Visok tlak, zdravila

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
In kaj boš napravil, če boš ugotovil, da imaš zgodaj zjutraj previsok tlak, preko dneva pa normalnega? Razen tega, da se boš sekiral in imel zaradi tega povišanega še čez dan. :p
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.866
59
63
In kaj boš napravil, če boš ugotovil, da imaš zgodaj zjutraj previsok tlak, preko dneva pa normalnega? Razen tega, da se boš sekiral in imel zaradi tega povišanega še čez dan. :p
Običajno se to zapazi že pri večerni meritvi okrog 10 ure. Če je tlak že nekoliko povišan, potem vzamem četrtinko prenesse in je tlak v jutranjh urah okrog 130. To je običajno 3krat, 4krat na mesec.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Sky

Sky

Pripravnik
28. sep 2021
60
-49
8
Torej, po tvojem mišlenju, ta jutranja meritev v postelji ne ostreza pravilom merjenja pritiska, in da rezultat 150-170 ni realn? Svetuj mi, kaj moram spremeniti, da bodo te meritve realen pokazatelj.
Ne! V postelji se ne meri pritiska oziroma ni realen.
To so osnovna pravila:
Pred merjenjem


  • Pol ure pred merjenjem ne jejte, ne kadite in ne pijte alkoholnih pijač.
  • Pol ure pred merjenjem ne pijte prave kave, pijač, ki vsebujejo kofein, gaziranih pijač in pravega čaja.
  • Krvnega tlaka si ne merite takoj po naporu ali zaužitju zdravil.
  • Opravite fiziološke potrebe, saj stiska zvišuje krvni tlak.
  • Pred meritvijo najprej 3–5 minut sedite.
  • Udobno se naslonite na hrbet, stopala naj počivajo na tleh. Noge ne smejo biti prekrižane.
  • Krvni tlak vedno merite na isti nadlahti.
  • Manšeta naj bo v višini srca. Roka naj počiva v udobnem položaju.
  • Velikost manšete naj ustreza obsegu nadlahti, pod manšeto naj bo za prst prostora.
  • Zjutraj si krvni tlak izmerite 30 minut potem, ko ste vstali, in če se da, vsak dan ob približno istem času.
  • Če že jemljete zdravila za znižanje krvnega tlaka, meritve opravite, preden ste vzeli zdravila.

Med merjenjem


  • Bodite čim bolj sproščeni, ne govorite, ne poslušajte sogovornika ali radia, ne glejte televizije.
  • Krvni tlak izmerite 3-krat zapored, vmes naj bo 1-minutni presledek.

Nič me to ne skrbi, bom pa tlak občasno zmeril tudi v zgodnjih jutranjih urah.
Nobeden ti ne brani, da meriš pritisk v zgodnjih jutranjih urah, važen je način kako ga meriš.
Običajno se to zapazi že pri večerni meritvi okrog 10 ure. Če je tlak že nekoliko povišan, potem vzamem četrtinko prenesse in je tlak v jutranjh urah okrog 130. To je običajno 3krat, 4krat na mesec.
Kaj ko bi ti nehal pametovati tukaj na forumu in šel raje k zdravniku, pa ti bo on razložil kdaj in kako ga meri, da boš dobil ZASE najbolj realne vrednosti.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: bpfc

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.866
59
63
Ne! V postelji se ne meri pritiska oziroma ni realen.
To so osnovna pravila:



Nobeden ti ne brani, da meriš pritisk v zgodnjih jutranjih urah, važen je način kako ga meriš.

Kaj ko bi ti nehal pametovati tukaj na forumu in šel raje k zdravniku, pa ti bo on razložil kdaj in kako ga meri, da boš dobil ZASE najbolj realne vrednosti.
Ja, saj sem te zgoraj par postov višje prosil, da mi svetuješ, kaj moram spremeniti, da bodo te moje meritve realne. Pa nisem dobil nobenega odgovora. Pa še to bi te prosil za nasvet. Že 5 let skrbim za hromo osebo, ki je stalno v postelji. najman dvakrat na dan ji moram izmerit pritisk in ji na osnovi meritev dati ustrezna zdravila. Ker po tem tvojem pisanju, vse kaže, da mi zdravniki niso dali pravilna navodila, bi te prosil za tvoj nasvet.
 

