Vinjete in potni stroški - kdo ve?

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
Vem da je ta znesek že ene 4 leta skoz isti, pa primerjajmo ceno bencina pred 4imi leti in sedaj
bonk.gif
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Skrajni čas bi že bil, da se končno popravi znesek kilometrine. Vem, da sem pred leti imel precej večji plus od tega, kot pa sedaj!
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Ja... glede na staro uredbo "smo" v minusu že za 0,06€, kar na relaciji MB-LJ-MB nanese 15€! Sam na leto naredim recimo 20.000 km (službeno) - kar znese 1.200€. S 1.1. je bila -razlika le polovična (0,03€, v vmesnem obdobju tudi le 0,02€) zato bo problem nastal, če se bo razlika še naprej tako večala.

Toda ta problematika se ne bo reševala, saj fiksna kilometrina podjetjem in ostalim prinaša prihranke...
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Mimogrede, najbrž bo marsikoga, ki uporablja ABC tablico (ali DARS kartico), zanimalo, kaj storiti z njo ob uvedbi vinjet. Morda je to že bilo kje objavljeno, ampak nič ne de (bolje večkrat kot nikoli) - dodajam povezavo na več informacij kar v to debato, ki se na nek način navezuje:

http://www.popabc.si/?id=54000[/COLOR]


Pa še tale (uradna) pripomba: odstotek pridobljenega popusta se vam odbije od preostanka dobroimetja ob vračilu.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
nekaj se baje govori, da bodo z uvedbo vinjete strosek kilometrine dvignili na 0,34 €. Ampak se govori...., ne me drzat za besedo
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.456
6.572
113
Kako pa bo z imetniki teh ABC tablic, ki smo jih dobili kot darilo?

Bi bilo dobro, da izpolnimo tisto prijavnico in oddamo na dars?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113

<< Aha sem našel. Nič ne bo
wink-1.gif


Hehe, Generali. Marsikdo je mislil, da bo pri Generaliju kaj zaslužil.
smile-1.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik asko pravi:
nekaj se baje govori, da bodo z uvedbo vinjete strosek kilometrine dvignili na 0,34 €. Ampak se govori...., ne me drzat za besedo

Kljub temu da iz tega ne bo nič, menim da bi vseeno morali zvišati kilometrino glede na zmeraj višje cene goriv in inflacijo.


Še dobro da sem angažiral sorodnike po SLO da mi rihtajo take in drugačne račune kosil, kufetkov, cestnin in podobno...
redface-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.456
6.572
113
Hm, da naredim računico, trenutno mi avto troši okoli 9€ na 100km

To je 0,09€ na 1km

kliometrina pa znaša 0,36 (http://www.racunovodja.com/clanki.asp?clanek=232#2008kil)

Torej zakaj bi se moralo višati? Če naredim dnevno 100km sem v plusu 27€ če ne štejem dnevnice. Več kot povprečna plača, če dnevno delam toliko
wink-1.gif


Pomoje je še predrago, še preveč ljudi na tak način "goljufa".
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
0,36 € bi kilometrina bila, ce bi veljala se stara uredba, ko je veljalo 30% cene bencina. Velja pa ze kar nekaj casa nova uredba (URL 140/2006), ki pravi, da je kilometer na sluzbenem potovanju vreden 0,29 €
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Hm, da naredim računico, trenutno mi avto troši okoli 9€ na 100km

To je 0,09€ na 1km

kliometrina pa znaša 0,36 (http://www.racunovodja.com/clanki.asp?clanek=232#2008kil)

Torej zakaj bi se moralo višati? Če naredim dnevno 100km sem v plusu 27€ če ne štejem dnevnice. Več kot povprečna plača, če dnevno delam toliko
wink-1.gif


Pomoje je še predrago, še preveč ljudi na tak način "goljufa".
Nisi podjetnik.
Ali pa boš propadel kmalu.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Njabolje ,da za vse službene potnike pustijo odprto eno stezo ,kjer bodo izdajali potrdila za dokazilo službenih poti ,da bo zadoščeno firmam in davkariji.

Sicer me pa zanima kako pa dokazujejo službene poti Nemci???
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Take bedarije kot jih počno pri nas pomeojem ni nikjer po svetu.

Vse bi imeli pod kontrolo do zadnje minute ,prevoženega kilometra in podobnh bedarij.
Pri nas so se ta mesec spominili ,da moraš v potni nalog napisati še točen naslov stranke ,kamor si se peljal.Do zdaj si napisal ime stranke in kraj ,kar naenkrat pa to ni več dobro.Bedaki .!!!!!!!!!!!!!!!
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Hm, da naredim računico, trenutno mi avto troši okoli 9€ na 100km

To je 0,09€ na 1km

kliometrina pa znaša 0,36 (http://www.racunovodja.com/clanki.asp?clanek=232#2008kil)

Torej zakaj bi se moralo višati? Če naredim dnevno 100km sem v plusu 27€ če ne štejem dnevnice. Več kot povprečna plača, če dnevno delam toliko
wink-1.gif


Pomoje je še predrago, še preveč ljudi na tak način "goljufa".

Super avto imaš.
A bi lahko še meni kupil tak avto, plačal registracijo in kasko, pa vsa popravila, oprempo, vzdrževanje, pa bencin in olje, pa ti povrnem dvakratno, torej, 0,18 na km? pa bova oba zaslužila?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.456
6.572
113
Res je, ampak to je vse zaradi takih, ki so "glasni" v zgornjih postih in mene dajejo v nič, ko pravim, da bi vsi morali biti bolj pošteni.

V SLO folk samo čaka, da lahko nekoga okrog prnese (pa magari sebe) in zaradi tega so takšne bedne kontrole.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Res je, ampak to je vse zaradi takih, ki so "glasni" v zgornjih postih in mene dajejo v nič, ko pravim, da bi vsi morali biti bolj pošteni.

V SLO folk samo čaka, da lahko nekoga okrog prnese (pa magari sebe) in zaradi tega so takšne bedne kontrole.

. Kilometrina bi morala iti gor, če drugega ne pa potem z inflacijo. Tista cena 0,29eur ki je bila določena že doooolgo nazaj ko je bila nafta tretjino nižja in inflacija pol nižja, je bila določena na podlagi izračunov itd., ker cena ni sestavljena samo na podlagi cene goriva. Boš rekel da je država tako radodarno večjo kilometrino določila kar tako?


In ja, raje bom nepošten in bom raje prenašal državo okoli kolikor se bo le dalo na uradno legalen način, ampak samo zato da bom lažje preživel vsak mesec brez stiskanja in si lažje kaj privoščim. Zaradi tega ne boš ti, niti kdo drug prav nič prikrajšan! Zato STFU!
jezen.gif


Zate me pa briga če se imaš za dobrega človeka in hkrati ne veš ali boš prišel do konca meseca ali ne.

prosim za malo več spoštovanja do uporabnika
 
Nazadnje uredil moderator:

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
To je čisti off topic a v Slo je res glavni šport kdo bo državo ali celo koga drugega okoli prinesel. In Spirit, če misliš, da s tem nihče ni za nič prikrajšan se pošteno motiš. To je eden od faktorjev za visoke stroške v državi in posledično za relativno visoke davke. Tu te ne mislim učiti osnov ekonomije a pri tej izjavi si ga pa pošteno pihnil... Če pa se res želiš kaj novega naučti pa lahko na to temo odpreš nov topic.