Volan oz. avto trese

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Že od novega avto rahlo trese, ko pride v določeno frekvenco, na AC tam od 110, 120 dalje. Folk tega pomoje niti ne opazi, jaz pa. Dejansko zatrese zadnji del in nato še sprednji in neha, vse skupaj se ponavlja na recimo 2 sekundi, kar je čudno, da tega ne počne non stop. Hkrati zruka še volan kadar je v nulti poziciji oz. rahlo levo in desno, na ovinkih je vse ok. Gume so nove, scentrirane, enako prej letne na različnih platiščih, tako da to sem načeloma že izključil. Poleg tega so sedaj gor že drugi pari letnih in zimskih.

Se komu sanja kaj bi lahko bilo? Sej ni panike, bolj mi gre na jetra vse skup, sploh zadnje čase se mi zdi, da volan rahlo bolj trese. Diski, ploščice so tudi menjane. Optika?
 

Jamaican_Lion

Fizikalc
24. nov 2011
254
67
28
Kingston town
Morda ma Hondo pa se vtec vklopi
smile-1.gif


Drugače pa probaj z optiko, ampak ne vem če je to to. Pr zjebani optiki ponavadi avto malo na stran vleče ipd, da bi treslo še nisem slišal, ne trdim pa nič.
Če je optika vredu pelji na servis pa naj zrihtajo, še posebaj če je v garanciji.
 
Nazadnje urejeno:

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.807
80
48
Če praviš, da imaš že drugi par letnih in zimskih gum, pa da avto trese od novega, ne vem, zakaj se za to nisi pozanimal že ko si ga kupil, ampak šele sedaj, ko je najbrž garancija že mimo.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Meni je treslo predvsem pri bremzanju, sem bil prepričan, da so diski. Dal gor nove diske in ploščice, stanje ostalo enako. Potem sem moral menjati zadnje amortizerje, ker so bili fuč. No, po naključju mi je uspelo odpraviti tresenje volana. Še sam ne vem kako zadnji amortizerji vplivajo na tresenje volana pri bremzanju.
smile-1.gif
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.807
80
48
To je pa čisto res, da je malo dobrih serviserjev... tako v avtomobilizmu kot recimo tudi v računalništvu.
Sicer pa, uradni servisi so dragi kot žafran, pa še redkokdo sploh gre na usposabljanje v tujino za kakšne nove avtomobile, ki pridejo na trg.
Na srečo pa se da najti tudi kakšne fušarje, ki so zelo dobri pa še poceni.