Vhodna vrata

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Če se prav spomnim, so to Inlesova vrata (podobna (s steklom zgoraj) imamo doma - in bodo kmalu letela ven.....), tako da lahko njih povprašaš, če se to da.

A se ti mogoče dogaja, da moraš včasih tudi večkrat potisniti kljuko gor, da lahko zakleneš? :)
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Nimam pojma čigava so vrata. Se morda kje na vratih skrivajo kje oznake na kakšnih standardnih mestih, da bi lahko preveril?
Bom jih povprašal, če so to njihova oz. če imajo kakšno rešitev, ki jo iščem.

Zaklepanje deluje brezhibno. Enkrat potisneš navzgor in je to-to. Ni bilo nikoli kakšnih težav.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če se prav spomnim, so to Inlesova vrata (podobna (s steklom zgoraj) imamo doma - in bodo kmalu letela ven.....), tako da lahko njih povprašaš, če se to da.

A se ti mogoče dogaja, da moraš včasih tudi večkrat potisniti kljuko gor, da lahko zakleneš? :)
Imam vrata od nekega manjšega izdelovalca. Imajo pet točkovno zaklepanje in je potrebno kljuko potisniti navzgor. Izgleda, da sem tudi jaz odpadel pri kaki avtomatiki zaklepanja. :(
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Kake izkušnje, predlog s poceni pvc vhodnimi vrati?
Za šupo bi nekaj potreboval. Problem je, da morajo biti črna... Vse kar kličem, od 600€ navzgor...o_O:eek:
Gledam v bauhaus, merkur... bela, za ok ceno. Samo bi jih z zunanje strani moral polepit. To mi ni tak problem.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Kake izkušnje, predlog s poceni pvc vhodnimi vrati?
Za šupo bi nekaj potreboval. Problem je, da morajo biti črna... Vse kar kličem, od 600€ navzgor...o_O:eek:
Gledam v bauhaus, merkur... bela, za ok ceno. Samo bi jih z zunanje strani moral polepit. To mi ni tak problem.

Najceneje bo ravno v Baubauih. Glede barve pa ja..probaj se kako drugače znajti.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.339
3.432
113
Poglej v Jagru so cenejša.

Ni samo razlika v barvi ,ampak je tudi v debelini ojačitve in izdelavi panela ,kateri je ojačan.

Če pa kdo misli ,da lahko samo foljo gor nalepi pa naj proba , samo ne kasneje po trgovini hoditi , ko bo ratala Banana iz vratnega krila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Črnih ne dobiš nikjer v redni ponudbi.

Barvat jih ne bom dal - jih bom pa polepil. Pravi človek, ki je to že delal, da ni panike. Kak detajl kot so panti bom verjetno pobarval - katro temeljno barvo se priporoča?

Vrata bodo pod streho, skoraj nič sonca, na šupi. Tako, da ne pričakujem večjih težav.

da ne odpiram nove teme;
Konstrukcijo moram prišraufat na hišo, 8cm stiroporja + zidak. Kupil sem turbo šraufe. Al sem zajebal? Vrata, okna vse tako šraufajo? Menda bodo držal knauf profil?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Malo po spominu pišem: jaz sem vijačil taka vrata v bele polne opeke...zacahnil, zvrtal luknje, vložke noter in vijačil. Mislim da (vem več ne) po 2 x na vsaki strani. Vrzel (namenoma kak cm) sem zapurpenal, ter dal letvice z notranje strani. Purpena prime ko pri norcih. Od zunaj se je naknadno delal fasada in je skrilo vse.

Čist iz firbca...čemu rabiš prav črno barvo?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
to bo "podaljšek hiše". Konstrukcija bo iz knauf profilov, oblečeno v pleh v imitaciji lesenih desk.
ker je že vse ostalo v podobni barvni kombinaciji, morajo tudi ta vrata biti črna.
To bo prostor za shranjevanje parih stvarih.

profile bom s turbovijaki pritrdil v steno hiše.
V profil kjer bodo vrata bom dal še les, da bodo vijaki prijeli.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
to bo "podaljšek hiše". Konstrukcija bo iz knauf profilov, oblečeno v pleh v imitaciji lesenih desk.
ker je že vse ostalo v podobni barvni kombinaciji, morajo tudi ta vrata biti črna.
To bo prostor za shranjevanje parih stvarih.

profile bom s turbovijaki pritrdil v steno hiše.
V profil kjer bodo vrata bom dal še les, da bodo vijaki prijeli.

Praviš..estetika je ku.rba..in to draga :fredi:

ko narediš, se priporočam za fotko....da vidim kaj se da naredit s folijo.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Praviš..estetika je ku.rba..in to draga :fredi:

ko narediš, se priporočam za fotko....da vidim kaj se da naredit s folijo.
projekt zaključen.
Če ti slikam, boš navduešn, ker se ne vidijo detajli :p
Dal sem mat črno folijo.
Ravne ploskve in krivine so super.
Nočna mora je pa okoli tesnila, ki gre okoli polnila. Folija na tisto sicer prime, samo sem dobil info, da čez čaz odstopi. Tako sam nisem hotel lepit po tesnilu. Ker so vrata črna, tesnilo pa sv.sivo, ga je potrebno skrit... sem nabavil 3kotne letve v merkurju, pobarval na črno in jih priklanfal na vrata:)
Pante sem pa posprejal z mat črnim.

Če bi šel samo mimo, ne bi opazil. Če pa jih gledaš pa se vidi... Za na hišo kot glavna vrata bi odsvetoval. Če pa so neka bolj stranska vrata in želiš prišparat 400+€ potem pa gre...