Videonadzorni sistem

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Ali je za nadzor in kontrolo kamer na daljavo preko neta obvezen staticni ip ?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Te "nizkoprofilne" kamere so dome kamere. Klasične so pa bullet. Ne kupuj fisheye ker se bo zelo slabo videlo in samo en zorni kot boš imel (ki je tudi neprimeren saj je na vrhu.

Kupi vsaj 2 dome kameri (vsaj 90° kot) in ju postavi v zgornja dva kota (tvoja skica). Tudi zunaj bi jaz na vsako stran dal po eno kamero in jo obrnil navznoter (da snemajo na X).


Ne, nisem imel v mislih dome kamer, ampak prav fisheye, ki imajo nižji profil kot dome. Zakaj pa slabo videlo? Kolikor sem gledal par YT posnetkov, se vidi čisto solidno?

 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Jaz se nebi zanašal na prozenje alarma preko kamere. Ti bo pajek preko kamere mrezo začel delat ponoči in bo tulilo. To daj namenske senzorje.
Glede snemanja soseda ni panike, lahko počrniš vse kaj je sosedovega.

To zna res biti problem. Mogoče je res bolj smiselno ločiti alarmni sistem od videonadzora ... bom odprl novo temo še za tole.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nimam pojma o temi, ampak v tem času bi lahko imel že več profi ponudb, kot pa eno stran na Alterju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Sistem za varovanje ima pester rang senzorjev.
Problem je izbira - kvaliteta -elementov.
In pa kako naj to v celoti deluje - snemanje, obveščanje, aktiviranje. In to OK združit pod eno streho.
Maš kamero, ki jo vlomilec najprej uniči, pol gre notri. Zmanjka elektrike, boš lahko napajal vse kamere in senzorje in naprave za beleženje slike?
Alarem se ti prehitro izklopi - false alarm. Ali imajo kamere mrtvi kot, kje in kako.
Še enkrat, ni tako enostavno. Lahko probaš.
Primerja stroške sistema z stroški kaj varuješ, kako verjetno bodo valomi, požar, poškodba vozila na tvoji parceli?

Zaenkrat (10 let) ni bilo nič, tako da tudi sedaj ne bi ravno nameščal nekih zadev za varovanje "banke". Tudi povezava s kakšno varnostno službo odpade, ker ni potrebna.

Sem pa gledal malo kar si prej omenil - zelo zanimiv se mi zdi sistem AJAX, čeprav nisem še "pogruntal" kako se nanj tudi kamere priklopijo. Sicer pa vsaj na papirju deluje zadeva super. Od senzorjev pa bi namestil samo PIR detektorje gibanja in pa senzor za dim, to je pa to. Magnetni senzor za okna/vrata se mi nekako zdi nesmiselna zadeva, ker lahko vlomilec razbije okno in pride neovirano skozi. OK, videl sem, da obstajajo taki senzorji, ki zaznajo tudi razbitje okna ... ampak se mi zdi nepotrebna komplikacija, če imaš lahko PIR senzorje in imaš zadevo pokrito?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
IP kamere čisto posebej montiraš, jih pa lahko uvoziš v aplikacijo in potem recimo ko se sproži dimni alarm ali pa senzor gibanja pogledaš na kameri kaj je v tistem področju. Jaz imam tako pa lahko na telefonu pogledam kaj dogaja, snemanje je pa avtomatsko ali pa na trigger. Kamere so tehnično sicer popolnoma ločene in spremembe slike ne uporabljam za trigger alarma. Niso namenjene temu... za to so senzorji gibanja.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Če ni skrivnost #jabe. Ne bodi jezna. Tvoj všeček je dan za kaj?
Da takoj na tel. vidiš po kamerah, kaj se dogaja?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
IP kamere čisto posebej montiraš, jih pa lahko uvoziš v aplikacijo in potem recimo ko se sproži dimni alarm ali pa senzor gibanja pogledaš na kameri kaj je v tistem področju. Jaz imam tako pa lahko na telefonu pogledam kaj dogaja, snemanje je pa avtomatsko ali pa na trigger. Kamere so tehnično sicer popolnoma ločene in spremembe slike ne uporabljam za trigger alarma. Niso namenjene temu... za to so senzorji gibanja.

