Vklop grelca

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.777
2.348
113
Pomurje
Pozdravljeni!



Imam serijsko vgrajeni Eberschpacher grelec. Avto je Toyota Avensis.

Vklopiš ga s knofon, ko prižgeš avto.



Ker mi ni dat cca 800€ za nadgradnjo za vklop z daljincem iščem ugodnejše varjante.

Ena od njih je ta ebay



Zdaj, če prav razumem, ta zadeva vklopi grelec. Se pravi, še rabim neko zadevo, ki požene ventilacijo v kabini.

Oz. kaj mi bo grelo če ni kroženja zraka? Bo grelo mašino ali kaj?



Hvala za odgovore.



Lp
 
Nazadnje urejeno:

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
In čemu služi, če ga vklučiš po zagonu motorja ?



Namen teh grelcev je namreč, da ogrejejo kabino in glavo motorja (ogrevajo hladilno tekočino, ki jo vgrajena črpalka poganja po glavi in grelcu kabine, ventilator pa razpiha po kabini), kar naj bi dosegli še pred zagonom motorja.



Preveri še enkrat navodila.



LP
 
Nazadnje urejeno:

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.777
2.348
113
Pomurje
Namenu služi, ker veliko prej segreje kabino in motor na delovno temperaturo.

Ni pa "webasto" v pravem pomenu besede, ker dela samo takrat ko je prižgan motor.
Iščem pa nadgradnjo za manj kot 500€, kolikor stane pri zastopniku.

Lp
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik forgot pravi:

Torej iščeš daljinski zagon motorja na avtu, ali kaj ?



LP
Pa kaj je s tabo ,a res ne razumeš problema ? Pa kakšen daljinski zagon motorja
bonk.gif
?



Kolikor sem sam pregledal zadevo bi daljinski vklop moral delati, če pa imaš kakšnega znanca z malo smisla za elektroniko ,bi ti pa lahko za manj denarja in enostavneje izdelal komando ta vklop.

Če bi sam delal omenjeni sistem vklopa bi poiskal modul za centralno zaklepanje nekega starega avta in potem bi imel proženje gretja z dodatnim daljincem .
 
Nazadnje urejeno:

cat

Fizikalc
3. sep 2007
902
52
28
Ni problem samo daljinski vklop, tale tvoj grelec namreč ne premore niti črpalke niti kontrole ventilacije. Imam namreč enak problem in sem se nekako sprijaznil s tem kar pač imam.
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Njemu manjka še kar nekaj delov za dejansko uporabnost tega sistema.

Te grelci ki delujejo samo ko je avto vžgan nimajo črpalke za hladilno tekočino in s tem ti nič ne pomaga, če grelec laufa, ker voda ne kroži. Koliko elektronike pa še potrebuje za celotno delovanja pa ne vem. črpalke so drugače poceni.

Jaz sem v svoj avto vgradil Webasto posebej in je imel vse zraven kar se tiče timer-ja in tako naprej. Nimam daljinca, ker pač naštimaš kdaj naj se zalaufa in to je to.

Jonny77: poiskati moraš potrebno elektroniko ki ti bo zalaufala grelc + ventilacijo v avtu, ter pumpico, ki ti bo poganjala hladilno tekočino okoli, tudi ko bo avto vgasnjen.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
za 500€ že dobiš webasto, pa imaš polek ali pilota al pa timer ........ drugače pa če ti uspe pognat ventilacijo in pumpo ločeno od motorja je pol verjetno še vprašanje alarma in nedelovanja motorj, ker verjetno ima ta stvar tudi kake pogoje določene
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.777
2.348
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Citat:
Uporabnik forgot pravi:
Torej iščeš daljinski zagon motorja na avtu, ali kaj ?

LP
Pa kaj je s tabo ,a res ne razumeš problema ? Pa kakšen daljinski zagon motorja
bonk.gif
?

Kolikor sem sam pregledal zadevo bi daljinski vklop moral delati, če pa imaš kakšnega znanca z malo smisla za elektroniko ,bi ti pa lahko za manj denarja in enostavneje izdelal komando ta vklop.
Če bi sam delal omenjeni sistem vklopa bi poiskal modul za centralno zaklepanje nekega starega avta in potem bi imel proženje gretja z dodatnim daljincem .

