Vojna v Ukrajini 2

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.706
4.013
113
Glede na to, da bi lahko morda rekli, da imam insiderske informacije, ti lahko na kratko povem, nimaš pojma.

Avstrijci so prodali Rusom,VB -> SB. To drži.
SB je bila naprodaj, vendar je bila cena precej višja. Potem je pa prišel ukaz iz vrha BS in čez vikend sta se kupec in cena spremenila.
In nekateri v EU malo preverjajo koliko rezervacij je potrebno narediti, da ne bi slučajno bo težav ob tožbi :)
Tole je nabijanje, če bi bilo res je kaznivo dejanje. V kolikor ne predstaviš tega tako imenovanega ukaza, je to zgolj tvoje nabijanje.
Če posreduješ dokaz vloži kazensko ovadbo.

BS kot regulator ne sme kakorkoli vplivati na kupca, ceno in biti kakršnikoli posrednik. Funkcija je BS je zgolj regulativna.
Še enkrat ko si začel z morda sem videl da nabijaš. Še enkrat v kolikor nimaš dokaza za trditev, da je BS ukazala in se vmešala v posel kupec in cena, je to nabijanje.

Če bi bilo res se gre pa za nepojmljivo korupcijo iz strani vrha regulatorja BS.
Vem, da je bilo moebitnih kupcev več in še enkrat če bi tvoje trditve držale, bi padale kazenske ovadbe in odškodninske tožbe...

Seveda ne enega ali drugega ni bilo. Ti pa seveda imaš te insajderske informacije, ki jih ne morš dokazat. Tkole se lahko tudi jaz izmišljujem.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.909
-774
113
.K
dej dej, ti tud nisi sankcioniral podobnih drekacev, pa bi jih takrat lahko
Pa kdo je tu drekač?

Debata je prišla na temo sodišča, pa sem rekel, da tisti, ki so v Italiji zrušili gondolo, za to niso bili kaznovani. Pilot in navigator.
Tu bi se pri pametnih debata morala nehat, kvečjemu bi lahko kdo napisal "prav imaš"

Ampak optiplex je potem napisal še 10 postov, kjer je trdil, da so bili tisti obsojeni, pa prilagal neke zavajujoče linke, zraven pa še grobo žalil sogovornika. Kljub temu, da je Janez40 vse pojasnil, enako kot jaz.
In ni odnehal po sistemu če laž 10x ponoviš, postane resnica. In po sistemu, kar sam narobe delaš, očitaj drugemu.
Bi rekel da je on tisti drekač.

Ja za nekatere je resnica težka, kajne Kameleon, si me brisal in blokiral, ko sem napisal, da so američani prvi vrgli atomsko bombo, ker po tvoji narativi bi morali to bit Rusi. Pa zmerjal z opico. Ti si zadnji, ki bi se tu smel oglašat glede sankcioniranja.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.328
1.348
113
Tole je nabijanje, če bi bilo res je kaznivo dejanje. V kolikor ne predstaviš tega tako imenovanega ukaza, je to zgolj tvoje nabijanje.
Če posreduješ dokaz vloži kazensko ovadbo.

BS kot regulator ne sme kakorkoli vplivati na kupca, ceno in biti kakršnikoli posrednik. Funkcija je BS je zgolj regulativna.
Še enkrat ko si začel z morda sem videl da nabijaš. Še enkrat v kolikor nimaš dokaza za trditev, da je BS ukazala in se vmešala v posel kupec in cena, je to nabijanje.

Če bi bilo res se gre pa za nepojmljivo korupcijo iz strani vrha regulatorja BS.
Vem, da je bilo moebitnih kupcev več in še enkrat če bi tvoje trditve držale, bi padale kazenske ovadbe in odškodninske tožbe...

Seveda ne enega ali drugega ni bilo. Ti pa seveda imaš te insajderske informacije, ki jih ne morš dokazat. Tkole se lahko tudi jaz izmišljujem.
Tukaj je uradna razlaga Brodnjaka. Odločanje je potekalo v ozadju in čez noč. Ferdo ni tako daleč od resnice. Se ti pa vidi, da ne poznaš načina dela BS v kombinaciji z ministrstvom za finance.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.706
4.013
113
Tukaj je uradna razlaga Brodnjaka. Odločanje je potekalo v ozadju in čez noč. Ferdo ni tako daleč od resnice. Se ti pa vidi, da ne poznaš načina dela BS v kombinaciji z ministrstvom za finance.
BS ni nikjer omenjena. Odločanje v NLB nima nobene veze z BS. BS ni vplivala na ceno niti na morebitne kupce. Če je je to kaznivo dejanje. Tudi ministrstvo za finance stem nima nič.

Ne vem od kod ti to zdej vse to not vlečeš. Kar fedić trdi je kaznivo dejanje, vplivanje in vmešavanje BS v posel nakupa banke. Kar regulator lahko naredi je da ali ne da soglasja k nakupu. To je vse kar BS lahko kot regulator naredi

Kaj še lahko naredi, vzame licenco banki ali hranilnici. Če le ta krši pravila BS in predvsem ko BS vidi kapitalsko neustreznost.

