Vprašanje glede zunanjega kurišča

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Romex
Tvoja plocevina pri cisterni za olje je debela 1,5.
Plocevina od olinske cisterne je debela 6mm. Plinska costerna (5m3) tehta eno tono in je ne premaknes veliko z rokami.
Cisterno od olja (3m3) dva desca vleceta in premetavata kakor hoces, saj teglhra nekih 200 ce se ne motim .
Pri vincent smo jo trije ? naložil na prikolico in odpeljal.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Hanzi, ne bo držalo. Tale je bila vsaj 5mm. Je kar nekaj časa trajalo da sem jo z to 50A plasmo zrezal.. če bi bila 1.5mm bi jo rezal kot škarje režejo papir.. Je še nekaj kosov ostalo, ti lahko izmerim debelino, če mi ne verjameš..

Rezal sem v plošče po 0.5m2, in na koncu je celo ploščo zvilo, plasma pač proizvaja ogromno toplote.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

kak pa je švedski ogenj?

Švedski ogenj - ne veš? Odlična stvar za vzdušje zvečer v kampu.
Vzameš 1m dolgo borovo klado in jo z motorko zarežeš 3x po celi dolžini, zadnjih 10 cm pa pustiš da drži skupaj. Dobiš deblo razžagano na šestinke, v sredini je pa tako po celi višini v bistvu luknja kot dimnik. Sedaj zakuriš zgoraj z npr. Luciferjem ali nekaj podobnega in zadeva gori uro, uro in pol, preden pogori do tal.
Bolj je les suh, dalje in lepše gori. Oz. če ni dovolj suh, zgori precej hitro. Jaz jih narežem npr. en mesec prej.

Poguglaj, princip je neverjetno enostaven in praktičen. Skandinavski leseni šporhert :fredi: .

1659365851933.png


1659365942437.png
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Hanzi, ne bo držalo. Tale je bila vsaj 5mm. Je kar nekaj časa trajalo da sem jo z to 50A plasmo zrezal.. če bi bila 1.5mm bi jo rezal kot škarje režejo papir.. Je še nekaj kosov ostalo, ti lahko izmerim debelino, če mi ne verjameš..

Rezal sem v plošče po 0.5m2, in na koncu je celo ploščo zvilo, plasma pač proizvaja ogromno toplote.
Potem je bila tvoja neka slecial.zadeva.
Zalogovniki za vodo so sedaj obicajno iz 3mm pločevine.
Pritisk 3 bare zdrzijo zaradi oblike. Ce cisterno od olja nagonis na 3 bare jo odpre kot konzervo. Ali pa vsaj konkretno napihne.
Se ena alternativa. "Podnica" od Creine ;)
Precej (prej ali slej "vse") jih potegne skupaj, podnica obicajno ostane cela bolj ali manj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pri tlačnih posodah so podnice vedno debelejše od plašča. Če je plašč d=3 mm, bo podnica d=4 mm. To pa zaradi preoblikovanja med valjanjem podnice.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
A se je kdo vmes opogumil in kupil to kurišče iz prvega linka? Dejansko sploh ni kakšne resne izbire pri nas.. Bo to kurišče zdržalo kakšen čas, ce bi ga umikal z dežja in podobno? Ne bi dajal 150eur za eno sezono občasnega pogrevanja.

Drugo vprašanje glede dimenzije. Naj se res vzame stotko? Teta tukaj:
ima 80cm pa že ta izgleda ogromen. Plac imam, samo če je res smotrna večja velikost.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Na sredini imaš luknjo fi 20 mm, da voda odteka ven. Če je ni, jo pa naredi.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
A se je kdo vmes opogumil in kupil to kurišče iz prvega linka? Dejansko sploh ni kakšne resne izbire pri nas.. Bo to kurišče zdržalo kakšen čas, ce bi ga umikal z dežja in podobno? Ne bi dajal 150eur za eno sezono občasnega pogrevanja.

Drugo vprašanje glede dimenzije. Naj se res vzame stotko? Teta tukaj:
ima 80cm pa že ta izgleda ogromen. Plac imam, samo če je res smotrna večja velikost.

pri nas poglej open fire, imas vse gor!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

80 cm je že kar prevelik. Ga imam itd.
Saj pa ne kuriš kres v njem. Če bi pa kuhal v njem ... tako po cigansko, je pa spet prevelik. Mislim da je 70 cm prava mera.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Pozabi to - to je iz papirja …

Če kdo kupuje naj skoči preko meje (ali preveri ali imajo pri nas) in nabavi tole.

Pa zraven kar še ustrezen pokrov. Če mu je predrag služi tudi kakšen plastične od škafov.

Luknje v podnu pa ne vrtanje nikar - če bi bila potrebna in smiselna, bi se sklede prodajale že z luknjo.
Smisel sklede je, da nimaš ognja in njegovih “produktov” na tleh …
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
164
96
28
Sicer pa drva zložiš v pagodo, vsako 2. naklado narediš polno (da za nekaj časa prestreže žerjavico) in zakuriš na vrhu. Res je, da ogenj ne bo zagorel kot baklja, bo pa bistveno manj ali nič dima, pa gorel bo bolj enakomerno daljši čas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Pozabi to - to je iz papirja …

Če kdo kupuje naj skoči preko meje (ali preveri ali imajo pri nas) in nabavi tole.

Pa zraven kar še ustrezen pokrov. Če mu je predrag služi tudi kakšen plastične od škafov.

Luknje v podnu pa ne vrtanje nikar - če bi bila potrebna in smiselna, bi se sklede prodajale že z luknjo.
Smisel sklede je, da nimaš ognja in njegovih “produktov” na tleh …
Lahko potrdiš iz prve roke da je to ok zadeva? Oboje se dobi pri nas. Žalostno samo, da je pokrov praktično toliko eur kot celo kurišče...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
375
83
tam kjer bo kurišče, bo trava požgana/rjava spodaj.
sprobal večkrat...

sam imam 2, iz soda narejena. nič posebnega, nimam težav z zvijanjem.
men je všeč, če imaš še kako rešetko take dimenzije da direkt gor paše. jaz včasih še kaj spečem potem na koncu.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Imamo tega. In mrežo. Odlično gori. Brez nog žge travo. Peče se odlično.
Mi imamo tudi tega.
Plus mrežo in ploščo od istega proizvajalca.
Občasno pečemo vse sorte, na plošči bučke ali kakšne ribje fileje, na mreži pač karkoli.
Meni je všeč, ker lahko vrtiš oboje nad ogenj in z ognja, precej praktično.
Je bilo pa celo premoženje...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Luknje v podnu pa ne vrtanje nikar - če bi bila potrebna in smiselna, bi se sklede prodajale že z luknjo.
Smisel sklede je, da nimaš ognja in njegovih “produktov” na tleh …
In pol ko je dež pa ti ga zalije?
Spečeš dve lukni in sproti odteka.