Avto trese pri 130km/h - menjali že skoraj vse ...

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Očetu na avtu pri hitrosti več kot 110km/h pa recimo do 140 km/h trese celi avto. To se je dogajalo na zimskih gumah in jeklenih platiščih in smo mislili, da 200.000 km naredi svoje in je zvita kakšna felgna. Kupili smo nove gume, nova platišča, 2 krat dali centrirati, naredili optiko,menjali prednje diske, pregledali podvozje, vse je brez lufta. Ampak avto pa še vedno trese. To se čuti tudi na volanu, ker rahlo (recimo za pol centimetra) miga levo desno. Pri zaviranju pa nikoli ne trese.

Dali smo gor komplet z drugega avta in spet trese.

Do 110km/h je povsem miren, ko pa začneš pri 110km pospeševat pa začne tresti. Trese tudi, če na AC pri
teh hitrosti daš v ler (prosti tek).

Kaj bi še lahko bil razlog? Polosovina? Ampak a nebi takrat treslo tudi pri recimo 90km/h?
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Na tehničnem so preverili in ni nikjer lufta. Jaz tako na "oko" nisem opazil, da bi imel volan luft.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ma tukaj mora biti nekaj z gumami narobe___ali so slabi vulkanizerji, ki ti gume fliknejo kar tako gor, pa neki zavrtijo, ali pa so zanič gume res..mam zadnje čase res problem z temu.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Jaz sem tudi mislil, da so gume, ampak to pomeni, da so trije kompleti zanič? Če pa na drugem avtu nič ne trese.
Aja, danes sem centriral na AMZSju še enkrat, pa spet ni OK.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Recimo, da je problem v gumag/feltnah. Kaj pa če nisi pazljiv, ko jih nazaj na avto privijaš? Če tam mal zaje..eš ti tud lahko trese. Samo potem bi skoz treslo...
17758-icon_confused.gif
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Zategnjeno z moment ključem ... tudi danes na AMZSju ... jaz nisem več dovolj pameten, da bi šel našel kakšno stvar, kar bi lahko vplivalo. Sem pa nekje prebral, da če trese nad 100 km/h, da je "krivec" na zadnji osi, ampak potem si nekako ne morem razložiti, zakaj trese sicer čisto rahlo volan ?!?!
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
kaj zdaj trese volan ali celi avto? nad 140km/h pa spet neha?

lani je imela punca identičen problem na meganu coupe - ravno pred 1 majem je dala nazaj gor letne gume in je celi avto treslo tam od 110 do 130km/h..ampak dobesedno treslo, prav butalo mi je v noge na sopotnikovi strani...razlog: vulkanizer ni dal pravilno gume gor oz. nekaj je zaj. pri razločevanju kako so bile predtem na avtu (spredaj zadaj, al levo desno).

sicer pa če samo malo trese volan potem ni panike...
confused-1.gif

samo če prej nikdar ni treslo zdaj tudi ne bi smelo brez razloga začeti

čimprejšnjo razrešitev problema želim

lp
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
volan in cel avto ... volan levo desno za mogoče pol centimetra, avto pa konkretno ...
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
volan in cel avto ... volan levo desno za mogoče pol centimetra, avto pa konkretno ...

avto na dvigalo, enga voznika not, pa gasa. ostali iz varne razdalje preverite poolosi. ce bo zacela desna poolos pri hitrostih nad 110km/h divje poplesovati je zvita in pri tej hitrosti pride v resonanco. zato trese tudi po klancu navzdol v leru. ko se zavira je poolos obremenjena in se ocitno vibracije zmanjsajo.

ce ni poolos, se bo videlo ce opleta kaj drugega.

za kateri avto se ze gre? pa ja ni spet citroen?
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Lahko je še en problem,na katerega nisi bil pozoren pri nakupu novih platišč. Če niso original platišča je lahko problem v tem da imajo sredinsko luknjo večjo kot jo imaš ti. Nevem ugibam. To je velikokrat problem pri menjavi platišč ker je enostavno ne moreš previjačit točno v sredino. Preveri! Feltna mora točno sest na pesto če ima zrak,se uredi s pušami.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Aha, pa očitno je nekaj banalnega, glede na to, da je kar nekaj teh težav napisano tudi drugje
bonk.gif

Bo treba očitno direktno na servis, ker AMZS in ostali ne poznajo zadev tako dobro očitno.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Ne, platišča so original z pravim ETjem, lepo se vsede ... mora biti nekaj banalnega.