Covid-19 Vitamin D

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Štacun z dodatki je ogromno. Kje kupujete oz. naročate D3? Razlike v količini pakiranja, ceni, obliki (kapsula, tableta, pršilo, še kaj pozabil?) ter količini enot (5 mikrogramov = 100% = 200 enot) so precejšnje.
 

j4nm4n

Pripravnik
22. jan 2021
49
14
8
Jaz mislim da je naboljše kupit pršilo Valens https://www.valens.si/izdelek/valens-vitamin-d-plus-ustno-prsilo/

Po mojih izkušnjah kapljice od Krke znatno ne povečajo koncentracije v krvi. Sem na začetku jedel velike doze (mislim da 15 kapljic na dan) za dosego nivoja (ker prej nisem užival vitamina D) in potem vzdrževal z priporočenimi in ni bilo signifikantne spremembe. Je pa tu še potrebno več faktorjev upoštevat, ker je bilo to zima/pomlad.

Sedaj so nivoji v krvi že tako višji zaradi sonca. So pa ostali kolegi ki uživajo vitamin D in preverjali v laboratoriju rekli, da edino s kombinacijo vitamin D in vitamin K so dvignili nivo v krvi.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Še en glas za Valens pršilo, kupljeno v prvi lekarni za cca 10 evrov in drži dva meseca. Jaz tega ne kupujem drugje kot v lekarnah...
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Kako preveriš, da dostavljeni artikli ustrezajo specifikaciji?

V odsotnosti tega gre na zaupanje, to pa temelji na črednem nagonu. "Cel Alter se ne more motit..."
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.503
997
113
A ni tole nekdo priporočal pred časom? Imam v bookmarkih za nabavit. https://www.amazon.de/-/en/Vitamin-...YkhzmWjEK7bGLrG_7zWJTsQ7fX6C3cRNEgG4ecn-dEwSY

Mi smo imeli tole: https://www.lekarnar.com/izdelki/vitamin-d-dlux-4000-betteryou-prsilo-15-ml Ampak je potem v neki raziskavi od istega proizvajalca folna kislina imela dejansko 0 folne kisline (ki je drugače v nosečnosti še kar pomembna zadeva za naraščajoč plod), zato jim ne zaupam več najbolj.

Drugače je bilo pred časom objavljeno tole: https://siol.net/novice/slovenija/prihaja-seznam-ki-vam-bo-pomagal-pri-nakupu-vitamina-d-538518
Pa ne vem kakšno je zdaj stanje.

Btw, tudi v lekarni samo nabavljajo od proizvajalcev. Kar dobijo, to postavijo na polico. Lahko predpostavljamo, da imajo bolj zaupanja vredne dobavitelje kot povprečna štacuna s proteinskimi praški in prehranskimi dopolnili, ampak ni nujno. Po mojem je še najbolj ziher kupiti Plivit ali Oleovit kapljice, te so mišljene za dojenčke, in pač upat, da na dojenčkih ne bi namenoma škrtarili.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.351
6.542
113
btw, naš preljub potrč se je začel bavit s prodajo vitaminov in dodatkov. Baje top švedska roba.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.213
5.592
113
  • Haha
Reactions: darjan

sousis

Guru
16. nov 2019
1.503
997
113
sousis

J&J so proizvajalci otroške kozmetike... Plivit dela Krka in je uradno zdravilo, torej malo boljši nadzor: http://www.cbz.si/cbz/bazazdr2.nsf/o/0D3BCCFA3742330EC12579C2003F57EE?opendocument

Aja, poleg J&J poglej še Nestle in njihovo politiko vsiljevanja adaptiranega mleka v Afriki...
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.503
997
113
Eto, epilog glede raziskave kvalitete prehranskih dopolnil/vitamina D na slovenskem trgu:

Ker je pri zdravilih preverjanje vsebnosti aktivne učinkovine že del običajnega sproščanja serije zdravila na tržišče, smo se pri preverjanju kakovosti osredotočili le na prehranska dopolnila.

V vzorčenje smo zajeli 24 različnih najpogosteje uporabljanih prehranskih dopolnil. Izdelke smo kupili v redni prodaji in v njih določili količino vitamina D. Pri večini vzorčenih izdelkov smo ugotovil ustrezno količino vitamina D, ki je bila znotraj intervala 80 – 150 % deklarirane vsebnosti. Na trgu smo našli tudi posamezne izdelke z nižjo ali višjo vsebnostjo vitamina D, o čemer smo obvestili inšpekcijske službe in proizvajalce. Rezultati kažejo na razmeroma dobro kakovost večine analiziranih izdelkov, vendar pa je potrebno opozoriti, da je naš vzorec zajel le najbolj pogosto uporabljane izdelke, zato rezultatov ni mogoče posploševati.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.351
6.542
113
VitD je zelo lahko pridelati, tako da dvomim da je tu razlika v kvaliteti.

Edino to lahko, kar je v članku omenjeno, da je nekje VEČ, kot deklarirano, ampak toksične vrednosti vitD so še zelo daleč. Načeloma se zdrav človek nima bati, če mu vredu dela "filtrirni" sistem.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.878
5.147
113
Darjan nehaj bluzit. Ker niso vsi zdrav človek. Oziroma kak veš, da nekdo nima nekih skritih problemov?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.351
6.542
113
To ve načeloma, oz praviloma, osebni zdravnik. Itak se pred vsakim takim jemanjem pametno posvetovati pri njem.
Razen če pač človek pozna lastno telo - kar je očitno prava redkost, si ne bi mislil.
 
  • Haha
Reactions: mosseero

luka51

Guru
16. avg 2007
13.878
5.147
113
aham vi ste se vsi tu z osebnim zdravnikom posvetovali lani ko ste pisali doze tak malo čet palec. Kr na vlko žlico.
Za tebe verjamem, da poznaš fiziologijo vsake posamezne celice v tvojem super telešču. Verjetno veš za vsak celični organel če dela na 100%. Marsikdo pa mogoče nekak ne ve, da mu jetre ne delujejo 100%, da je kaki problem v žolču al pa mu kaka žleza ne funkcionira glih tak kot bi mogla pa to.

Itak so pa v tvojem svetu samo 2 vrsti ljudi. Zdravi in tisti na smrtni postelji. Vse kaj je vmes ne obstaja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in darjan

luka51

Guru
16. avg 2007
13.878
5.147
113
Kaj neja ješ vitamina D da ne bi zbolel.
Vsaj tak ste pisali da ta magični D reši vse (dokler ni ivermektin prišo).