visokotlačni čistilec

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
No, mi smo na kmetiji imeli doslej same take male hobi variante lavorjev in elektro maschinen pa te igrače. Lani pa sem rekel dovolj in kupil rabljenega 10/18. Rezlika je kot noč in dan, samo delovanje kot tako pa je, kot, če bi 10 starih vezal vzporedno... Je pa res, da ne moreš primerjati hoby programa s profi programom. Vsekakor pa bi priporočal, da pogledate vsaj za 5/15, če že iščete kaj bolj dolgoročnega, to ne crkne kar tako, razen, če imate res smolo, obenem pa nima niti bluetootha in ostalih bedarij, ki so zadnja stvar, ki bi jih človek pričakoval pri visokotlačnem pranju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Pepe

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
prvti vtisi o K7:
malo večji in veliko težji od lidlovga.
plastika mi zgleda približno enaka.
zelo velika bedarija, ko imaš sestavljeno pištolo, ne moreš enostavno vpet na stroj. moraš uporabit dve roki, da kaj ne polomiš. Pač predvideno je, da vedno razdreš pištolo in gre vsak kos na svoje mesto.
vode pa še ni videl zaradi vremena. al je minus al pa dež...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Če je dež, pa bi ga lahko dal na dež, da vidi vodo :fredi: :D
Sicer pa bo od lidlovega gotovo boljši. Saj tudi stane x3 ali x4. Jaz sem sicer letos, ko je po cca 10-ih letih na "lidlu" začela puščati cev, po nekaj študija šel spet v lidl :). Za moje potrebe nisem videl smisla, da dam ta večkratnik denarja ven.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
mene pri lidlovem samo moti, da ima nek svoj priključek in še nisem našel priključka, ko bi pasal na lidlovegaza t.i. "snow foam".
pa zdej bi še rad nešel priključek, da bi lahko tlakovce opral (neka vrteča krtača).
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Lidl ima te zadeve včasih v akcijah. Sem pred dvema letoma kupil podgano za Hoferjev WAP in priključek paše. Moraš pa dobro pogledat oba priključka, preden kupiš. Pri Lidlu se zmeniš za vrnitev, če ne ustreza.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Evo danes test Karcher K7. Prvi vtis je bil tako slab, da sem šel po starga lidlovga in ga priklopil, da sem se prepričal v svoje dvome. Je močnejši, samo ne 4-5x, kot je razlika v ceni.
Glede na ceno, ime, dobre reviewe... sem pričakoval veliko več moči!

Primerjava z lidlovim;
K7 Ima boljšo cev, manj se zvija in zatika pod gumami.
Debelejši priključni kabel
Boljši navijalni boben - se lažje cev navije.
Ker je težji se ne prevrne pri izvleku cevi
Pospravljanje napajalnega kabla isti šmoren na obeh.
Ko nehaš špricat, se motor takoj ugasne. Lidlov je še par sekund prov tečno ropotal.
6 stopenj moči totalno brez veze. Lahko bi imel samo prvo in zadnjo stopnjo, pa še to nekje na mašini in ne na pištoli.
Odlaganje pištole med pranjem totalno ne praktično, ker rabiš dve roki in kar dosti sile uporabit. Bom plastiko malo segrel in jo raztegnil.
Avto komot pereš na najvišji stopnji.

Ker mi je najbolj pomemben pritisk, sem zelo razočaran. Sem ga tudi pripravlje prodat, enkrat uporabljen...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Reviewi dragi stvari so ponavadi dobri, ker si ljudje težko priznajo, da so jih nategnili :).
Sicer pa nobena x krat dražja reč ni x krat boljša. Boljša pa skoraj gotovo je.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Reviewi dragi stvari so ponavadi dobri, ker si ljudje težko priznajo, da so jih nategnili :).
Sicer pa nobena x krat dražja reč ni x krat boljša. Boljša pa skoraj gotovo je.
Je tako, K7 je primerljiv z dobrim starim hoferjevim vapom za 99€ izpred 10 let, sem tudi sam prišel do tega spoznanja, sam kaj češ tako pač je.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Evo danes test Karcher K7. Prvi vtis je bil tako slab, da sem šel po starga lidlovga in ga priklopil, da sem se prepričal v svoje dvome. Je močnejši, samo ne 4-5x, kot je razlika v ceni.
Glede na ceno, ime, dobre reviewe... sem pričakoval veliko več moči!

