Covid-19 Vizionarske napovedi naših strokovnjakov

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Nope. Napoved nenastanka 3.vala je bila njegova in podano istočasno kot napoved(i) o dosegu kolektivne imunosti na podlagi naravnega prekuženja, gre torej za jesen 2020.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Cepivo pa še kar isto, kljub zagotovilom da mrna cepiva adaptirajo na nov sev v 14-tih dneh.
Jao, jao, not this 2847x predebatiran in obrazložen shit again. Ja, cepivo se lahko adaptir na nov sev v 14ih dneh kar pa ni enako kot dati v uporabo. Ah mirsi, mirsi...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.213
5.594
113

Minister Janez Poklukar je ocenil,
Kar je na istem nivoju kot

Bojana Beović meni...
(Včeraj za boster ).


In smo uradno padli na vedeževanje iz kave.



Na osnovi česa sta dotična to ocenil/meni? Kakšne študije, raziskave? Kako sta prišla do teh podatkov?

Znanost pa to, ne kostanji.
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.329
2.273
113
Ja ley, pa ti dokaži, da to ni res. Spodbijaj!

p.s. on JE stručko napram tebi. pa napram Mirsiju tudi.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Jao, jao, not this 2847x predebatiran in obrazložen shit again. Ja, cepivo se lahko adaptir na nov sev v 14ih dneh kar pa ni enako kot dati v uporabo. Ah mirsi, mirsi...
Potem pa je bla debata o tem brezvezna. Ce se nekaj lahko prilagodi pa se ne uporabi. Koncni rezultat je enak. Nategnili so vas z mrna cepivi in prilagosljivostjo. Ker reall life ni mozno tega izvest.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Ima kdo posnetek Kacina, ki je spomladi parav vehementno razlagal, da kdor se bo sedaj cepil bo lahko Miklavž, Božiček ali Dedek Mraz :sprasujemse:
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.612
1.068
113

Rozman: Pričakujemo, da bomo s covidom zaključili do 1. maja​

"Direktor Univerzitetne klinike za pljučne bolezni in alergijo Golnik Aleš Rozman je danes povedal, da bodo v njihovi bolnišnici uspeli cepiti približno 50 odstotkov vseh zaposlenih"
- zakaj je 1. Jan 2021 predvideval da se 50% zaposlenih v njegovi bolnišnici ne bo hotelo cepiti ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

erikson

Guru
25. avg 2007
21.456
5.451
113
Pa saj ti piše v članku - 15% jih je (takrat) nedavno prebolelo.

Podobno so mediji delali afero iz števila cepljenih na NIJZ, kjer načrtno niso objavili, da je podatek samo za Ljubljano in da so se zaposleni cepili tudi v drugih enotah. Čeprav je Krek to pojasnil na novinarski konferenci, tega na necenzurirano niso objavili.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Daj ne blodi. Kaj vse je uradna stroka rekla pa se ni uresniclo. Pa iscejo nesteto izgovorov in to stroka ki nam kroji zivljenje.
Nič ne blodim, to je izvajal je Andy s svojimi napovedmi, da bomo pozimi 2020/21 že vsi prekuženi ter da tretjega vala pri nas ne bo. In vse napačne napovedi stroke tega ne spremenijo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Potem pa je bla debata o tem brezvezna. Ce se nekaj lahko prilagodi pa se ne uporabi. Koncni rezultat je enak. Nategnili so vas z mrna cepivi in prilagosljivostjo. Ker reall life ni mozno tega izvest.
Debata je res lahko brezvezna v kolikor je zraven preveč nerazumevanja s strani bralca in glede na določene poste je točno to problem ali pa namerno "nerazumevanje" in posledično zavajanje kar pa tudi ni prav nič novega s strani antivaxxerjev.
In prav nič nas niso nategnili - povedali so, da se da mrna cepiva prilagoditi na nov sev v zelo kratkem času in to tudi povsem drži. Nikoli ni bilo rečeno, da se lahko uporabi prilagojena cepiva v tem istem kratkem časovnem okvirju, to pa bi potem bil nateg ja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Cepovo ze mogoče lahko v kratkem casu prilagodijo novemu sevu. Ampak sem preprican da novi sev hitreje obkrozi svet kot pa prilagojeno cepivo. Torej....
Ob tem se tudi poraja vprasanje kaj narediti s staro zalogo cepiva in tisto ki je na transportu od proizvajalca do Franca v Gorenjih Novakih.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Cepovo ze mogoče lahko v kratkem casu prilagodijo novemu sevu. Ampak sem preprican da novi sev hitreje obkrozi svet kot pa prilagojeno cepivo.
Ob trenutni birokraciji oz. vsem postopkom, ki so potrebni za uporabo prilagojenega cepiva + bolj kot ne prostemu pretoku ljudi po celem svetu definitivno.

Ob tem se tudi poraja vprasanje kaj narediti s staro zalogo cepiva in tisto ki je na transportu od proizvajalca do Franca v Gorenjih Novakih.
Ker je cepivo vendarle nekaj vredno in ker kljub vsemu le nudi neko zaščito (žal res ne takšno kot je bila na začetku pri prvih sevih ampak še vedno pa jo do neke mere le nudi) je imho odgovor na to vprašanje seveda jasen in tudi lepo viden iz prakse - (u)porabilo se jo bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
In potem bomo ob vsakem novem sevu sli po novo dozo? Ene tri mesece po tistem ko se bo razpasel po celem svetu.
Me zanima kako bodo kitajci speljal OI.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.213
5.594
113
Me zanima kako bodo kitajci speljal OI.
1 mesec pred začetkom bodo 3C športniki prišli z negativnim pcr, kjer bodo v posebnih hotelih počakali na začetek OI ?