Vpliv na električni doseg

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.231
4.712
113
Verjetno bi šlo, če bi imel webasto svoj tank in tistega vodiš mimo porabe avta :).
Ogrevanje premične hiše.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
365
63
Tudi sam imam hibrida in mi na misel ne pride, da bi imel temp. pod 20 stopinj. Ne razumem poante, da se vozim v mrzlem avtu, da se potem hvalim s porabo pod 5l. Berem na nemških forumih, kako imajo eni izklopljeno gretje na kratkih relacijah, da prihranijo 2l/100km:nigladek: Kake budale so eni res.
Gretje sedežev + gretje volana, pa ni več tako neprijetno. Itak se ne segreje avto, tudi če imaš gretje vklopljeno v nekaj minutah, tako da itak vseeno, če pustiš hajcungo na off.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
365
63
Pol pa si skiro nabavi pa ne sračkaj po tej temi, nima smisla debatirat...
Imam skiro, brez skrbi. Komentiral sem zato, ker pravite, da je bolje imet gretje pri hibridu nastavljeno na 23 in da mrzlo piha (motor se greje), kakor da daš na off za tista 2 kilometra in se voziš na štrom. Potem pa turite webasto v temo, jaz sem podal pa čisto legit rešitev, gretje sedežev in volana.
Tudi meni na kraj pameti ne pade, da bi se peljal v mrzlem avtu zaradi litra porabe, ampak za 1km se mi zdi pa tudi glupo nabijat gretje na high in pričakovat savno.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.991
5.099
113
Imam skiro, brez skrbi. Komentiral sem zato, ker pravite, da je bolje imet gretje pri hibridu nastavljeno na 23 in da mrzlo piha (motor se greje), kakor da daš na off za tista 2 kilometra in se voziš na štrom. Potem pa turite webasto v temo, jaz sem podal pa čisto legit rešitev, gretje sedežev in volana.
Tudi meni na kraj pameti ne pade, da bi se peljal v mrzlem avtu zaradi litra porabe, ampak za 1km se mi zdi pa tudi glupo nabijat gretje na high in pričakovat savno.
Za 1 ali 2 km se je spoloh nesmiselno oglašat v tej temi in karkoli komentirat.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.585
690
113
toti Maribor
Ne vem kakega hibrida imaš ti, ampak jaz ti zagotavljam, da nič mrzlo ne piha. Šele, ko se motor segreje na neko temperaturo začne pihat topel zrak.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
365
63
Ne vem kakega hibrida imaš ti, ampak jaz ti zagotavljam, da nič mrzlo ne piha. Šele, ko se motor segreje na neko temperaturo začne pihat topel zrak.
Dobro veš kaj sem hotel povedat, ampak če daš na 23 in venitlator na 3, piha mrzlo,.... nekateri imajo tudi tako nastavljene svoje avtomatske klime.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Celoten point je v tem, da smo v nekaterih temah poslušali, kako se električarje/hibride ne kupuje primarno zaradi prihrankov pri porabi, temveč v samem usobju vožnje (tišina, navor/pospeški itd.). Andy1 je celo na veliko hvalil hlajenje/gretje vozila preko appa.
Zdaj pa poslušamo o vožnji pri 18°C oz. "majhnim odrekanjem" zavoljo nižje porabe... Razumi, če lahko...
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
365
63
Celoten point je v tem, da smo v nekaterih temah poslušali, kako se električarje/hibride ne kupuje primarno zaradi prihrankov pri porabi, temveč v samem usobju vožnje (tišina, navor/pospeški itd.). Andy1 je celo na veliko hvalil hlajenje/gretje vozila preko appa.
Zdaj pa poslušamo o vožnji pri 18°C oz. "majhnim odrekanjem" zavoljo nižje porabe... Razumi, če lahko...
Mislim, da je enako z vsemi avtomobili. Noben se ni segrel v eni minuti. Niti EV ne, če ima toplotno črpalko.
Razlika je samo ta, da hibrid začne hitreje ogrevat mašino (in zato viša porabo), da boš ti na toplem, ampak ti ga prej ugasneš, preden on to doseže. Če mu že prej poveš, da toplote ne rabiš, on mašine ne greje za tvoje udobje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gasper008