Hvala. Mislim, da bo to kar prava pot. Najprej alarm, mislim da bom s tem rešil večji del problema ... kasneje pa še kamere.

Pa tudi tale Ajax, ki si ga predlagal, deluje solid zadeva. Še eno vprašanje (če mogoče veš) - ali lahko imaš lahko številčnico ob vhodu, s katero v nekaj sekundah po vstopu deaktiviraš proženje alarma?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Mene pri Ajaxu najbolj moti, da si v celoti odvisen od njihovega clouda, ampak sem se na koncu vseeno odločil zanj predvsem zaradi enostavne montaže, ker v flatu ni bilo predpriprave za kakršnokoli inštalacijo, no pa tudi mobilni app mi je precej všeč. Poleg appa imaš lahko tudi številčnico in/ali dalinec, je pa to vse brezžično, kar ima spet svoje prednosti in slabosti. Imam pa sam poleg PIR še FirePlus senzor (za požar/dim/monoksid), edino razmišljam da bi dokupil še LeaksProtect za kopalnico in kuhinjo za primer izliva vode, takrat ko me recimo ni doma. Enkrat bi že skoraj imel sranje, če ni bi opazil vode iz kopalnice ravno ob odhodu od doma.

Kar bi si jaz želel, je edino malo več avtonomnosti tega huba, čeprav priznam da zaenkrat s tem nisem imel večjih težav.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Če ni skrivnost #jabe. Ne bodi jezna. Tvoj všeček je dan za kaj?
Da takoj na tel. vidiš po kamerah, kaj se dogaja?

1. Vsecek, ker je to način, ki ga imam tudi sama in deluje
2. Vsecek, ker da, ko so mi v 4. in tudi nazadnje vlomili, me je telefon klical, jaz hitro pogledala kamere, ker lažnih alarmov alarm nima in sem videla odprta balkonska vrata. Poklicala policijo in ko sem razložila kot zdaj tebi, so verjeli da ni prank call, ker smo bili takrat 50km stran in me je 113 zvezal na napačno lokacijo. Policaji so bili seveda tam bistveno prej kot mi in so nas čakali.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Mene pri Ajaxu najbolj moti, da si v celoti odvisen od njihovega clouda, ampak sem se na koncu vseeno odločil zanj predvsem zaradi enostavne montaže, ker v flatu ni bilo predpriprave za kakršnokoli inštalacijo, no pa tudi mobilni app mi je precej všeč. Poleg appa imaš lahko tudi številčnico in/ali dalinec, je pa to vse brezžično, kar ima spet svoje prednosti in slabosti. Imam pa sam poleg PIR še FirePlus senzor (za požar/dim/monoksid), edino razmišljam da bi dokupil še LeaksProtect za kopalnico in kuhinjo za primer izliva vode, takrat ko me recimo ni doma. Enkrat bi že skoraj imel sranje, če ni bi opazil vode iz kopalnice ravno ob odhodu od doma.

Kar bi si jaz želel, je edino malo več avtonomnosti tega huba, čeprav priznam da zaenkrat s tem nisem imel večjih težav.


Sem videl da številčnica obstaja ja, moje vprašanje se nanaša predvsem ali se da nastaviti nek delay, da imaš čas vnesti kodo za izklop alarma (po tem, ko že vstopiš v prostor in te PIR senzorji odkrijejo)?