Bom malo povprašal pri kolegih elektronikih če imajo kakšno idejo.

Lp
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.777
2.348
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik cat pravi:
Ni problem samo daljinski vklop, tale tvoj grelec namreč ne premore niti črpalke niti kontrole ventilacije. Imam namreč enak problem in sem se nekako sprijaznil s tem kar pač imam.

Nisem si predstavljal, da manjka še toliko delov, za delovanje webasta v pravem pomenu besede.

Malo še potuhtam, potem pa se bom verjetno moral sprijaznit s tem.

Lp
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.777
2.348
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik Lorus pravi:

Jonny77: poiskati moraš potrebno elektroniko ki ti bo zalaufala grelc + ventilacijo v avtu, ter pumpico, ki ti bo poganjala hladilno tekočino okoli, tudi ko bo avto vgasnjen.

Bom še malo pogledal po ebay če se najde kje kaj rabljenega.

Lp
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Jaz tudi ne
bonk.gif
A ta tvoj grelec dela na bencin ali na 12 V štrom?

Za ogrevanje kabine lahko pri delujočem motorju prižgeš ventilacijo
tongue-1.gif
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
S TDIjem pozimi z MTL načinom vožnje po 10 kilometrih glih mlačno začne pihat. Preden kakega enoprostorca segreješ....


jonny77: na ebayu imaš nove vodne pumpe za 39+10 poštnine.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
to imas dogrejevalec motorja, ker moderni dizli zaradi velikega izkoristka pozimi prakticno ne grejejo.Res pa rabi cel stvari da bi se ga dalo posebej prizgat.
 
Nazadnje urejeno:

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Citat:
Uporabnik forgot pravi:
Torej iščeš daljinski zagon motorja na avtu, ali kaj ?

LP
Pa kaj je s tabo ,a res ne razumeš problema ? Pa kakšen daljinski zagon motorja
bonk.gif
?

Kolikor sem sam pregledal zadevo bi daljinski vklop moral delati, če pa imaš kakšnega znanca z malo smisla za elektroniko ,bi ti pa lahko za manj denarja in enostavneje izdelal komando ta vklop.
Če bi sam delal omenjeni sistem vklopa bi poiskal modul za centralno zaklepanje nekega starega avta in potem bi imel proženje gretja z dodatnim daljincem .


Še vedno mi ni jasno, kaj naj bi ta daljinski vklop vključil ?

LP
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
hoče daljinca da mu bo pognalo ventilacijo v ugaslem avtomobilu...ker kao grelec že ima.


*To bi špilal sam ne dolgo, ker če bi blo to za dolgotrajno rabo bi blo že serijsko ali z doplačilom
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
to imas dogrejevalec motorja, ker moderni dizli zaradi velikega izkoristka pozimi prakticno ne grejejo.Res pa rabi cel stvari da bi se ga dalo posebej prizgat.

TOČNO!
če pa ima še kdo idejo kako CAN-BUS nahecat brez orig. vezja da prižge grelec naj pa tu napiše:)
sicer sem na netu našel nekoga ki je to naredil, samo je za ta hec hotel toliko kot bi kupil skoraj original ne ebay.de
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
to imas dogrejevalec motorja, ker moderni dizli zaradi velikega izkoristka pozimi prakticno ne grejejo.Res pa rabi cel stvari da bi se ga dalo posebej prizgat.

No, končno en pameten post. Model ima torej v avtu pravi
"webasto" (na benz/nafto), nima pa ne timerja, ne daljinca. Najverjetneje se zadeva vklopi, ko npr. odpre voznikova vrata (če je zunanja in temp. motorja dovolj nizka).

Timer se na nekaterih avtih da vključiti s preprogramiranjem računalnika, daljinec pa moraš dokupiti. Bo pa problem, ker je pri nas bolj kot Eberspärcher popularna firma Webasto...

Prvi korak pa je, da rabiš točno vedeti, kateri grelec (št. modela) imaš v avtu
zmaga.gif