Vojna v Ukrajini 2

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.930
5.463
113
Če bereš komentarje.....je vmes par pilotov....ti "wake turbolence".....preblizu sta šla in je desnega vrglo iz smeri.....bil je pa prenizko (in bojno otovorjen?) da bi lahko popravljal....

*ebi ga... 1:0 za naše :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe
2. okt 2007
3.609
2.074
113
Kremlin spokesman Dmitry Peskov has conspicuously side-stepped a reporter's question as to whether Mr Putin still had confidence in the military leadership.

"The special military operation continues. And it will continue until the goals that were originally set are achieved," Mr Peskov said.

me res zanima, kaj so ti cilji, ki jih hočejo rusi doseči?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.455
6.572
113
Pametno je da niso povedali ker tako lahko kadarkoli nehajo, razglasijo dosego teh ciljev in “zmago”
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Lomonosovski district ni kar ena od moskovskih občin, ampak je tam največja in najboljša ruska državna univerza, ki je dala ogromno znanstvenikov. Predvidevam, da je IQ v tej občini vsekakor nadpovprečen.
To verjetno drži. Ampak nadpovprečen IQ še ni pogoj, da bo Putin koga poslušal. Po mojem, jih bodo lepo pozaprli. Če jim pa slučajno rata, si zaslužijo pa Nobela za mir.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
me res zanima, kaj so ti cilji, ki jih hočejo rusi doseči?
Po mojem še sami ne vedo čisto dobro kaj bi radi dosegli. Sicer kaže, da gre za miks ciljev. Od "religiozno-ideoloških" (Rusko carstvo, razpad SZ geopolitična katastrofa stoletja, ideja o neobstoju ukrajinskega naroda in podobne blodnje) do gospodarsko političnih in celo političnega prestiža.. Zadnjima dvema sklopoma bi rekli naftna in žitna ekskluziva oziroma imeti UKR pod kontrolo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Kok casa mislte da ma se putin? Smo ze pri urah al se dnevih in tednih? :evil:
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.455
6.572
113
A spokesman for Ukrainian military intelligence said Russian troops were surrendering en masse as "they understand the hopelessness of their situation."
A Ukrainian presidential adviser said there were so many prisoners of war, that the country was running out of space to accommodate them.
The Ukrainian military said it had freed more than 20 settlements in 24 hours.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.263
5.843
113
a da se zemljevid že 2 dni ni premaknil nihče ne opazi?

bi rekel, da je konec naleta
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.708
113
Vojna se žal lahko vleče še leta. Ukrajina seveda ne more ravno do konca premagati Rusije, tako da ta ne bi bila več sposobna napadati Ukrajine.
Zdi se mi malo verjetno, da bi jo končal Putin z resnim izhodiščem za pogajanja, torej umikom ruske vojske iz Ukrajine. Teoretično bi jo lahko končala ruska vojska, ki bi prevzela oblast z državi. To mi deluje še manj verjetno kot prvi scenarij. Konec koncev vsaka vojna dviguje pomen vojske, njenih zaposlenih in dobaviteljev vojske v vsaki državi.
Delno je to primerljivo s situacijo pri nas leta 1991. JLA in jugoslovanska politika sta vseeno pokazali veliko mero dobre volje, da je bil mir hitro sklenjen. Sicer bi Slovenija težko tako premagala JLA, da ta ne bi občasno prišla čez mejo. Ampak takrat je bila situacija precej drugačna. JLA ni od zunaj prišla in poskušala zavzeti ozemlja. Precej lažje in z manj politične škode se je tako umakniti z manjšega dela takratne države.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.708
113
Število prebivalcev in velikost ozemlja Hrvaške proti Srbiji ni ravno primerljiva z razmerjem med Ukrajino in Rusijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd