Covid-19 Vizionarske napovedi naših strokovnjakov

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Kot je poudarila vodja svetovalne skupine, je cepljenje še vedno smiselno začeti čim prej. "Dokler ne opravimo cepljenja z dvema odmerka, je zaščita okoli 20 do 30 odstotkov.


Depending on the estimates used for vaccine effectiveness against symptomatic infection from the Delta variant, this translates into vaccine effectiveness estimates against symptomatic Omicron infection of between 0% and 20% after two doses

---
How it started:
December 8, 2021
Pfizer, BioNTech vaccine neutralises Omicron with three shots

How it's going:
January 17, 2022
A fourth shot of COVID-19 vaccine boosts antibodies to even higher levels than the third jab but it is not enough to prevent Omicron infections, according to a preliminary study in Israel.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Ker prej nisem tega prilepil v pravo temo, bom pustil tukaj. Če mod meni, da tudi ta ni prava, naj pa prestavi namesto, da briše. Samo tako tako spotoma, Đoko je nasran v vseh temah.

 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in ales85

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ker prej nisem tega prilepil v pravo temo, bom pustil tukaj. Če mod meni, da tudi ta ni prava, naj pa prestavi namesto, da briše. Samo tako tako spotoma, Đoko je nasran v vseh temah.

Saj ne briše moderator zato, ker bi bilo v napačni temi, ampak ker se da preveč vzporednic z našimi novinarji potegnit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr in jendomen

vogel1

Fizikalc
6. sep 2007
229
27
28
Ker prej nisem tega prilepil v pravo temo, bom pustil tukaj. Če mod meni, da tudi ta ni prava, naj pa prestavi namesto, da briše. Samo tako tako spotoma, Đoko je nasran v vseh temah.

In ne pozabite!! Koga je janša najprej zamenjal ko je prišel na oblast??? DIREKTORJA ZAVODA ZA STATISTIKO !!! Le zakaj ....
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr in jendomen

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Zbrana dela:



December 8, 2021
Third Pfizer-BioNTech Dose Is Key to Fight Omicron’s Spread


December 23, 2021

Waning Omicron Defense Prompts Need for Fourth Shot, Israel Says​


9. jan. 2022
Will a Fourth Dose Be Needed?
https://www.bloomberg.com/news/newsletters/2022-01-09/will-a-fourth-dose-be-needed


10. jan. 2022
Pfizer Begins Making Shot That Targets Omicron, Original Virus


17. jan. 2022
Fourth Pfizer Dose Is Insufficient to Ward Off Omicron, Israeli Trial Suggests
 

bighugo

Zelenc'
Izključen uporabnik
27. sep 2007
28
3
3
Kaj pa bi ti rad, da ti napovejo? Virus bo čez natanko 45 dni in 16 ur ugasnil in vrnili se bomo v normalno življenje? Predlagam, da se obrneš na babo vango, ker pa je zaradi smrti verjetno nedosegljiva, lahko poskusiš pri Karin.
Baba vanga je napovedala za letos nov virus, ki bo pokončal polovico zemljanov. Kaj pa pravi Karin, pa ne vem. Drugače pa je bolje biti tiho pri teh napovedih, kot pa vsako uro, vsak dan spreminjat izjave. Kredibilnost stroke je na zelo nizki stopnji, prav zaradi vseh teh nasprotujočih se izjav.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
V navezi z

Kot je poudarila vodja svetovalne skupine, je cepljenje še vedno smiselno začeti čim prej. "Dokler ne opravimo cepljenja z dvema odmerka, je zaščita okoli 20 do 30 odstotkov.

->
10.1 2022

Pfizer’s chief executive has revealed that two doses of its current Covid-19 vaccine offer “very limited protection, if any” against the Omicron variant.


Vidim tudi, da so zgornji rtvslo članek spreminjali, dopoldan sem zgornje citirano kopiral iz njega, sedaj v njem tega več ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Prvi odmerek je za omikron enako dober, kot tretji odmerek:
Tudi če se danes cepite s prvim odmerkom, ste za prihajajočo omikron različico bolj zaščiteni, kot če sploh niste cepljeni, sporoča Beovićeva, saj sveže osnovno cepljenje deluje prav tako dobro kot tretji odmerek.


Kako deluje tretji, četrti odmerek so pa že Izraelci povedali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Ne falijo samo domači

V Veliki Britanji je etablirana stroka (SAGE*) napovedala, tako rekoč, katastrofalne posledice, če premier Johnson ne izvede za božične praznike in preko novega leta precej restriktiven "lockdown". Johnsonova vlada je ocenila podatke napovedi za pomanjkljive in jih ni upoštevala,stroka in njena napoved je bila tako v tem primeru dana na test realnosti posledic odsotnosti priporočanih ukrepov. izkazalo se je ,da je stroka pretiravala, katastrofa se ni zgodila in takšna napoved je bila v tem primeru tako diskvalificirana skupaj s tozadevno stroko... Ob tem se javnosti poraja vprašanje, če so bili tudi prejšnji ukrepi zapiranja sploh nujni ali večinoma predvsem nekoristna škoda in kontraproduktivno omejevanje pravic.

* SAGE* - Scientific Advisory Group for Emergencies (Znanstvena svetovalna skupina za nujne primere)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in ales85

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ne falijo samo domači

V Veliki Britanji je etablirana stroka (SAGE*) napovedala, tako rekoč, katastrofalne posledice, če premier Johnson ne izvede za božične praznike in preko novega leta precej restriktiven "lockdown". Johnsonova vlada je ocenila podatke napovedi za pomanjkljive in jih ni upoštevala,stroka in njena napoved je bila tako v tem primeru dana na test realnosti posledic odsotnosti priporočanih ukrepov. izkazalo se je ,da je stroka pretiravala, katastrofa se ni zgodila in takšna napoved je bila v tem primeru tako diskvalificirana skupaj s tozadevno stroko... Ob tem se javnosti poraja vprašanje, če so bili tudi prejšnji ukrepi zapiranja sploh nujni ali večinoma predvsem nekoristna škoda in kontraproduktivno omejevanje pravic.

* SAGE* - Scientific Advisory Group for Emergencies (Znanstvena svetovalna skupina za nujne primere)
Saj je izvedel lockdown za vse druge, razen zase in svoje dvorjane. :aplauz: Sedaj mu resno grozi, da bo odletel.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Model bi moral letet zaradi Brexit laži ter le teh posledic že davno, pa ga še vedno kar gledajo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ima debelejšo kožo od nosoroga. :evil: Kolikor vem, so ga v življenju zaradi laganja že dvakrat odpustili iz službe, pa ga kritike več ne prizadenejo
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Še ene budale, poleg Slo svete trojice

Nemčija: Četrti odmerek ne bo obvezen
Nemški zdravstveni minister Karl Lauterbach je dejal, da pričakuje, da v primeru, da bodo uvedli obvezno cepljenje, četrti odmerek ne bo potreben, če je oseba prejela tri odmerke, poroča Reuters. "Kdor je prejel tri odmerke cepiva mRNA ali podobnega cepiva, ima dobro osnovno imunizacijo. Zdajšnje trikratno cepljenje bi zadostovalo za vsako cepilno obveznost," je v pogovoru za Rheinische Post dejal Lauterbach.


Taksne informacije in izjave so povsem nepomembne. Pred letom dni so ti isti zatrjevali da cepljenje nikakor ne bo obvezno. Za tem so trdili da je potrebno precepiti 70% ljudi in ne bo vec lockdowna. Potem so dodali drugo dozo cepiva ceprav so rekli da je prva doza 95% ucinkovita. Sedaj govorijo o cetrtem odmerku. Hocem reci, a imajo te izjave sploh se kaksno tezo? Ce bodo uvedli obvezno cepljenje in se jim bo zazdelo da ljudem prodajo se cetrto, odresilno dozo. Bodo tudi to dodali k obveznemu cepljenju.




Zato ker ne deluje lahko pa vprašate tudi izraelce.

 
  • Wow
Reactions: javr

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Romana Tomc, prej & potem
FJyDcHYXIAILTO-.jpg
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: bighugo in javr

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Kam se je pa jest5 zgubil? On je imel vedno kakšno dobro vizionarsko napoved. Mu je interneta zmanjkal ali ga je korona pošlatala med tem, ko čaka, da cepivo prime? Mogoče je pa celo spregledal, pa se mu ne da več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen