Covid-19 Vitamin D

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.715
4.199
113
Jaz osebno sem zelo zadržan do vseh teh dodatkov, saj večino res lahko dobiš za uravnoteženo prehrano,
po vseh pregledanih člankih in informacijah pa je D3 naravno zelo težko nadomestljiv, vsaj v zimskem času
in ni nevarnosti predoziranja, vsekakor pa tudi nisem nagnjen k pretiravanju...

2000ie na dan bi moralo zadoščati....

p.s. pravkar dobil pol/letno zalogo za 25€

Če kdo rabi, danes je še taka cena...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Polna cena, oprosti, je super nateg. 25€ je tudi malenkosten nateg, ker jih jaz dobim 240 kapsul po 5000 UI za 9.4€ na iHerbu.
In ce izracunamo, dobim tako dozo, kot si jo ti nabavil za cca 5.7€
107€...vat da fak? To napisejo zato, da dajo potem 77% kao super mega popust in folk nasede in hitro kupi.
Ampak ne sekiraj se...sej nisi spet tolk dnara vrgel proc...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.715
4.199
113
Polna cena, oprosti, je super nateg. 25€ je tudi malenkosten nateg, ker jih jaz dobim 240 kapsul po 5000 UI za 9.4€ na iHerbu.
In ce izracunamo, dobim tako dozo, kot si jo ti nabavil za cca 5.7€
107€...vat da fak? To napisejo zato, da dajo potem 77% kao super mega popust in folk nasede in hitro kupi.
Ampak ne sekiraj se...sej nisi spet tolk dnara vrgel proc...

Škoda ker niso to že kaj prej šeral.... bi tudi jaz potem pri iHerb vzel...

Ja, ne padam na popuste, vedno me zanima samo končna cena... in ta glede na to kar sem na hitro pri nas videl je bila ugodna...

Good to know!
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne sekiraj se zdaj. Kakrsnekoli dodatke jaz kupujem na iHerbu...do 22€ skupaj s postnino zaradi carine.
Bos vedel za naprej... :zmaga:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Polna cena, oprosti, je super nateg. 25€ je tudi malenkosten nateg, ker jih jaz dobim 240 kapsul po 5000 UI za 9.4€ na iHerbu.
In ce izracunamo, dobim tako dozo, kot si jo ti nabavil za cca 5.7€
107€...vat da fak? To napisejo zato, da dajo potem 77% kao super mega popust in folk nasede in hitro kupi.
Ampak ne sekiraj se...sej nisi spet tolk dnara vrgel proc...
Na poti imam 2 steklenički po 250 kapsul po 2000 IE za 9,8€, s poštnino vred. Druga je bila zastonj.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Zanimivo je zaupanje v raznorazne "no-name" internetne proizvode vitaminov.
Modro se je posluziti proizvodov ki vsaj pridejo do lekarn ali specializarnih trgovin in imajo tudi dokumentirano status prehrambenega dopolnila.


 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in Pepe

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Zanimivo je zaupanje v raznorazne "no-name" internetne proizvode vitaminov.
Modro se je posluziti proizvodov ki vsaj pridejo do lekarn ali specializarnih trgovin in imajo tudi dokumentirano status prehrambenega dopolnila.


Firma, ki sem jo linkal, je uveljavljen proizvajalec, ki ima certifikat GMP
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113

The free Vitamin D supplement will be offered to more than 2.5 million people across England, the government announced.

Care homes will receive supplies automatically. In the meantime, individuals who are on the “extremely vulnerable” list will get a letter inviting them to apply for four months’ worth of supplements to be delivered directly to their homes. The deliveries will be free of charge and begin in January.

