Vhodna vrata v hišo

scsiii

Pripravnik
1. sep 2007
159
2
18
Če te že zanima, sem si zaželel stvari ki jih ima konkurenca, npr. elektro-mehanska ključavnica, daljši priključni kabel, drugačna odkapna letev, cilinder z gumbom... . Sem pa to brez problema dobil drugje za cca 20% ugodneje kot pri Pirnar - ju. SI mogoče ti ta vodja prodaje ker se počutiš tako ogroženega?
stupid-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Pri meni jih je tudi zvilo, ko sem želel odpiranje vrat na ven, ker ima 99% folka zaradi meni neznanih razlogov, odpiranje na noter.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Pri meni jih je tudi zvilo, ko sem želel odpiranje vrat na ven, ker ima 99% folka zaradi meni neznanih razlogov, odpiranje na noter.

End ober razlog je, da z vrati ne udradiš tistega, ki je zunaj, še en dober razlog iz daljnega severa amerike pa je, da je neke u pm orenk snežilo in mudela ki sta bila v bajti nista mogla odpreti vrat in sta po legendi skoraj umerla od lakote, preden se je sneg stalil.

Drugaæ ti pa lažje blokirajo sovražniki vrata, če se le-ta odpirajo na ven
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Edini razlog, da greš naredit vhodna vrata z odpiranjem navzven, je po moje lahko le prostorski - da navznoter ni prostora.
Odpiranje navzven ima le slabe strani (ni vidim nobene dobre):
- varnost (tvegaš glavo ko želiš pokukati kdo zvoni, pa še kak drug možen scenarij ko je nezaželjena oseba pred vrati),
- energetika (z odpiranje navzven precej bolj zračiš prostor),
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Še nikoli nisem nikogar udaril z vrati, lol. Če pa bi koga, mu je čisto prav, zakaj pa vljudno ne počaka kak korak stran od vrat.
Poleg vrat ima moja hiša tudi kup oken, ki se odpirajo notri.
Sovražnikov nimam, mi pa tudi težje vdirajo z ovnom, ker se odpirajo na ven. :D

Ven ne molim glave, ampak pogledam skozi stekla ob strani, še en lol razlog.
Tole o zračenju se mi zdi bolj kot ne iz riti potegnjeno.

Ne vem zakaj bi se mi vrata odpirala na noter, precej bolje lahko izkoristim prostor, ker se odpirajo na ven.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.375
3.460
113
Problem pri odpiranju na ven je da se vrata lažje krivijo pozimi ker pač materiali delujejo tako da sredino vleče v prostor zgornji del in spodnji del pa ven iz prostora. Če se vrata odpirajo v hišo se v teh pogojih krilo nasloni na podboj. V središču pa ga drži ključavnica.
Za odpiranje na ven zato potrebuješ zelo močno konstrukcijo.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Alu shuko profili, skriti panti, na notranji strani dodatno nalepljena alu plošča, da so vrata 'gladka' z obeh strani.
Ni večjega šalabajzarstva kot to, da imajo vrata zob na notranji strani - oziroma na ven lepa, noter katastrofa - to so vrata delana za sosede.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.391
5.898
113
pri taščici
Ksz
A ni zahteva da se vrata v javnih prostorih odpirajo ven (panika). Tista cliotova teorija o krivljenju mi pa tudi ni cisto jasna.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.375
3.460
113
Pa ti nisi pravi Slovenc.
Vrata morajo biti lepa za sosede, da jih faušija matra.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.445
5.456
113
Jaz vidim tri slabosti odpiranja ne ven, ki veljajo zame osebno.

- Moraš imeti dovolj veliko streho nad vhodom, da prepreči padanje snega na prag in tako pozicijo vrat ali druge ovire, da ga nikdar ne zanese z vetrom. Drugače vrat ne moreš odpreti
- Ko imam polne roke vrečk in se enga malčka v naročju tisti kazalec že nekako stegnem za prstni odtis in lepo s telesom.odrinem vrata, drugače bi morala nekaj odložiti ven.na tla (dovolj stran), da bi lahko prijela za kljuko in odprla.
- Stvar navade... Bi verjetno kar nekaj časa rabila, da bi se navadila, da se odpirajo na kontra. Pri nas še pač večina vrat na hišah odpira na notri, tudi gostje so tako navajeni
Pri električni kljucavnici, če se zmoti, jih zaklene nazaj (ko mu odprem z domofonom npr)
In je potrevno ponovno odklepanje. Ravno tako sebi, če se zmotim in želim.odpreti na noter

Kot rečeno, to so razlogi, da sama ne bi želela imeti odpiranja na ven...
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.491
9.218
113
Ni čudno, da so ga odslovili. In ne, s pirnarjem nimam nič. Je pa res, da so mi povsod ponujali isto (nezahtevna stranka - vrata pač, dost osnovna, brez pizdarij, ki lahko crknejo in imam potem kasnejše težave) in so bili vsi v par evrih razlike. Tako da.

Pa še glede elektrike, ali je elelktični samo zaklep na okvirju ali celotna ključavnica s stiskanjem vrat na tesnila? Ker če je samo zaklep, je to epski fail.
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.950
9.011
113
EU
Glede krivljenja si dobro povedal. Po zimi se notranji del vrat bolj segreje (tudi AL), kot zunanji. Cela vrata se rahlo vbočijo navznoter (to lepo vidim na mojimi sicer PVC). To jim delno preprečuje ključavnica in sredinski tečaj.
Z notranjim odpiranjem imaš tečaje vrat skrite in lopof ti jih ne more s fleksarico odrezati.
Z notranjim odpiranjem te ne moti sneg pred vrati, in krilo ti ne zalije dež obojestransko.
Močen sunek vetra ti ne mere odtrgati vratnega krila, če je odprtno navznoter.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Da se vam da Numy-ju dopovedovat stvari, čisto v vsaki temi mora nasprotovat in biti malo drugačen od ostalih.
smile-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Jaz zdaj tuhtam, kako zgleda ko pride obisk k bajti. Pozvoni. Prideš odpret. Ga povabiš naprej in kaj zdaj?
a) Stopiš skupaj z vrati ven, ga spustiš noter in za njim vstopiš ter zapreš?
b) Suneš vrata proti njemu, iztegneš roke in ga prosiš da ti izroči darilo, ter ga prosiš da vstopi za tabo in zapre vrata?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
A zdaj vam bom pa še razlagal, kako se vrata uporablja?

Pred vrati mam lepo pokrito teraso, nimajo obiski kaj v bajto lazit.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.491
9.218
113
maš megafon in se zadereš naj se vsi umaknejo izpred vrat or else.... epiš - pa ona oranžna rotacijska in alarm
evil.gif
 
Nazadnje urejeno: