visokotlačni čistilec

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.471
113
Imam istega in tkrat je menda bil največji v hobby programu. K5 lih ni primerljiv s K7, je pa vprašanje, če se sploh rabi K7. Če bi še enkrat kupoval, bi vzel K5. Stane "pol manj", avto pa je treba itak prečohat, drugače ni nič.
Nabavi še penilec in Nerta Blue Diamond (ali podobno kvalitetno) čistilo, pa ti ne bo treba čohat.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.800
78
48
Jaz sem pred kakim letom kupil K4 Car & Home. Rotirajoča šoba za tlakovce, vrtljiva krtača za tla, krtača za avto (čeprav je treba trdožive ptičje in mušje dreke mal podrgnit na roko), .. več pa ne rabim.

 

B81

22. jul 2007
34.531
8.974
113
Nabavi še penilec in Nerta Blue Diamond (ali podobno kvalitetno) čistilo, pa ti ne bo treba čohat.
Imam različnih čistil in voskov in nekih keramičnih zadev iz operi.si, testiral po receptu, vse skupaj je brezveze, najbolj prav pride raztegljiva krtača za čohanje, s katero ne moreš delati risov. Nisem pa še preizkusil tople vode, ki bi jo priklopil gor. Mogoče bi to pomagalo.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.471
113
Imam različnih čistil in voskov in nekih keramičnih zadev iz operi.si, testiral po receptu, vse skupaj je brezveze, najbolj prav pride raztegljiva krtača za čohanje, s katero ne moreš delati risov. Nisem pa še preizkusil tople vode, ki bi jo priklopil gor. Mogoče bi to pomagalo.
Poskusi z Blue Diamond, pa potem javi. Drugače ta operi.si vrže nekam na pralnico s stroji za pranje perila v Luciji.
 

B81

22. jul 2007
34.531
8.974
113
eh operi-avto.si je adresa :D

Koliko pa stane ta hec da primerjam z ročno pralnico?

Karcherja nisem zalaufal že več kot eno leto, enostavno se mi ne da, operem spotoma v ročni v 5 minutah.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.471
113
Uh, cenovno pa sedaj res nimam nič pri roki, takrat sem nabavil 20 L kanto, ki je neprimerno cenejša od 5L in od takrat praktično ničesar, ker še nisem porabil.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.800
78
48
Kako pogosto in kako intenzivno čistite tlakovce (glede tega sem zelo eko in bio - čistim samo strogo z deževnico :).
Roko na srce, nisem jih še opral. Samo preizkusil sem na parih tlakovcih in ploščah, ki so okoli hiše. Nobenega čistila, samo voda in rotirajoča šoba. Curek je dovolj močan, da spere umazanijo, razlika med opranim in neopranim pa je ogromna. Oprani so kot novi, povsem svetli. Gre pa počasi, saj je curek ozek, pa treba je paziti, da se ne izpere fug med tlakovci... no za plevel vmes pa je tudi dobro.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
K4, K5 imata plastično pumpo se mi zdi. Al pa vsaj delno. Za slabo uro na polno delat potem je servis. Tko nekako mi je eden k ve razlagal. S K7 sem dejansko pral cel dan, recimo ene 10 ur na polno. Ni pokazal znake, da bi omagal. Z svojim K5 sigurno ne bi šel v tak del. Nebi zdržal.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.800
78
48
Se priporocam za nasvet katero "metlo" kupiti za cohanje avta.
Jaz sem zadnjič kupil v Operi Me. Sem šel kar direktno tja pogledat, kaj imajo.... Pa sem prav naredil. V spletni trgovini namreč te krtače ni - imajo samo na daljših ročajih, ki so primerni za kombije. Je pa krtača na teleskopskem ročaju (skrčen nekaj več kot 1m), ki se da še raztegnit, stikalo za doziranje vode (malo, veliko ali nič) ter seveda standardni priključek za cev. Cena 50 €.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in Hanzi

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.800
78
48
K4, K5 imata plastično pumpo se mi zdi. Al pa vsaj delno. Za slabo uro na polno delat potem je servis. Tko nekako mi je eden k ve razlagal. S K7 sem dejansko pral cel dan, recimo ene 10 ur na polno. Ni pokazal znake, da bi omagal. Z svojim K5 sigurno ne bi šel v tak del. Nebi zdržal.
Tega ne vem, ali je pumpa plastična, ampak za pranje avta in še kaj drugega mi povsem zadostuje. Za bolj profi pranja pa seveda rabiš nekaj močnejšega.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
341
83
Ljubljana
Se priporocam za nasvet katero "metlo" kupiti za cohanje avta.
Metle nobene, raje kako mikrofibro rokavico.

Če pa že moraš kupt metlo:
tole https://www.operi-avto.si/krtace-na...05022991026.html?search_query=metla&results=1
+

Ogromno vode z šamponom in veliko sreče ter znanja (Da ne bo krtača se nikoli dotaknila tal in bo vedno mokra in sprana)
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.800
78
48
Metle nobene, raje kako mikrofibro rokavico.

Če pa že moraš kupt metlo:
tole https://www.operi-avto.si/krtace-na...05022991026.html?search_query=metla&results=1
+

Ogromno vode z šamponom in veliko sreče ter znanja (Da ne bo krtača se nikoli dotaknila tal in bo vedno mokra in sprana)
Zakaj pa ne metle? Saj ni to dratpiršna. Čisto mehka je, ni to za pranje terase ampak avta. Mušje dreke ki ne grejo dol, pa seveda s kako nežno gobico.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.471
113

5 litrov za 90 eur https://www.pavo.si/izdelek/nerta-blue-diamond/

Ni ravno ugodno.

Jaz dam 55 eur za 10 kg https://juvi.si/koch-chemie/koch-active-foam-10kg.html

Koliko predpranji si dejansko probal?
Ja, saj pravim, večje embalaže so cenejše. Preračunano pri 25L embalaži je 5L 41,2 EUR.

Drugače je tudi Active Diamoand Foam povsem dovolj učinkovit, ni pa parfumiran. Jaz večino še zmeraj perem vse z Active Diamond Peno, Blue Diamond sem vzel 5L za probo. Platišča in kake bolj trdovratne zadeve pa rešujem z ATC kislino, tisto pa odstrani skoraj vse, od zračne rje do vodnega kamna ampak tisto ni moraš posebej nenesti s pršilko.

Niti nisem vedel, da imajo zadeve na spletni trgovini.


Sicer hvala za link, zagotovo bom enkrat preizkusil še tole KOCH varianto. Trenutno še imam nekih 10 litrov Nertine robe.

Drugače pa perem s tem traktorje in avte, tako recimo 1x na mesec. Operem na grobo (sicer potnik pravi, da je bolje, da penim kar na umazano vozilo ampak iz traktorja moram prej sprati zemljo), potem nanesem peno, počakam, minutko ali dve in operem s karcherjem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Hmmm mal gledam tole ponudbo pri nas, pa tuhtam ali ne bi raje zapelhal v pralnico pa vmes YT gledam al pa se na alterju pametnega delam?
Lepe cene
Za vsak primer odprem se AE, in pri 10+k prodanih kosih si mislim wtf kdo kupuje to srot robo od kitajcev?
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €15.68 64%OFF | Car Wash Mop Cleaning Brush Car Wash Brush Telescopic Long Handle Mop Curved Rod Soft Brush Car Cleaning Tools Supplies