Višnjegorski klanec - kaj to namšečajo na odbojne ograje?

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.777
2.668
113
Na Višnjegorskem klancu, smer Novo mesto na odbojne ograje na vsakih cca. 10 metrov nameščajo neke elektronske naprave, ki na prvi pogled zgledajo še najbolj podobni kakšnemu detektorju dima/plina. Kdo ve kaj dejansko je to?
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Se ne vozim v teh koncih, ugibam.. mogoče kaj vezi opozarjanja na meglo?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.910
3.028
113
Megla je večji problem za tiste v smeri ljubljane sploh ker se dostikrat 150+ vozi kljub megli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888
22. jul 2007
12.827
1.319
113
123
Mogoče tole?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.710
113
Praksa bo pokazala, koliko bo to v resnici uporabno.
Prvi primer: Ta teden ali pretekli teden je enkrat na enem od panelov na štajerski avtocesti gorelo opozorilo zaradi megle. Jaz je naslednjih 20 km nisem videl nikjer.
Drugi primer: Na informativni tabli za Celjem vsakih par dni prižgejo na tabli obvestilo, da je na izvozu Žalec zastoj. Točnost podatka, ko čez par km pripelješ do izvoza, limitira prej proti 0 kot proti 1. Lahko opozorila ni, vidiš pa, da vozila stojijo že na izvozu na avtocesti, lahko opozorilo je, stoji pa par vozil pred križiščem.
Če bodo opozorilo prižigali malo "po prešernu", bo samo zapravljen denar. Vsakodnevni vozniki, ki jih je največ, bodo opozorilo povsem ignorirali, če bodo doživeli nekaj odstotkov lažnih opozoril.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
Praksa bo pokazala, koliko bo to v resnici uporabno.
Prvi primer: Ta teden ali pretekli teden je enkrat na enem od panelov na štajerski avtocesti gorelo opozorilo zaradi megle. Jaz je naslednjih 20 km nisem videl nikjer.
Drugi primer: Na informativni tabli za Celjem vsakih par dni prižgejo na tabli obvestilo, da je na izvozu Žalec zastoj. Točnost podatka, ko čez par km pripelješ do izvoza, limitira prej proti 0 kot proti 1. Lahko opozorila ni, vidiš pa, da vozila stojijo že na izvozu na avtocesti, lahko opozorilo je, stoji pa par vozil pred križiščem.
Če bodo opozorilo prižigali malo "po prešernu", bo samo zapravljen denar. Vsakodnevni vozniki, ki jih je največ, bodo opozorilo povsem ignorirali, če bodo doživeli nekaj odstotkov lažnih opozoril.
Spremembe se v prometu dogajajo hitreje kot lahko to zazna upravljalec. Lahko se zgodijo hitreje kot to zazna uporabnik -> prometna nesreča.

Vsakodnevni vozniki načeloma ne potrebujejo obvestil, še prometnih znakov ne potrebujejo. Za uporabnika, ki se znajde na določenem odseku mogoče enkrat na leto pa je to zelo uporabno, tudi če sistem recimo potrebuje, prvi trenutek za zazna meglo in drugi trenutek (čez 15 minut) da potrdi meglo.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Jaz mislim, da je bolje imet 30% lažnih/nepotrebnih obvestil, kot pa da pri 30% dogodkov obvestila ni.

Se mi je že zgodilo, da so od Benetk dalje na AC portalih opozarjali, da se naj preusmerimo zaradi burje na Sežano, namesto Gorico, pa po kontroli na promet.si ni bilo B od burje, pa v živo potem tudi ne.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.710
113
Odvisno od tipa obvestila. Čez predore denimo zaradi nekih razlogov omejijo hitrost. To je načeloma resna stvar. Ampak, ker denimo skozi en predor, ki ga dnevno prevozim, to največkrat naredijo zaradi ustavljenega vozila v prvi SOS niši za predorom, se moram prav prisiliti, da opozorilo jemljem kolikor toliko resno. Lahko bi res kaj bilo in ni samo nekdo šel scat, kar je v 90 % primerov.
Običajno potem ravno dnevni vozniki teh opozoril ne jemljemo dovolj resno, čeprav je tudi za vsakega nenadni pas izredno goste megle resna jeba, pa čeprav veš cesto na pamet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mat

sad

Guru
24. avg 2007
20.529
9.220
113
Praksa bo pokazala, koliko bo to v resnici uporabno.
Prvi primer: Ta teden ali pretekli teden je enkrat na enem od panelov na štajerski avtocesti gorelo opozorilo zaradi megle. Jaz je naslednjih 20 km nisem videl nikjer.
Drugi primer: Na informativni tabli za Celjem vsakih par dni prižgejo na tabli obvestilo, da je na izvozu Žalec zastoj. Točnost podatka, ko čez par km pripelješ do izvoza, limitira prej proti 0 kot proti 1. Lahko opozorila ni, vidiš pa, da vozila stojijo že na izvozu na avtocesti, lahko opozorilo je, stoji pa par vozil pred križiščem.
Če bodo opozorilo prižigali malo "po prešernu", bo samo zapravljen denar. Vsakodnevni vozniki, ki jih je največ, bodo opozorilo povsem ignorirali, če bodo doživeli nekaj odstotkov lažnih opozoril.
Tukaj ne gre za opozorilni znak, ampak za lučke, ki označujejo rob ceste v megli. In na Razdrtem zadeva odlično deluje, čeprav sem ob prvem srečanju s tem mislil, da sem v vesolju. :valjamse:
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.869
3.389
113
40
Lj

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Čas bi bil, da se tale klanec enkrat poradira, zravna in izvoz prestavi, da bo čemu podoben... Nismo več konec 50ih let...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.384
2.290
113
Tole se bere kot opozorilo!. Med vožnjo?

1683990011157.png