visokotlačni čistilec

tonek

Pripravnik
3. dec 2011
210
0
16
Takooooo sem jezen. Kupil lavor nekineki 25 za 180€, 140bar pritiska. Pridem domov, zadeva ne vzge. Klicem servis in rosviko da bodo v stacuni zamenal, peidem v stacuno pa pravi da morajo poslat na servis pa potem sele lahko dajo novega. Zdaj se tolcem po glavi kaj nisem vzel jebeni parkside pa je.

Verjetno pa ne morem zahtevati kupnine nazaj? Gre za merkur

Ni lavor več to kar je bil. Kupil enakega, že po enem mescu na servis, ni več dal pritiska, ni ugašal, šampon mi pa še sedaj ne vleče, bogo
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.594
113
Pri vsakem bi lahko imel težave. Vem, da je imel svak pri večjem kercherju z grelcem vode kar redne obiske serviserja. Pa še zdaleč ni bil vsak dan v uporabi. Moj prvi "lidl" je trgal narazen visokotlačne šobe (so mi pridno parkrat poslali s servisa novo), ker je dajal preveč pritiska. Potem pa čez kako leto in mogoče nekaj 10 ur dela crknil in so mi ga preko servisa v Murski Soboti menjali. Ta pa dela že kakih 10 let.
 

B81

22. jul 2007
34.264
8.813
113
Vprasanje, v rocni avtopralnici kar dobro operes avto. Zanima me, koliko je to kaj pritiska in pretoka vode in ali je odvisno od "vode"?
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Ja, lahko bi to kdo prej napisal...usrana jajca
moja izkušnja par postov nižje

No danes sme z njim pral dvorišče.... eme 3 ure non stop .... sje je belal bp.... sam nima moči, da je kaj opralo sem držal 1-5 cm do od umazanije. Občutek mam da so bari bolj za foro napisani...
Tem bolj se nagiban na Karcherja 140 do 180bar (upam da Karher boj realno napisane bare in zna bit da bo 140bar več kot Lavorjev 160....sigurno je kdo k je sprobal oba.... pa prosim za mnenje)
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Sem danes brez branja te teme vzel parkside za 80-10%.
Pa da vidimo, ali bo zdrzal nekaj avtov letn pa teraso spomladi. Danes je prezivel. Je pa cev smotana, ampak....
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
259
83
33
Si že opral avto, kako hitro ponuca šampon? Ta nima krtače zraven kolikor sem videl?
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Visokotlačni čistilec je za vse drugo veliko bolj uporaben kot za pranje avtomobila. Za avto prat rabiš vedro, gobo in cev z vodo. Imam pa karcher K5 in sem ful zadovoljen z njim.
 

purplehaze

Zelenc'
21. maj 2014
17
0
1
Tudi sam sem v nakupu novega štrajfiksa. Za tole spletno trgovino imam darilni bon in bom nabavil kar tu http://www.gitas.si/kategorija/prod...ilniki/visokotlacni-cistilniki-za-dom-in-vrt/. Moj budget je do 250€ (50€ še dam zraven, če bo takšna razlika), se pa na visokotlačne čistilce ne spoznam, do sedaj si nisem lastil še nobenega.

Uporaba bo "svega i svašta", največkrat pranje avta, tal, motorja in za kakšno drugo delo okoli vrta. Ima kdo kakšen prodlog?
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
Tudi Kaercher nima regulacije za količino šampona. Imam K5 novejšega. Lahko samo na pištoli preklapljaš med porabo ali pa ne.

Jaz na temu lahko reguliram šampon ima gor vrtljiv gumb. Drgač pa serijo K7 z bobnom za navijanje cevi in tisto šobo za pranje tal dubu cca 3 leta nazaj v baumaxu za 350€