Glede clouda - razumem, kaj te muči. Sicer pa - če prav razumem - zunanja sirena (če jo seveda imaš) se sproži tudi brez clouda oziroma celo ob izpadu elektrike?
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.162
3.088
113
1. Vsecek, ker je to način, ki ga imam tudi sama in deluje
2. Vsecek, ker da, ko so mi v 4. in tudi nazadnje vlomili, me je telefon klical, jaz hitro pogledala kamere, ker lažnih alarmov alarm nima in sem videla odprta balkonska vrata. Poklicala policijo in ko sem razložila kot zdaj tebi, so verjeli da ni prank call, ker smo bili takrat 50km stran in me je 113 zvezal na napačno lokacijo. Policaji so bili seveda tam bistveno prej kot mi in so nas čakali.
Ste potem kaj rešili glede vloma?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sem videl da številčnica obstaja ja, moje vprašanje se nanaša predvsem ali se da nastaviti nek delay, da imaš čas vnesti kodo za izklop alarma (po tem, ko že vstopiš v prostor in te PIR senzorji odkrijejo)?

Glede clouda - razumem, kaj te muči. Sicer pa - če prav razumem - zunanja sirena (če jo seveda imaš) se sproži tudi brez clouda oziroma celo ob izpadu elektrike?
Delay nastaviš za vsak senzor posebaj od 0-120s v korakih po 15s, tako da lahko nastaviš samo za un del kjer imaš številčnico.

Sirena naj bi delala brez clouda, mislim da lahko celo javljanje na varnostno službo nastaviš mimo clouda direktno na njihovo cetralp, če to seveda omogočajo. No pa tudi javljanje na telefon imaš lahko urejeno direktno na SMS/klic prkeo SIM kartice poleg notificationa preko appa (ki na iOS mimogrede deluje super, na Androidu pa je malo tricky in nudijo poleg built in googlovega tudi svoj notification service ki deluje boljše ampak konstantko laufa v ozadju in žre več baterije).
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Je že predhodnik odgovoril, nastavljaš delay za vsak senzor posebej. Številčnico montiraš kamorkoli ker je kot vse na daljinsko. Lahko pa disarmaš kar z mobitelom. Po tanovem so še schedule dali v app, da se arma/disarma po vnaprejšnjih nastavitvah po želji. Skratka kot so ti že drugi napisali: dela pa simpl je.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Ste potem kaj rešili glede vloma?

Nič. Niso niti nič ukradli, ker ko v parih minutah ni šlo izklopiti, so pač obrnili par omar, vključno z električno, pa nič našli in onesposobili, potem pa spokali. Ko je policija v manj kot 10min prišla, jih ni bilo več. Je bilo pa škode za par jurjev. Poravnala zavarovalnica. Po tistem ni bilo več nikogar naokoli. Ti pa pusti priokus, da se nekdo seta po tvojem domu in nič ne moreš... Ni prijetno, v glavnem. Najstarejši mladič je bil še dolgo prestrašen.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
#jabe
nobenega doma(?), zvočni alarm sprožen (bil poizkus nasilnega izklopa alarma?), nadaljevali z vlamljanjem v paniku(?), policija prišla sprejemljivo hitro na tvoj(!) klic, video ni nič pametnega posnel.
je sprejemljiv rezime?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Na videu sem videla da ni false alarm ker je bilo okno vlomljeno. Naprej pa res ne več... Med drugim so pač našli snemalnik, ki je bil sicer drugje in potrgali vse škatlice od modema do ruterja t.-2 boxa za vsak slučaj. In vrgli v Savo najbrž, kaj te vem. Je bilo pa dovolj da sem si upala poklicati policijo s 50km dalec in bila prepričana, da gre za vlom. Konec tudi to, da videa bi bilo več, je bil pokazatelj, da je nekaj narobe.

Od takrat dalje je sicer bilo nekaj updajtov. Od zunanjih luči, ki se vklopijo na nightmatic, da v temi nobeden ni. Do updjata alarma, kjer lahko spremljam kateri senzorji se prozijo. Recimo danes bi tudi brez kamere vedela, a se je en senzor pomotoma prozil ali se prozijo en za drugim ko se nekdo seta po hiši...

Drugace pa ja, povzetek bo kar pravi...