Vreme 2024

javr

Guru
6. dec 2011
1.617
1.068
113
o zaustavljanju zalivskega toka sem prvič bral kakšnih 25-30 let nazaj; takrat so, v grobem, pisali podobno: da se je v zgodovini Zemlje že dogajalo, in da se bo spet zgodilo, samo da ne vemo kdaj; napovedi so bile tam nekje, čez nekaj tisoč let.
Potem so poročila postala natančnejša: da proces zaustavitve traja 2-3 leta, ponovni zagon pa vsaj stoletje; mnenje, da ne vemo kdaj bo prišlo do tega, je ostalo enako.
A zgleda da dogajanje v morju intenzivno spremljajo in to zadnje poročilo avgusta 2023 že zelo konkretno navaja obdobje od 2025 - 2095 ko bo prišlo do zaustavitve.
L.2095 me sigurno ne bo več zraven, 2025 je pa praktično jutri. Kako pa na to gledate npr. letniki '95 in mlajši, oz tisti ki imate otroke l.'95 in mlajše? Ker tu ne govorimo o tem da bodo ekstremni vremenski pojavi še malce pogostejši, ampak o vremenskih ekstremih ki bodo povzročili propad držav, brezvladje, konec dostavnih tovornjakov za trgovine; recimo Ljubljana - 300.000 prebivalcev - koliko od njih si sami pridelujejo hrano? Da o milijonskih velemestih po Evropi in svetu niti ne govorim. Česa je sposoben človek, kateremu so možgani preklopili na eno samo nalogo - poiskat nekaj za jest - pa si lahko preberete v knjigah o obleganih mestih, kjer so prebivalci ostali brez hrane.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
362
83
Jah tist so bile Nasine zgodbice pred prvim napadom "zaveznikov" na Irak. Sam sem takrat ocenil kar kot nek poskus odvračanje pozornosti kolker se spomnim. Ali je tole sedaj kar linkaš "kar koda" za novo večjo vojno na bljižnem vzhodu - eskalacijo Ruskega konflikta na vzhod EU. ??

Trenutno tisto kar se je pisalo par mesev nazaj ne drži. ZDA so tople z malo padavin. Nad pacifikom se je zadnji vikend vse razsulo, kar so za te dni napovedovali za zahodno obalo. So že jezove praznili, sedaj gledajo, če bo kaj novega nastalo ker so se zafrknili. Sicer so dobili v nićinskem delu CA precej padavin (za njihove razmere) v prvem napovedanem delu. Drugega pa ni bilo. Nekaj se sicer spet kaže. Ali bo ali gre za isto "napako" v modelih.

Ne vem kaj naj si mislim. Spomnim se te zgodbe z zalivskim tokom kot sem napisal. Sem skeptičen glede teh pisarij. Karkoli od sezonskih napovedi greš brat se malokrat uresniči tudi le za 2-3 mesece vnaprej. Pa preberem nekaj tega.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.617
1.068
113
Jah tist so bile Nasine zgodbice pred prvim napadom "zaveznikov" na Irak
če bi šlo za to, bi bilo ustavljanje zalivskega toka udarna novica in na prvih straneh vseh časopisov, tako pa, če to sploh pride do sredstev javnega obveščanja, najdeš bolj na zadnjih straneh, pod "Zanimivosti".
Pa tudi dvomim da je katerikoli vladi v interesu obveščati narod o tej zadevi ker bi potem narod začel spraševati "kako boste ukrepali?" na kar ne bo odgovora ker nobena vlada na tem svetu, tudi s sodelovanjem najmočnejše vojske in policije, tega nima pod kontrolo, razen da celo državo preseli nekam na ekvator kjer bo vpliv te in vseh ostalih podnebnih sprememb verjetno še najmanjši, in nastala bi nepredstavljiva panika, česar pa oblastniki nočejo, za sebe pa bodo že našli kakšno "sušilnico sadja" v Ekvadorju
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
Kako nimajo znastveniki resitve.
Propelerji na veter se ze dolgo vrtijo po severnem morju. Kardan po d morsko gladino, tja pa propelerje od titanika montiras. Ma da zavrti atlantic ocean.
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
887
890
93
3 svetovna vojna reši vse. Samo da vsi pridno potrošijo vse nukice na zalogi. Nuklearna zima garantirana za nekaj let.
CO2 emisije zmanjšane za 99,9% za naslednje stoletje. Tudi 99,9% odrast bomo imeli, tako, da bosta zadovoljna tako Fajonova, kot Mesec. Končno bo konec grdega kapitalizma in ameriške nadvlade. :zaljubljen:
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.038
488
83
prah iz kolumbije.jpg
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.869
3.389
113
40
Lj
Jih je presenetilo

Včeraj okoli 11 so pogledam ARSO radarsko sliko - okoli 13-te bo konec (fronta je šla od Z proti V), potem je deževalo do danes dopoldan.

Mene zanima ali sploh še znajo napovedati vreme za en dan naprej, ali pa celo za isti dan? Danes isto, napovedan dež na vzhodu, in še to dopoldne. Zdaj pa je dež v LJ popoldne. Spet so jih oblaki presenetili.