno imam precej z pokosit in ne bi rad uničil nove kosilnice zaradi tega, ker ne bo mazanja olja...

Kako lahko torej izveš, ali ima določena kosilnica (oz. motor) to črpalko olja in ni problemov, tudi če kosiš v klancu?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Ali torej tista MTECH m 5360 SPHWB primerna tudi za košnjo v klancih? Ima mogoče kdo in kako je zadovoljen z njo?
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Honda ...

Ena kosilnica, ki je primerna tudi za večje naklone ...

Če se prav spomnem, ko sem leta 2007 pri njih kupoval Husqvarno... so takrat rekli da če mislim kosit v naklonih, naj raje vzamem Hondo ... drugače pa Husqvarno ... Pol sem se odločil za Huso R52 S .. v petih letih brez pripomb ...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
Sicer se ne spoznam na kawasaki modele....oz nisem uspel še nobenga šravfat...

Ampak na njihovi strani pravijo da ma FJ-KAI motor "pressurized lubrication"
http://kawpower.com/engines/fj-kai/fj180v-kai

Da ne boš zamenjal z samo FJ verzijo........nima tega fičra!


BTW kosilnica ki si jo prilepil iz merkurja nima FJ-KAI motorja ampak navaden FJ.....torej NIMA mazanja z oljno pumpo!!!!
 
Nazadnje urejeno:

sasosa

Pripravnik
1. sep 2007
224
0
16
Rudolfovo
Moja prva kosilnica je bila Stiga 55 turbo combi, pa je večkrat zatajila v bolj gosti travi, potem pa sem kupil Husqvarno R152 s katero kosim že nekaj let po kar razgibanem terenu, ne uporabljam koša ampak samo stranski izmet, pogon je na zadnja kolesa. Husqvarna pokosi brez problema vse kar je bilo prej s Stigo težko. Priporočam Husqvarno.
http://www.totum.si/r152-sv-husqvarna
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Aja, gledam pa rabljeno kosilnico MTECH m 5360 SPHWB (http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/vrtna-in-delovna-oprema-ter-naprave/kosilnice/mtech-motorna-kosilnica-m-5360-sphwb_-_CX001F0295?tab=pod in http://www.merkur.eu/fileadmin/datoteke/hrv/slike/ssp2/ssp_2_2010_8.pdf (na naslovni strani)), ki ima motor B&S 875 Professional. Torej, ali ima ta kosilnica črpalko za olje in je torej primerna za klance?

Torej, ima tudi ta B&S 800 Professional motor to oljno pumpo?
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Citat:
Uporabnik ginekolog pravi:
Za mojih 350m2 sem iskal eno zanesljivo, a ne želim pogona ,da je čim lažja za manevrirat. Izbral sem alko z B&S 450 motorjem. Računam, da bo delala 15 let min,.

http://www.merkur.si/vrt-in-ok...ssic-4-6-b.html

Kupil sem popolnoma enako, včeraj so mi jo dostavili. Prvo rundo sem z njo pokosil. Kosilnica je lahka, ker je pa bila malo bolj mokra trava pa se je hitro koš nafilal. Pa še velika je bila
smile-1.gif

Izprazil sem cca 27 napol polnih košev in še vedno je v kosilnici ostalo bencina za pol ure dela. Mogoče mi je malo švoh motor ampak, bomo pač sedaj kosili malo prej, ko še bo manjša trava
smile-1.gif
Zaenkrat mi je všeč. Edini minus ki je, so ti ostri robovi na plastiki.
 

ended

Pripravnik
26. jan 2013
45
0
6
Koroška
Ker sam nisem imel izkušenj s kosilnicami, sem se pozanimal pri serviserju (servis.buc@gmail.com) , ki mi je razložil karakteristike posameznih kosilnic. Imam cca 900m2, od tega polovico z naklonom 30 stopinj. Lahko bi našel kakšno rabljeno - dobro ohranjeno, pa sem raje reskiral malo več pa kupil eno samohodno Hondino. Uporabljam jo 5 let; vsako leto menjam olje in brusim nož, to pa je tudi vse. Mulčim ne, ker se mi je pojavil mah... Brižine pa kosim po navodilih. Če bi kupoval novo, bi se še enkrat odločil za to kosilnico, sploh, ko gledam okrog sebe dva soseda, ki jim je košnja neprijetno opravilo, ker se mučijo
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno: