Vožnja po kolancu navzdol s tempomatom

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.630
989
113
Če ni imela ACC je prekleto počasi zaviral, če ga je imela, so se ji pa brezlampe prižgale. Ali je vzrok tempomat ali pa ker je otrok na cesto skočil, je povsem vseeno, kolega bi pač moral držat varnostno razdaljo primerno svoji koncentraciji, refleksom in zmožnostmi.
Ne ni vseeno. Ker zaviranje na AC brez razloga je prekršek. Dober voznik vedno gleda še promet pred sprednjim vozilom.

Ali sedaj zagovarjamo brake checkerje?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Zagovarjamo, da vsak najprej pred svojim pragom pomete. Ce vsi malo gledamo, kaj lahko sami naredimo za vecjo varnost v prometu bodo nesrece se vedno, ampak bistveno manj hude - tako stevilcno kot v posledicah. In ko enkrat en tako napako naredi, se morajo tudi zvezde prav poklopiti, da si mu recimo na AC v riti, ce nisi tudi sam vozil tako previdno in pravilno, kot to zahtevas od drugih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in tony

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.418
113
ja, pa to je ni prbil zaradi njenega tempomata, ker avto ne potegne žlajfa.. Bolj gre problem vožnje v riti in gledanja okoli, ter masiranje sopotnikove bedre, in gledanje tok tok videjev na telefonu.
Mislim da je šlo nekako tako, zavila na prehitevalni pas, prehitevat kamion, mogoče celo oba v pospeševanju, in stisnila po nesreči, navadi, karkoli že tempomat na nižjo vrednost. Seveda je nepozornost ključna še vedno.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.630
989
113
Ne vem kako tempomat zavira. Vem da asistenčni sistemi zavirajo na polno, če je potrebno in se kdaj tudi zmotijo.
Ja, sunkovito zaviranje iz 140 na 120 je brake check. Še posebej če si ravno zapeljal enemu pred nos.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
tempomat ne zavira sunkovito.

drugače pa včasih moraš naredit Brake check, ni druge. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: panica

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.630
989
113
V obdobju samovozečih vozil ne vem več kam kaj spada. Kdo bremza ali tempomat, asistenčni sistem ali pametna Tesla niti ni tako pomembno. Pač avto lahko sam zavira na polno.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.630
989
113
Bi me pa zanimalo ja, če imaš radarski tempomat kdo potem zavira na polno, če zazna pred sabo stoječe vozilo? Tempomat ali prevzame asistenčni sistem? Ali je to v bistvu vse v enem.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
952
113
Jaz ACC lahko naštimam na tri stopnje (ECO, normal, sport). Pri pospeševanju je razlika, pri zaviranju pa nisem bil pozoren...