Vina

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Hazler pravi:
Dobrih vin ne boš dobil v trgovini. Te se dobi pri vinarjih. Poglej po teh vinskih kleteh, ki so na vinih in se odpelji do teh vinarejv. Če bodo prijazni ti lahko pokažejo še klet.

No, če kdo rabi od Batiča, lahko zrihtam količinski popust.
evil.gif


sosed.press
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
amm...če sm jst prov informirana, bishee delajo v Črni vas, mislim, da je številka 119
17758-icon_confused.gif
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
>pa si pomislila, da boš mogoče to vino še kje dobila, če jih je zmankal pri vinarju?

To je verjetno res
smile-1.gif


>ne razumem pa, zakaj škartarite pri vinih, če se greste neke pivce vin?

A zato, ker hočem spiti dobro vino, naj si ga kupim po dražji ceni?
smile-1.gif
To pa res ni škrtarjenje ...

Dejstvo pa je, da se tisti, ki ne zna uživati v dobrem vinu, itak samo križa, kako lahko kupim(o) takoooo drago vino ...
smirk-1.gif
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
evo, mojemu spisku "omiljenih" vin dodajam še enega:

Traminec, 1998, jagodni izbor, Vino Graben

Danes okušano
cool-1.gif


Ga bo treba nabavit za v "klet" in razvajanje
cool-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik MojcaG pravi:
>pa si pomislila, da boš mogoče to vino še kje dobila, če jih je zmankal pri vinarju?

To je verjetno res
smile-1.gif


>ne razumem pa, zakaj škartarite pri vinih, če se greste neke pivce vin?

A zato, ker hočem spiti dobro vino, naj si ga kupim po dražji ceni?
smile-1.gif
To pa res ni škrtarjenje ...

Dejstvo pa je, da se tisti, ki ne zna uživati v dobrem vinu, itak samo križa, kako lahko kupim(o) takoooo drago vino ...
smirk-1.gif

narobe si me razumela. to razumem da probavaš tko prišparat par €, govoru sem o tistih, ki pijejo cheeeeeeeeep vina, nekje za 10€ oz manj na steklenico. jaz vem, da če bi pil alkohol, bi pil samo kvaliteto, vrjetno vina, s tem da bi raje dal več za vino, in bi ga pil zelo počasi
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.324
-8.450
113
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
Citat:
Uporabnik MojcaG pravi:
>pa si pomislila, da boš mogoče to vino še kje dobila, če jih je zmankal pri vinarju?

To je verjetno res
smile-1.gif


>ne razumem pa, zakaj škartarite pri vinih, če se greste neke pivce vin?

A zato, ker hočem spiti dobro vino, naj si ga kupim po dražji ceni?
smile-1.gif
To pa res ni škrtarjenje ...

Dejstvo pa je, da se tisti, ki ne zna uživati v dobrem vinu, itak samo križa, kako lahko kupim(o) takoooo drago vino ...
smirk-1.gif

narobe si me razumela. to razumem da probavaš tko prišparat par €, govoru sem o tistih, ki pijejo cheeeeeeeeep vina, nekje za 10€ oz manj na steklenico. jaz vem, da če bi pil alkohol, bi pil samo kvaliteto, vrjetno vina, s tem da bi raje dal več za vino, in bi ga pil zelo počasi
Uf, kako smo visoki...
Kaj ti resno misliš, da se pod 10€ za flašo ne da dobiti dobrega vina?
hysterical-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
zakaj pa visoki? a zdej če pa človek ceni kvaliteto in ne kvantiteto, je pa že snob?
bonk.gif


sicr pa pijančki nikol niso vedl kaj je dobro vino in kaj ne
rolleyes-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.324
-8.450
113
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:

zakaj pa visoki? a zdej če pa človek ceni kvaliteto in ne kvantiteto, je pa že snob?
bonk.gif




sicr pa pijančki nikol niso vedl kaj je dobro vino in kaj ne
rolleyes-1.gif


Dokler meriš kvaliteto po tem ali je flaša več ali manj od 10€, te za kaj drugega kot snoba ne morem imeti.

Že za malo nad 3€ se z nekaj sreče dobi že zelo dobra vina.

Dokler boš pa vse pod 10€ enačil z Dobrovoljčkom ali Merkator vinom, se ti pa lahko le nasmiham
hysterical-1.gif




Citat:
jaz vem, da če bi pil alkohol, bi pil samo kvaliteto,


Najprej moreš dejansko kaj popiti, potem boš pa lahko sodil
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
neboš vrjel, ampak če bi bilo 3€ vderdno vino ZELO ZELO DOBRO, ne bi stalo samo 3€. ampak to zate vrjetno pomeni, da je vinar tako dober človek, da mu ne gre za € ampak za to da vsak dobi ZELO ZELO DOBRO vino za samo 3€
hysterical-1.gif


Citat:
Najprej moreš dejansko kaj popiti, potem boš pa lahko sodil

glede na to da obstajajo mednarodna ocenjevanja vin, kjer se vin NE pije, ampak samo naredi požirek in nato vino IZPLJUNI, se ne strinjam s tabo.
 