Primerjava z lidlovim;
K7 Ima boljšo cev, manj se zvija in zatika pod gumami.
Debelejši priključni kabel
Boljši navijalni boben - se lažje cev navije.
Ker je težji se ne prevrne pri izvleku cevi
Pospravljanje napajalnega kabla isti šmoren na obeh.
Ko nehaš špricat, se motor takoj ugasne. Lidlov je še par sekund prov tečno ropotal.
6 stopenj moči totalno brez veze. Lahko bi imel samo prvo in zadnjo stopnjo, pa še to nekje na mašini in ne na pištoli.
Odlaganje pištole med pranjem totalno ne praktično, ker rabiš dve roki in kar dosti sile uporabit. Bom plastiko malo segrel in jo raztegnil.
Avto komot pereš na najvišji stopnji.

Ker mi je najbolj pomemben pritisk, sem zelo razočaran. Sem ga tudi pripravlje prodat, enkrat uporabljen...
Nima "blututa"?
 

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
307
2
18
Ve kdo, kje bi lahko kupil razprsilno pistolo, ki bi pasala na visokotlacni cistilec Elektro Maschinen (premium line)? Stara pusca...
 

Priponke

  • IMG_0443.jpg
    IMG_0443.jpg
    2,2 MB · Ogledi: 80

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113

info@dilex.si

Tukaj sem marca 2020 naročil za mojega

Enako, spomladi letos, nesel sem tja s cevjo vred, da so preverili ali pušča samo pištola ali oboje, vzel novo pištolo in zadeva je spet cela za naslednji dve leti za po tleh metat.
 

frankwell

Fizikalc
19. avg 2019
104
36
28

info@dilex.si

Tukaj sem marca 2020 naročil za mojega

Enako, spomladi letos, nesel sem tja s cevjo vred, da so preverili ali pušča samo pištola ali oboje, vzel novo pištolo in zadeva je spet cela za naslednji dve leti za po tleh metat.
dobru si to povedal hehe. Jaz sem kar naročil po pošti direk pištoli in je bilo rešeno. Mi je pa potem kasneje še enkrat začelu nekej puščat, tam ko gre kovinska cev ven iz pištole. Pa sem samo o ring zamenjal in je OK zdaj. Se splača pogledat če je kaj takega mogoče. Je pa le nekih 40e pištola
 

frankwell

Fizikalc
19. avg 2019
104
36
28
mene pri lidlovem samo moti, da ima nek svoj priključek in še nisem našel priključka, ko bi pasal na lidlovegaza t.i. "snow foam".
pa zdej bi še rad nešel priključek, da bi lahko tlakovce opral (neka vrteča krtača).
Za foam cannon imajo kitajci na aliexpressu ponavadi zraven za izbrat adapter. Za mojega elektomachinen ni bilo prav točno napisano, pa sem s šublerjem malo pomeril pa je bil enak kot od ene znane znamke, tako da se splača preverit.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Saj to je isto, prej je dilex prodajal elektromaschinen, zdaj pa rem power prodaja rem power. Al neki. Isti shit, za hobi rabo pogojno prebavljivo (če odmontiraš in predelaš ves premium shit, ki ga nataknejo gor), sicer pa stoletje za karcherjem iz leta 95.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Če paše od Parkside in ti MB ni daleč, dam poceni 5-delni komplet: pištolo s cevjo, 2 bajoneta (nastavljiv+roto), krožno krtačo in dodaten 6m podaljšek cevi.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Zadnjih 5 strani vas berem, samo Kärcher K4/5/7 ali Hofer/Lidl. To je to? A vmes pa nič? Čez prst bi rekel da je Kärcher precenjena zadeva, plačaš znamko, Lidl/Hofer je OK ampak ni stalna ponudba, moraš trofiti akcijo. Kaj pa ostalo? Rad bi kaj za prat astfalt, teraso, fasado. Avtov načeloma ne peremo doma.

Sicer stara akcija ampak gledam to, specifikacije, 170 barov, kar dobra ponudba?

 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Jaz imam Nilfisk, kovinska pumpa noter oz. vso drobovje kovinsko, cev skrita v bobnu. Še adapter Nilfisk/Karcher sem kupil v baubau v avstriji, tako da tudi če bom kake dodatke kupoval (Karcher ima super rotirajočo šobo za avto iz mikrofibre) ne bo problem. Dobil sem krtačo za pranje avta (je ne uporabljam za to ker je pregroba, je pa ok za med žaluzije), rotirajoča šoba za teraso (bomba, uporabljam tudi za fasado) ter običajni rough in gentle šobi. Kabla imam mislim da 6m, bi fajn prišel včasih še kak meter, zdaj bi vzel 8-10m dolgega.