Še enkrat to kar Brodnjak razlaga nima veze z BS, ne vem ko kakšni resnici ti govoriš. Še enkrat Ferdo trdi, da se je v prodajo vmešala BS in znižala ceno! No to pa je precedens, ki je kaznivo dejanje največje korupcije kar jo lahko naredi regulator.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.706
4.013
113
.K

Pa kdo je tu drekač?

Debata je prišla na temo sodišča, pa sem rekel, da tisti, ki so v Italiji zrušili gondolo, za to niso bili kaznovani. Pilot in navigator.
Tu bi se pri pametnih debata morala nehat, kvečjemu bi lahko kdo napisal "prav imaš"

Ampak optiplex je potem napisal še 10 postov, kjer je trdil, da so bili tisti obsojeni, pa prilagal neke zavajujoče linke, zraven pa še grobo žalil sogovornika. Kljub temu, da je Janez40 vse pojasnil, enako kot jaz.
In ni odnehal po sistemu če laž 10x ponoviš, postane resnica. In po sistemu, kar sam narobe delaš, očitaj drugemu.
Bi rekel da je on tisti drekač.

Ja za nekatere je resnica težka, kajne Kameleon, si me brisal in blokiral, ko sem napisal, da so američani prvi vrgli atomsko bombo, ker po tvoji narativi bi morali to bit Rusi. Pa zmerjal z opico. Ti si zadnji, ki bi se tu smel oglašat glede sankcioniranja.
zavajajoče linke
izhajam iz wikipedije...

Tvoje dojemanje sodbe je na nivoju bebca. Še enkrat če nebi bila obsodba nebi bilo odškodnin....
Vendar tvoje omejeno razumevanje tega ne dojame in ne razume, kar seveda ni presenetljivo.

Tudi o Sberbanki govoriš nebuloze, da je RS prisilila prodajo ruskega podjetja in ne vem kakšne neumnosti kvasiš.....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.123
5.477
113
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.684
510
113
41
povsod malo

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.123
5.477
113
Za transport.....

Ampak da delaš "DDOS" napad na mejo z civilnimi in cargo avijoni....pa ni lih vredno druge svjetske sile...
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.073
3.781
113
Ljubljana
hmpg.net
BS ni nikjer omenjena. Odločanje v NLB nima nobene veze z BS. BS ni vplivala na ceno niti na morebitne kupce. Če je je to kaznivo dejanje. Tudi ministrstvo za finance stem nima nič.

Ne vem od kod ti to zdej vse to not vlečeš. Kar fedić trdi je kaznivo dejanje, vplivanje in vmešavanje BS v posel nakupa banke. Kar regulator lahko naredi je da ali ne da soglasja k nakupu. To je vse kar BS lahko kot regulator naredi

Kaj še lahko naredi, vzame licenco banki ali hranilnici. Če le ta krši pravila BS in predvsem ko BS vidi kapitalsko neustreznost.

Še enkrat to kar Brodnjak razlaga nima veze z BS, ne vem ko kakšni resnici ti govoriš. Še enkrat Ferdo trdi, da se je v prodajo vmešala BS in znižala ceno! No to pa je precedens, ki je kaznivo dejanje največje korupcije kar jo lahko naredi regulator.
Kot rečeno, kot veliki poznavalec finančenih trendov in pravil se redno dokazuješ in tu ti ni para.

Ker dejstva niso vedno v skladu s tvojimi trditvami, so vsi ostali nabijači.

"Kar regulator lahko naredi je da ali ne da soglasja k nakupu. To je vse kar BS lahko kot regulator naredi" - morda bi so prebral zakonodajo, bi pomagalo (hint - kdo določa pogoje?).

Glede na tvoje superiorno poznavanje bačne zakonodaje, bančnih pravil in sploh finančnega sveta, bom tule zaključil.
Nima smisla.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.909
-774
113
zavajajoče linke
izhajam iz wikipedije...

Tvoje dojemanje sodbe je na nivoju bebca. Še enkrat če nebi bila obsodba nebi bilo odškodnin....
Vendar tvoje omejeno razumevanje tega ne dojame in ne razume, kar seveda ni presenetljivo.

Tudi o Sberbanki govoriš nebuloze, da je RS prisilila prodajo ruskega podjetja in ne vem kakšne neumnosti kvasiš.....
Ja zavajal si.
Tisto, kjer piše :" pilota letala, ki je povzročil nesrečo gondole b italiji, izpustili iz zapora.."
Celo toliko si se potrudil, da si raje naredil slikco, kot kopiral link, da nebi kdo z enim klikom v nadaljevanju članka prebral, da pilot ni bil v zaporu zato, ker je povzročil nesrečo gondole, ampak iz drugih vzrokov.