Vitamin D helps the body to absorb and use calcium which is vital for bone and muscle health. While the UK government noted that research on the possible link of Vitamin D and Covid-19 is still ongoing, many now need extra supplements more than ever due to the lockdowns.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.211
113
Glede na ceno bizi www linka, bi lahko tudi pri nas bil free.
Koliko pa je rok enega?
Cena je cca 3 €. Bi kdo pri naročilu naročil enega za mene? 5000 IU? Ali pa iz svoje zaloge?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Seveda bi lahko bil oz bi ga MORALI ponuditi vsakemu nad 60 let starosti zastonj. To, da ko je dokazano, da pomaga (mimogrede, trenutno poteka studija vpliva vitamina D na potek COVID-a na velikem stevilu ljudi) in se tega ne naredi, je grozljivo dejanje.
In potem se cudimo, zakaj nam se vedno umirajo v takih groznih stevilkah stari ljudje, ko je pomanjkanje sonca in so stari ljudje vsi prestraseni cele dneve notri in ne dobijo nic naravnega vitamina D.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.135
113
...ko je pomanjkanje sonca in so stari ljudje vsi prestraseni cele dneve notri in ne dobijo nic naravnega vitamina D.

Zima je v bistvu tako ali tako drugačna kar se tiče naravega načina pridobivanja vitamina D. Kot prvo je sonca veliko manj in tudi ko dejansko je, je problem v kotu žarkov, ki je bistveno drugačen kot poleti in kot tak manj primeren oz. neprimeren za nabiranje vitamina D. Kot drugo pa je zunaj veliko bolj mrzlo in so tisti deli telesa, kjer se vitamin D dejansko proizvaja (roke & vrat) pokriti z debelimi kosi oblačil. Pozimi jaz torej ne bi preveč povezoval manjka nastajanja vitamina D z ždenjem notri ampak bi smiselnost tega, da si zunaj, bolj povezal s svežim zrakom, ki prav tako blagodejno vpliva na telo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Imas prav. V vsakem primeru bi morali vsi nad 60 let starosti dobiti brezplacno 2000 IU vitamina D na dan. Zal nasi strokovnjaki samo premisljujejo o tem, kako bi nas se bolj zaprli, nic pa o tem, kako bi okrepili imunski sistem prebivalstva. S takim psihiranjem, kot ga izvajajo, ga samo se sibijo, se posebej ze tako sibkim osebam.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.135
113
Se strinjam, da bi bil tak preventivni ukrep povsem smiselen. Bi pa za starejše priporočal odmerek 4000 IU dnevno, za mlajše je pa 2000 res povsem dovolj razen v primeru aktivne bolezni, ko se odmerek poviša na cca.14000 (enako pri starejših). Za otroke pa načeloma 1000 IU dnevno povsem zadošča.

Drugače je pa po besedah mojega osebnega zdravnika za nabiranje zadostnih količin vitamina D povsem dovolj, da si vsak dan izpostavljen soncu zgolj 10min nekje med deseto in štirinajsto uro. Kar je pa seveda zaradi delovnih obveznosti pri veliko ljudeh že problem svoje sorte.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Se strinjam, da bi bil tak preventivni ukrep povsem smiselen. Bi pa za starejše priporočal odmerek 4000 IU dnevno, za mlajše je pa 2000 res povsem dovolj razen v primeru aktivne bolezni, ko se odmerek poviša na cca.14000 (enako pri starejših). Za otroke pa načeloma 1000 IU dnevno povsem zadošča.
Moja starsa dozirata 3000 IU na dan. Zal je vse to prepusceno in informiranju med ljudmi samimi, namesto da bi ukrepal pravocasno NIJZ, ki je temu namenjen. Do konca septembra, ko je treba s tem zaceti so imeli vec kot dovolj casa, da to uredijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Imas prav. V vsakem primeru bi morali vsi nad 60 let starosti dobiti brezplacno 2000 IU vitamina D na dan. Zal nasi strokovnjaki samo premisljujejo o tem, kako bi nas se bolj zaprli, nic pa o tem, kako bi okrepili imunski sistem prebivalstva. S takim psihiranjem, kot ga izvajajo, ga samo se sibijo, se posebej ze tako sibkim osebam.
Ampak pozabljaš, da bi tisti brezplačni vitamin D škodil pokojninski reformi, ki jo izvajajo. Zato ga ne dajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver in AndY1