Hazler

Pripravnik
3. sep 2007
361
0
16
Obišči stran
To da so draga vina dobra vina ni res. Nikoli ni bilo. Obstajajo vina, ki jih ni dosti, se prodajajo v trgovinah za male denarje, ker jih vinarji ne znajo pravilno tržiti. Nekateri bi lahko bili komot prvaki. Vem da je en traminec tak, katerega se trenutno ne spomnem, kdo ga polne.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:



glede na to da obstajajo mednarodna ocenjevanja vin, kjer se vin NE pije, ampak samo naredi požirek in nato vino IZPLJUNI, se ne strinjam s tabo.




Ne seri s takimi, da hodiš na mednarodna ocenjevanja vin, drugače pa vina sploh ne piješ. Vsi ki hodijo na ta ocenjevanja vin so tudi ljubitelji vina. Kot so že napisal se dobi za 5€ zelo dobra vina za moj okus.
 
Nazadnje urejeno:

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
nikjer nisem napisal da sem šel na tako ocenjevanje vin ampak sem samo omenil da OBSTAJAJO. torej se ne repenči bv, ker to škodi lepoti. sem pa 1x delal na temu ocenjevanju in sicer v hotelu slon. in če se ne motim, niso vsi ocenjevalci, tudi pivci vin.

in če je nekaj dobro zate, še ne pomeni da je dobro za vse.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Zanimivo mi je to, da si ocenjevalec vina in ga ne piješ. Mogoče zelo zelo redke izjeme, ki so dobro plačane za ocenjevanje vina, a ga ne marajo.

Ni blo nobenga repenčenja samo na ku.rac mi gre, če nekdo reče, da so samo draga vina dobra. Mogoče nekdo, ki še nima ustvarjene blagovne znamke, težko prodaja vina po isti ceni kot nekdo, ki ima že dobro ustvarjeno ime in jih je za to pripravljen prodajati ceneje, da si pridobi stranke. Noben ni začel z 20€ na flašo in zato še ne pomen, da ma slaba vina.

In govorit kako drage konjake in vina bi pil ČE bi pil alkoholne pijače je pa tko smešno...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
neboš vrjel, ampak če bi bilo 3€ vderdno vino ZELO ZELO DOBRO, ne bi stalo samo 3€. ampak to zate vrjetno pomeni, da je vinar tako dober človek, da mu ne gre za € ampak za to da vsak dobi ZELO ZELO DOBRO vino za samo 3€
hysterical-1.gif

Ma ti si mi as... F430 je nevemkoliko€ cenejši od F612...ampak je od njega hitrejši. Kako je to možno, če imamo v mislih tvojo logiko?

In mimogrede...vsi vemo, koliko košta Dom Perignon. Recite mi, da sem butast, ampak meni je radgonska Srebrna boljša.

Drugače pa sem do sedaj daleč najboljše vino pil letos v Istri in sicer temni Kaštelet '04 enega lokalnega vinarja. Na žalost ga je imel še tako malo, da mi ga več kot 3l ni mogel prodati.
cry12bpy.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
srebrna radgonska je pa ena izmed najslabših penin kar jih obstaja. po dveh urah jo lahko samo še stran vržeš, ker zgubi vse mehurčke.



in še stotič napišem, da, če je vam eno vino dobro, še ne pomeni da je res vrhunsko vino. in noben vinar, ki ima zlo dobro vino, ne bo tega vina prodajal za 3€ namesto da bi ga za 20 ali več.
 
Nazadnje uredil moderator:

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Raje nehaj, sicer se boš znova blamiral.

Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
...govoru sem o tistih, ki pijejo cheeeeeeeeep vina, nekje za 10€ oz manj na steklenico. jaz vem, da če bi pil alkohol, bi pil samo kvaliteto...
Citat:
a zdej če pa človek ceni kvaliteto in ne kvantiteto, je pa že snob?


Don, daj, razumi že enkrat!
Dejstvo, da si v belih rokavičkah polnil kozarce na raznoraznih sprejemih, te kljub tvojemu svetemu prepričanju pač ne uvršča med poznavalce vin.

Kot kelner imaš pojma o vinih toliko, kot delavec na bencinski pumpi o nafti in naftnih poljih. Morda so te naučili svetovati kaj natankati, super ali dizel. Poznavanje postopka pridobivanja enega ali drugega ter razlike v njunem delovanju pa sodi (tako kot pri črpalkarjih kot pri kelnerjih) med nepotreben balast.

Skratka, o vinih dejansko nimaš pojma. Nekaj malega so te naučili o njih, da znaš svetovati gostu. In to je tudi vse. Odpiranje flaš in natakanje pa sodi v kategorijo splošne izobrazbe, zato ti nisi pri tem nič posebnega. Za povrh pa vina niti ne piješ, kaj šele pokušaš.
smirk-1.gif




Po drugi strani pa zgornji stavki veliko povedo o tebi kot osebi ter tvojem značaju. Trditev, da je vse pod 10 EUR poceni in nekvalitetno vino, ki se ga ti ne bi dotaknil, te namreč brez najmanjše dileme uvršča med butaste zaplankane snobe, ki bi si želeli nekoč biti postreženi tako kot danes strežeš ti.
Z rokavičkami.
aplauz.gif

grims-1.gif



Ave!
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Gaston, če je nekaj dobro za tebe še ne pomeni, da je dobro za vse.
wink-1.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
don, a nisi ti bodoči ekonomist? Bi pa ja lahko vedel kako in zakaj se oblikujejo cene na trgu.





gaston, kot vedno v polno.
nahrung002.gif
 
Nazadnje uredil moderator:
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.