Z wikipediji tudi jaz ne oporekam, in ta piše:
The pilot, Captain Richard J. Ashby, and his navigator, Captain Joseph Schweitzer, were put on trial in the United States and found not guilty of involuntary manslaughter and negligent homicide.



Za rusko Sberbanko si govoril, da je NLB banko kupila, in sem rekel, če imaš jajca napisat, komu je NLB nakazala kupnino. Nisi jih imel.

Drugač pa dober biznis, za banko daš 5,11 miljonov, v slabem letu ti ta banka prinese 200+ miljonov dobička. Pa banka ti ostane. Dobro je nekdo ovrednotil ceno.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.706
4.013
113
Kot rečeno, kot veliki poznavalec finančenih trendov in pravil se redno dokazuješ in tu ti ni para.

Ker dejstva niso vedno v skladu s tvojimi trditvami, so vsi ostali nabijači.

"Kar regulator lahko naredi je da ali ne da soglasja k nakupu. To je vse kar BS lahko kot regulator naredi" - morda bi so prebral zakonodajo, bi pomagalo (hint - kdo določa pogoje?).

Glede na tvoje superiorno poznavanje bačne zakonodaje, bančnih pravil in sploh finančnega sveta, bom tule zaključil.
Nima smisla.
Še enkrat ti govoriš o pogojih na splošno pa povej katere pogoje, to niso cena in kdo bo kupec... Če imaš pa te podatke pa na plano z njimi.

Pogoji samo kar se tiče pravilnosti prevzema. To pa ja. Še enkrat v kolikor imaš podatke da je BS vplivala na točno določenega kupca in zbila ceno pa prosim vsaj link, kjer to piše...

vem da nima smsilsa, ker ti lažeš, in tvoje notranje informacije so rekla kazala. Zdej bom pa jest teb verjel, k si natvezu zgodbo o kaznivem dejanju in mi to potrdil z dokazom, da imaš notranje informacije
in to je to.....
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.706
4.013
113
Ja zavajal si.
Tisto, kjer piše :" pilota letala, ki je povzročil nesrečo gondole b italiji, izpustili iz zapora.."
Celo toliko si se potrudil, da si raje naredil slikco, kot kopiral link, da nebi kdo z enim klikom v nadaljevanju članka prebral, da pilot ni bil v zaporu zato, ker je povzročil nesrečo gondole, ampak iz drugih vzrokov.

Z wikipediji tudi jaz ne oporekam, in ta piše:
The pilot, Captain Richard J. Ashby, and his navigator, Captain Joseph Schweitzer, were put on trial in the United States and found not guilty of involuntary manslaughter and negligent homicide.



Za rusko Sberbanko si govoril, da je NLB banko kupila, in sem rekel, če imaš jajca napisat, komu je NLB nakazala kupnino. Nisi jih imel.

Drugač pa dober biznis, za banko daš 5,11 miljonov, v slabem letu ti ta banka prinese 200+ miljonov dobička. Pa banka ti ostane. Dobro je nekdo ovrednotil ceno.
Še enkrat

First trial​

Second trial and re-examination​

Ker ti ne ločiš, govoriš nonsense, da gre za isto zadevo in sta na drugem sojenju obsojena oba. Nista pa dobila primernne kazni ampak je očitno win win za obe smeri. Še podatek, če bi bila na prvem oproščena pravnomočno, do re-exminationa nebi moglo več priti, ki se nanaša na prvo zadevo.
Seveda si preglup, da bi to vedel.

Še vedno trdiš, da je bilo to neko drugo sojenje... bravo. Si že slišal pri nas za sojenja na več stopnjah, kjer je tožilec spreminjal vrsto kaznivega dejanja za isto stvar z razlogom, ker prvega niso mogli dokazat.

in to je ravno to, čeprav je sodni sistem ameriški drugačen. Če nebi bila vojaka obsojena do odškodnin nebi prišlo.

Tebi ni in ni to jasno ker si slaboumen. Ti si se samo zapičil manslaughter ali negligent homicide...


Kar se tiče Sberbanke, nikjer nisem govori o nizki ceni.... BS ali ne RS ni prisilila ali kakorkoli vpliva da so lastniki zaprli Sberbanko. Seveda ti boš nabijal vse možno in zdej se vpičuješ v ceno, ki nima veze kar si ti povedal.

Govoriva o tvoji trditvi da je RS ali BS prisilila ruse k prodaji ruskega podjetja... KAR NI RES!... Če je na plan z dokumenti. Ti sploh ne razumeš kaj klamfaš očitno.

NLB o tvoji trditvi nima nobene veze, ti mi samo pokaži, da dokument kar klamfaš da bomo rekli a BS ali RS je prisilila Ruse k prodaji banke?

A bo zdaj šlo?

verjetno ne
heheh

Pa zopet laž.... NLB grupa ima zaradi Sberbanke 200 milijonov dobička.... pa ti si totalno vsekan, res totalno...