Sky

Pripravnik
28. sep 2021
60
-49
8
Ja, saj sem te zgoraj par postov višje prosil, da mi svetuješ, kaj moram spremeniti, da bodo te moje meritve realne. Pa nisem dobil nobenega odgovora. Pa še to bi te prosil za nasvet. Že 5 let skrbim za hromo osebo, ki je stalno v postelji. najman dvakrat na dan ji moram izmerit pritisk in ji na osnovi meritev dati ustrezna zdravila. Ker po tem tvojem pisanju, vse kaže, da mi zdravniki niso dali pravilna navodila, bi te prosil za tvoj nasvet.
Si že dobil odgovore od drugih tako da se mi je zdelo brezveze odgovarjat na tako neumna vprašanja. Kot rečeno za to imaš zdravnika ne pa forum in malo manj si izmišljuj stvari, da te ne bo karma res kaznovala :fredi: Če ti ni jasno, da je z človekom, ki je stalno v postelji in človekom, ki se giblje velika razlika potem je kot prvo s tabo nekaj hudo narobe. Predlagam, da to osebo potem prepustiš kakšni bolj zaupanja vredni osebi.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: bpfc

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Da se še jaz vključim v debato imam jih 55+pred dvema letoma začel z tableti,nekaj mesečnem iskanju primernega zdravila sem pristal na Prenesi 4mlg(polovička 2mlg),ker rezultati niso dobri mi je zdravnica dvignil odmerek na 4,in še ni bilo dobro ,dvignila na 8mlg rezultat še vedno 90+ -140, očitno ne dela tistega ki naj bi, vidni so pa stranski učinki, kot so slabšanje vida,žgečkanje v grlu,upad spolne moč, nespečnost razdražljivost.....Čakam na obisk zdravice.
Je še kdo opazi na drastičen upad spolne moči in erekcije?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.652
1.260
113
Spolne moci pri teh letih vec ne rabis, ce ze pa so na voljo (kemicne) resitve. Ampak ze drazenje grla je stranski ucinek, na podlagi katerega je (kolikor vem, nisem dr) treba TAKOJ prenehati z jemanjem....
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.883
404
83
men je zanimivo, da sprašuje za spolno moč. ne pa za kaka druga zdravila ali kak drug način kako znižat tlak, morda celo brez tablet. Zgleda mu drugače visok tlaka odogovarja pri spolni moči:evil::cheer:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Da se še jaz vključim v debato imam jih 55+pred dvema letoma začel z tableti,nekaj mesečnem iskanju primernega zdravila sem pristal na Prenesi 4mlg(polovička 2mlg),ker rezultati niso dobri mi je zdravnica dvignil odmerek na 4,in še ni bilo dobro ,dvignila na 8mlg rezultat še vedno 90+ -140, očitno ne dela tistega ki naj bi, vidni so pa stranski učinki, kot so slabšanje vida,žgečkanje v grlu,upad spolne moč, nespečnost razdražljivost.....Čakam na obisk zdravice.
Je še kdo opazi na drastičen upad spolne moči in erekcije?
Ta zdravila je treba včasih precej kombinirati, da se pride do optimalnega rezultata. Pri mojih tabletah so v eni tableti tri učinkovine.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.400
5.903
113
pri taščici
Meni je prenesso zamenjala za toluro in rawel.
Nekaj casa nisem opazil stranskih ucinkov, zdele me pa ze nekaj mesecev nekam cuden kašelj matra.
Glede "otrdline"?
A to je tudi med moznimi stranskimi učinki
 

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Spolne moci pri teh letih vec ne rabis, ce ze pa so na voljo (kemicne) resitve. Ampak ze drazenje grla je stranski ucinek, na podlagi katerega je (kolikor vem, nisem dr) treba TAKOJ prenehati z jemanjem....
Ti pa nisi lokal patriot saj ljudem ne privoščiš užitkov,to me pa žalosti.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.474
113
Ampak ze drazenje grla je stranski ucinek, na podlagi katerega je (kolikor vem, nisem dr) treba TAKOJ prenehati z jemanjem....
Jemljem Amlesso....in mam konstantno cmok v grlu....5min ne govorim...pa včasih rabim par sekund da mi uspe kaj "izdavit" iz sebe če me kdo kaj vpraša....

Po 2h letih sem še živ...

P.S.: kar se tice glede erekcije....pomojem so to bolj leta kot pa ta zdravila...
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.652
1.260
113
:evil: :cheer::evil:

Izjava leta.
Šta se jebalo,jebalo se! Sicer pa: polovica zdravil za tlak jebe erekcijo, to pa res ve vsak. Imas pa drugo sorto zdravil za pritisk, ki na gobo nic ne vplivajo oz jo celo jacajo. Jaz imam pac sreco, da sem uspel izsiliti pravo zdravilo (po tem, ko smo leta kombinirali Aprovel, pa amplopin, pa pickematerne.....pa tlak vseeno skakal.) Ko sem izsilil Novartisovo čudo pa je ze vec kot 10let tlak kot pribit, hkrati pa erkecija ojacana, saj ima zdravilo stranski ucinek podoben viagri.....