VLC daljinc

Frik99

Zelenc'
25. sep 2007
11
0
1
Kakšen je najbolj optimalen remote-controller (daljinc) za upravljanje VLCja?
Imam sicer na eni mašini s TV kartico (ki ima že sama IR sprejemnik) to poštimano, ampak na drugi se TV kartice ne grem, rabim samo daljinca in VLC.
 

bsa

Pripravnik
2. sep 2007
67
0
6
Najbolj optimalen je tak, da ima vse funkcije, ki si jih zazelis in da sam zalaufa torrent in ti zdownloada film, ki ga imas v glavi in nalozi v VLC.
Potem se vklopi mikrovalovko za pop corn, vmes da komando za download podnapisov, itd...
wink-1.gif


Tako da optimalen je cist nemogoce;)

Drugace pa poglej za raznimi Logitech remote-i. Ce pa imas ATIjev Remote wonder pa poglej to: http://remotew.free.fr/
 

Frik99

Zelenc'
25. sep 2007
11
0
1
No, o Logitech Harmony sem že razmišljal, pa ne vem, ali ga je sploh mogoče uporabljati z VLCjem. A dobiš zraven Harmonyja tudi kak USB (IR?) dodatek za PC, s čimer se potem Harmony "pogovarja", ker se mi zdi, da zraven Logitechovih daljincev ni nič govora o IR povezavi z računalnikom?
 

Muzo

Pripravnik
10. sep 2007
268
0
16
Nekatere Sony Ericsson telefone lahko uporabiš tudi kot remote control (preko bluetooth), tako da lahko razmisliš še o tej možnosti, če imaš morda tak telefon.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Salling Clicker omogoča remote nadzor preko bluetooth iz praktično keterikoli telefona, ki ima bluetooth. Sam ga uporabljam z N73 in 6630, pa se zelo dobro obnese. Na njihovem forumu dobiš plugine za več programov, med njimi je tudi VLC.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
335
83
Moje mnenje je, da je brez veze karkol specialnga kupovat ker ne moreš do vseh funkcij programa. Pa še samo za multimedijo je vmesnik. Pri IP TV recimo ne moreš razmerja slike prilagajat, kanala zvoka izbrat (no vsaj nobene zadeve, ki to omogoča nisem zasledil), po PL brkat pa ni problem. Res pa imam 2 zaslona. +-kanal pa nastaviš nekaj kar ti najbolj paše. Možnosti je nekaj in se še mal igram.
MX AIR me je več kot presenetla. Ko sem naroču sem bil glede na podatke , ki sem jih imel precej prepričan, da bo šla nazaj. Sem mislil, da je bistveno bolj okorna in nenatančna. Po 2 tednih me edino "BACK" gumb še mal matra, ker je na MX 1000 ob strani na tej pa na vrhu...
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
335
83
Pa je vredana vskga centa, če le nisi skoz za mizo. V SI se najde za 122-125€.
Pa NIČ reklame nočem delat ampak, to je najbolj funkcionalno uporaben kos opreme, ki sem jo nabavil v dobri 15 letni uporabi PC-ja.