volan brez airbagov

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
hja, sprožli so se mi airbagi, novi pridejo 500 evrov.......rabljenih pa ni za dobit.

Hm, na odpadu sem našel volan brez airbagov, ki bi načeloma šel v avto, cena sitnica 20 ojjrov.....

zdaj pa me zanima, a je vozilo tehnično brezhibno, če nimaš airbagov več noter?
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Ne vidim razloga zakaj ne bi bilo tehnično brezhibno
confused-1.gif
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
v tujini (za Avstrijo sem 100%) ne! najbrž pa ti to bore malo pomaga:)
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
ma saj policija itak ne bo ugotovila, na tehničnem itak gre skozi....

torej načeloma lahko..

p.s. avto se bo naprej prodal, a lahko imam zaradi manjkajočih airbagov probleme kasneje, če bo nov lastnikspet imel karambol?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik zdravnik pravi:
ma saj policija itak ne bo ugotovila, na tehničnem itak gre skozi....

torej načeloma lahko..

p.s. avto se bo naprej prodal, a lahko imam zaradi manjkajočih airbagov probleme kasneje, če bo nov lastnikspet imel karambol?

Če mu boš napisal da Airbagov ni , mislim da nebi smel bit problem...
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Samo tako kot je rekel AndrejD. Sicer nevem kako je po zakonu, ampak nikar ne prodajaj avta naprej. brez da bi to povedal, če si ne želiš imeti komplikacij ali kakšno življenje na vesti.
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Bivši sosed je prodal avto brez airbagov, kar je kupcu sicer povedal, ni pa to zapisal v kupo-prodajno pogobo. Kasneje je kupec imel karambol, zaradi poškodb, pa je tožil soseda, ker mu naj bi zamolčal, da airbagov ni več notri, on pa seveda ni imel dokazov, da mu je to ob prodaji povedal. Tako, da to obvezno zapiši v pogodbo, če ne želiš imeti kasneje kdaj problemov.
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
za kakšen avto gre, da se ne dobi airbag-ov?


lahko tudi PM pošlješ.
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
novi se dobijo(predragi), rabljenih pa žal ni na tržišču(avtonet, bolha,salamon,....)..

ma nekdo, bi jih naj na Pragerskem popravljal, ampak ne dobim kontakta z njim
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Samo tako kot je rekel AndrejD. Sicer nevem kako je po zakonu, ampak nikar ne prodajaj avta naprej. brez da bi to povedal, če si ne želiš imeti komplikacij ali kakšno življenje na vesti.

jaz bom dal kar avtohiši, pa novega vzel! Tak da bojo oni pogodbe pa vse ostalo rihtali,...jaz ga morej zdaj čimprej za silo skup spravit,..potem bo pa avtohiša naprej prodajala,...torej morejo oni potem povedati novemu kupcu??
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
hm, ampak če bom pravil v avtohiši, potem mi bo verjetno kar precej dol zbil. ceno....

hm, kot zanimivost, starejši letniki istega modela nimajo airbagov, tko da v bistvu se sploh ne bo dalo ugotovit da ni airbagov, volan bo namreč original s starega modela........na armaturki bo edino bolj razvidno...

hm, kolk bi to znali od eurotax odbit, če jim povem da ni airbagov??
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Ja če sta sprednja oz. sprednji airbag odprt je avto ocenjen kot totalka......vendar, če je bočni airbag odprt, sprednji pa ne potem ni totalka
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Bedak!
jezen.gif

ja, najboljš, da prodaš avto in se zlažeš, da so airbagi notr in se bo ta avto pol za tolk višjo ceno naprej prodajal
10.gif

kako ne prenesem takega folka, ki na račun tujih življenj skušajo služiti
crazy1.gif

sicer pa, če boš kupil volan, ki že prej ni imel airbagov, itak to na volanu ne bo pisal, tko da ti ga kar probi prodat z airbagi. Edino na sopotnikovi strani se vidi, da je bil prej airbag, pa če mene vprašaš je nemogoče tako nazaj zapret, da se ne bi videlo, da je bil sprožen. Drgač pa pogledaš če so pasovi sproženi, pa je!
 

Blaz

Pripravnik
4. avg 2007
353
0
16
Vzemi,se armatrurko iz onega avta na odpadu, pa avto pac prodaj kot takega brez airbagov ..
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Zakaj bi prodajal?
S takim se naj vozi. Če je za novega lastnika dober brez airbagov, potem je tudi zanj!

Tamara .....
k010.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ja pomoje če je aramatura pa volan od unga brez airbagov in da se pove da airbagov ni, je to pomoje fer. Isto kot bi prodal avto, ki je bil že v osnovi brez, vsekakor pa to ni ql za varnost. Vprašanje pa tud kdo bo kupu tak avto, ozeroma bo mogla bit cena primerna.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.