Vhodna vrata

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Starsa sta nabavila in vgradila nova vhodna vrata. Vse lepo in prav, vendar je z zunanje strani samo dolga palica, brez kljuke. In vedno, ko je sta zunaj, morata meti s sabo kljuc, drugace ne moreta not. Je kar nerodna in blesava rec, ker sta veliko zunaj.

Se da to kako zdaj naknadno porihtat, mogoce menjat celoten mehanizem kljuke?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
čigava so vrata? vprašaj njih! boš takoj vedel kje si.

Sej verjetno bi lahko zamenjali le ključavnico. a ima ključavnica na štoku kakšen jeziček? da odhaklaš, in se ne "zaklepa"? sam to bi pol mogla vsakič posebej delat, ali pa zaklepat vrata.

če hočeta zamenjati s kljuko, je to kar projekt. Monterji so sneli vrata in jih poslali nazaj v fabrko, da so zamenjali elemente, kjer bi se videlo luknje od palice, in vgradili kljuko. ampak ni bilo panike, če še nisi vseljen.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Daj kakšno sliko okovja oz. ključavnice. Morda imate stikalo za dnevno/nočni režim, ki omogoča preklop med odklenjeno/zaklenjeno. Je pa dejstvo, da če tega nista eksplicitno zahtevala, oziroma če prodajalec ni tega že sam poudarjal kot super duper zadevo, da to skoraj ziher nimata montirano.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Sej verjetno bi lahko zamenjali le ključavnico. a ima ključavnica na štoku kakšen jeziček? da odhaklaš, in se ne "zaklepa"? sam to bi pol mogla vsakič posebej delat, ali pa zaklepat vrata.
Ravno ta sistem jeziček oz. stikalo omogoča, da lahko v odklenjenem načinu odpiraš vrata zgolj s potiskom krila, brez uporabe kljuke.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ravno ta sistem jeziček oz. stikalo omogoča, da lahko v odklenjenem načinu odpiraš vrata zgolj s potiskom krila, brez uporabe kljuke.
Meni jih ze rahel vetric odpre, oziroma se odpirajo sama. Se dobro da imamo vhodna vrata bolj kot ne samo za obiskovalce in so vecino casa zakljenjene.
Bi moral montirat samozapiralo, pa se mi ne daje v stroske.
Ce imas elektro kljucavnico kot je tale recimo, potem imas na njej jezicek(spodaj), kjer izbiras med odprto in odprto z domofonom sicer zaprto.
 

Priponke

  • IMG_20201015_101343.jpg
    IMG_20201015_101343.jpg
    761,3 KB · Ogledi: 290
  • Žalosti me
Reactions: sajkek

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
a samo 500€ za vrata odklent?? hahaha! dobro vam gre!

Ravno ta sistem jeziček oz. stikalo omogoča, da lahko v odklenjenem načinu odpiraš vrata zgolj s potiskom krila, brez uporabe kljuke.

ja, sej to sm mislil... mogoče sem malo nerodno napisal. Ampak tega verjetno ne prestavljaš vsakič ko greš od bajte, ampak pač zakleneš s ključem, tist jeziček pa ostane na "odklenjeno"...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Meni jih ze rahel vetric odpre, oziroma se odpirajo sama. Se dobro da imamo vhodna vrata bolj kot ne samo za obiskovalce in so vecino casa zakljenjene.
Bi moral montirat samozapiralo, pa se mi ne daje v stroske.
Ce imas elektro kljucavnico kot je tale recimo, potem imas na njej jezicek(spodaj), kjer izbiras med odprto in odprto z domofonom sicer zaprto.

Na zalost nima tega. Se pa da posebej dobavit. Koliko stane ta zadeva?
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
tole ni uporabno, ker vrata ne dihtajo in imajo luft, vrata dihtajo samo takrat ko so zaklenjena.. Fail novih vrat.. imamo isto..mi je zal da nisem šel na navadno kljuko kot normalen človek. Sicer teh glavnih vrat ne uporalbjamo so bolj zaradi reda, ampka vseeno...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
QUOTE="Hanzi, post: 2985962, member: 264"]
Meni jih ze rahel vetric odpre, oziroma se odpirajo sama. Se dobro da imamo vhodna vrata bolj kot ne samo za obiskovalce in so vecino casa zakljenjene.
Bi moral montirat samozapiralo, pa se mi ne daje v stroske.
Ce imas elektro kljucavnico kot je tale recimo, potem imas na njej jezicek(spodaj), kjer izbiras med odprto in odprto z domofonom sicer zaprto.

Na zalost nima tega. Se pa da posebej dobavit. Koliko stane ta zadeva?
[/QUOTE]

Vprašaj za nadgradnjo na navadno kljuko pri proizvajalcu vrat.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.212
5.236
113
mater pri nas je zapah skoraj isto kot zaklenjeno do konca. ne vem, resda nisem nikdar na vso silo porinila vrat, ampak kar tako se ne odprejo, ni šans. naknadno je pa tole baje kar projekt, sosed razlagal, ko se je zanimal še preden jih je vgradi in seveda naročil že takoj z navadno kljuko ravno zaradi tega. svak se je tudi en cajt ven zaklepal, bi sigurno v prvem letu to menja če bi se simpl dalo, zdaj si je pa dal namontirati prstni odtis.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Če je električna ključavnica lahko montiraš tudi navadno tipko, skrito indukcijsko stikalo, vezavo preko transformatorja na zvonec ipd.! V bistvu karkoli kar da ven napetost za elektromagnet (ponavadi 12V). Vhodnih vrat itak nimaš tako zaprtih ko te ni doma (ker to ni zakleplanje, vse kar prepprečuje vdor je en majhen košček kovne), to je samo ko hodiš naokoli hiše da potem brez ključa prideš nazaj.

Pri nas imamo isto na "štango" in ključavnica ima jeziček za nastavljanje ali je odprto ali je narejeno zakepanje ko zapreš vrata. Če jeziček ni v položaju zaklepa potem vrata odpre vsak močnejši piš vetra oz. se odprejo ko v hiši narediš kakšen pogoj za prepih (odpreš okno). Po domače neuporabno ker se odpirajo nonstop sama od sebe.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
ja, to je to. A se da ta zaklep kaj "nastavljat" tisto fedro itd. moč itd, če si kaj študiral.. jaz se še nisem poglabljal, ker imamo vrata zaklenjena v 99,9% ampak znamo v bodoče mogoče za kak 0,1% več uporabljat ;)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.212
5.236
113
pa ne me zafrkavat, sem šla zdejle prav probat. jaz tudi zapahnjenih ne morem odpreti. pa verjemite, da sem se potrudila; brez jakne, zunaj na dežu pa mrazu.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
kak ne moreš odpret? ce so zapahnjene ne moreš, če maš pa jeziček na "off" potem pa moraš odpret (al pa imaš neki hin), ker je temu tako mišljeno. Moralo bi pač it mal bolj na trdo, ker to kak je narejeno ni podobno ničemur...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.212
5.236
113
ja kaj te jaz vem. imam tisti jeziček. Ko se vrata zaklenejo, lepo slišim motor kako obrača. potem dvignem jeziček in...še zmeraj ne morem odpreti vrat, čeprav se ne "zaklenejo". Grem mirno od doma s tem. No, če ne drugega - očitno se da nastavljati tole. Bi rekla, da imamo mi pač naštimano za hruste, ne pa za piš vetra/5letnike/ljubimir.
 
Nazadnje urejeno: