Vojna v Ukrajini 2

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Ti ne razumeš tega kaj sem napisal.

@sadov prispevekje podoben darjan popucat vse povprek, kar pa vemo, da ni tako enostavno oz. enosmerno.
Je le treba z rusi v rokavicah delat.
Kaj ni enostavno? Čečeni so ruski borci in V UKRAJINI. In popucat le te ni nič zapleteno (z ideološkega vidika, ne taktičnega in praktičnega vidika), pač dodaten kanonfutr. Tako kot vojaki iz Sibirije, x-istanov in ostalih držav, ki jih Rusija novači.
Jaz samo pravim, da je take treba spucat med prevozom med lokacijami z raketami. Če je le mogoče. To je bistveno lažje, kot pa potem, ko se enkrat utrdijo na položajih.
PS: Kje si ti videl, da jaz zagovarjam pucanje v Rusiji. Med prevozom na obrambne položaje v Ukrajini, takoj po prestopu meje postanejo legitimna vojaška tarča.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.753
2.357
113
Pomurje
Če je slika teh čečenov iz ukrajine, jih kar naj poradirajo.
Sem predvideval, da se ni bi slikali tako javno, razen če so v Rusiji.
 

kroja_

Fizikalc
23. mar 2016
183
86
28
Ne morem se pogovarjati s tistimi, ki postavljajo ultimate, je dejal Zelenski v intervjuju za ameriško televizijo CNN.
Ob tem je izpostavil, da je "Rusija naša soseda z ogromnim številom prebivalcev" , s katerimi bodo še morali sosedsko živeti.
_______
G. Komik je brez elektrike, bo treba mobitele, drone in termovizijo filat na bencinski generator.
 

kroja_

Fizikalc
23. mar 2016
183
86
28
Sem mislil da bo Hermann šel v Ukrajino na fronto, samo je že kripelj, pa ne more.

Res je, nekaj železa pa res Rusi puščajo za seboj .. in to ukrajinskega.(pa se mal bakra je vmes)
 
Nazadnje urejeno:
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Ko govorimo o velikih območjih je fino če si znamo predstavljat koliko je to v naravi - nam bližnji:
500 km2 = cca 22 X 23 km, ali recimo del Dravskega polja
2.000 km2 = cca 44,7 X 44,7 km = 1/10 Slovenije ali 2 X Pomurje

Ukrajina je imela pred invazijo na Krim 603.700 km2
 
Nazadnje urejeno:
2. okt 2007
3.607
2.055
113
očitno UA doviva zalet, vprašanje pa je, če imajo povsem dovolj manpowerja, da bi Ruse povsem spucali, verjetno se bo nekje ustavili, potem pa bodo en drugega spet čakali, itak pa se bo ta vojna, kot vsaka končala za pogajalsko mizo.
Še Zelenski je dejal, da je Rusija sosednja država s katero bodo morali živeti, hoteli ali ne.


Edit: pobrisan citat spam objave.
 
Nazadnje uredil moderator:
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Lomonosovski district ni kar ena od moskovskih občin, ampak je tam največja in najboljša ruska državna univerza, ki je dala ogromno znanstvenikov. Predvidevam, da je IQ v tej občini vsekakor nadpovprečen.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.443
6.567
113
Kremlin spokesman Dmitry Peskov has conspicuously side-stepped a reporter's question as to whether Mr Putin still had confidence in the military leadership.

"The special military operation continues. And it will continue until the goals that were originally set are achieved," Mr Peskov said.