visokotlačni čistilec

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
O tem smo že 100 krat pisali. Imam dva podobna (mislim, da sem kupil v lidlu). Delata, prodajajo pa tudi boljše. Da je boljši, mora imeti za večino primerov uporabe deklariran večji pretok vode. Pritisk nad 120 barov za večino situacij zadošča. Za ta denar se kaj bistveno boljšega ne dobi. Za nekajkratnik zneska pa.
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.957
113
Parkside bo delal za pol kercherja. Ne kupuj tega. Pac povem, vse te lidl hofer china špilike niso vredne nic.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
A to je jači model od tistega, ki je bil v našem Lidlu pred časom za 99,99€? Jest bi ga tudi vzel, samo vsi jambrajo o porabi šampona, pa če bo šlo kaj narobe bo jeba z garancijo?
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Sem že skoraj nabavil tegale Karcherja, pa sem našel Parkside z isto močjo. Si ga mogoče kdo lasti - kako se obnese?
O tem smo že pisarili, imam dva iz lidla, čisto enak ni noben, temveč je na zunaj malo drugačen. Starejši, ki je dobrih 10 let star, je do pred kratkim vsako leto dvakrat opral trosilko hlevskega gnoja. Tam dela dobri 2 uri neprekinjeno. Ostalo pa pranje traktorja in kakega avto in ostale malenkosti. Mlajši pa samo kako pranje avtov doma. Za več denarja se dobi boljša roba, vendar mislim, da za kaercher daješ bistveno premalo, da bi dobil v resnici kaj bolj uporaben aparat v praksi (večji pritisk in predvsem večji pretok vode). Bo pa tišji, mogoče ima tudi mehko cev. To je tudi prednost, da se ti ne zvija sama, ko je razviješ. Čeprav močno dvomim, da ima to že model za ta denar. Je treba globlje seči v žep.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Svetovanje je nehvaležno, ker nisem delal primerjalnih testov. Malo sem delal le z močnejšimi modeli kercherja (en z grelcem, en brez), ker ju imajo sorodniki. Ko sem pa sam kupoval, pa mi je bilo tisto enostavno predrago za neko tako uporabo (ali malo več) kot imaš ti.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Parkside bo delal za pol kercherja. Ne kupuj tega. Pac povem, vse te lidl hofer china špilike niso vredne nic.
Jaz imam tisti Workzone od Hoferja (kupil lani spomladi v akciji) in sem ga v soboto teral neprekinjeno 4+ ure, pa ni nič zajamral, tudi vroč ni bil.
Opral sem dve betonski terasi, vsaka slabih 50 kvadratov, pa sem z učinkovitostjo izredno zadovoljen.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Je Hoferjev Workzone kaj manj požrešen s šamponom od Lidlovega Parksidea? A po karateristikah in številu dodatkov sta enaka?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Je Hoferjev Workzone kaj manj požrešen s šamponom od Lidlovega Parksidea? A po karateristikah in številu dodatkov sta enaka?
Workzone.
Pri pranju avta naliješ v posodo eno desetino šampona in ostalo doliješ vode. Vklopiš WAP in začneš z rotirajočo krtačo mazati CELI avto. Ne prati, ker boš pral pozneje. Ko prideš okrog bo takrat šampona zmanjkalo. Nič se ne zmoti, ampak lepo umivaj naprej, ker je že celi avto v peni od šampona. Ko narediš par krogov BREZ šampona, bo naloge konec in avto čist.To je navodilo za uporabo šampona za WorkZone. Parkside je verjetno podoben.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Kot je napisal Gonzo. Tudi parskide nima nobene regulacije ne za šampon, ne za pritisk, razen s širino curka na določeni šobi. Jaz s krtačo nanesem šampon, potem pa raje obdelam z gobico. Manj mest spustim, pa hitreje mi gre. To je meni pomembno, pločevini pa bi bilo mogoče kaj drugega bolj všeč.
Aja, 10+ let stari ima na ploščati šobi možnost, da potegneš konec šobe naprej za 1 cm in tudi takrat vleče šampon, ker je pritisk na izstopu minimalen. Moj "novi" te možnosti nima. Kercher, ki ga je dal peror v linku, to po opisu sodeč očitno ima.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Tudi Kaercher nima regulacije za količino šampona. Imam K5 novejšega. Lahko samo na pištoli preklapljaš med porabo ali pa ne.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Jaz sem ga kupoval pred kakim letom in sem ga dobil v celovcu e-tec.at precej ceneje kot v SLO.
Sem pa kupil K5 premium, ki ima original boben za navijanje cevi. Druge razlike ni.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Takooooo sem jezen. Kupil lavor nekineki 25 za 180€, 140bar pritiska. Pridem domov, zadeva ne vzge. Klicem servis in rosviko da bodo v stacuni zamenal, peidem v stacuno pa pravi da morajo poslat na servis pa potem sele lahko dajo novega. Zdaj se tolcem po glavi kaj nisem vzel jebeni parkside pa je.

Verjetno pa ne morem zahtevati kupnine nazaj? Gre za merkur