Vgradnja tempomata v avtomobile VAG grupe

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Z tempomatom avto žere več kot brez njega.

bonk.gif

Žal bo držalo, saj avto v hrib skuša držati zadan temo, po hribo navzdol pa tudi.

Ko pa ti vozis brez njega, pa recimo v hrib gas spustis in pospesujes navzdol.

In ko drži gas navzgor, ga drži v višji prestavi, ti vozis 70, se začnes vzpenjat,
in on recimo v 5ih prestavi dodaja gas da obdrži tempo.

Ampak tukaj gremo v decilitre, vidne razlike ni, ampak nekdo ki se spušča v 0,3 porabe...
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Po hribu navzdol brez gasa je poraba 0.

Je pa s tvojo matematiko nekaj narobe. Če vzameš relacijo X in jo prevoziš s konstantno hitrostjo 130 km/h enkrat "na roke" in enkrat s tempomatom, bo poraba nižja s tempomatom, ker računalo vedno točno drži loputo (beri: pedal) za gas; pri "ročni" vožnji pa imaš vedno nekaj poskušanja, preden pustiš pedalo za gas na isti točki. Dokazano dejstvo.

Tvoja trditev, češ, tempomat mi bo v hrib "tiščal" 130 km/h, sam pa v klance vedno peljem le 100 km/h, je pa
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
235
63
Kras
www.mtl.si
Žal ima MalcomX kar prav, vendar le v primeru, če cesta ni ravna. Če je ravna, bo tempomat varčnejši, kakor hitro so pa vzponi in padci, potem si lahko ti (s pametnim načinom vožnje seveda
cool-1.gif

Zakaj?
Eno od pravil varčne vožnje je, da se pospešuje navzdol in izgublja hitrost navzgor. In tempomat bo cel čas gonil X, ti pa navzdol pospešiš na X+Y, navzgor pa padeš na X-Y. Povprečje je isto, vendar je varčneje drugo
cool-1.gif
.
 
Nazadnje urejeno:

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
... tempomat bo cel čas gonil X, ti pa navzdol pospešiš na X+Y, navzgor pa padeš na X-Y. Povprečje je isto, vendar je varčneje drugo
cool-1.gif
.

Ta izjava se mi zdi precej podobna tisti o Hondah...
bonk.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tempomat je najefektnejši v kombinaciji z avtomatiko; saj avtomatika poskrbi, da imaš vseskozi v pravi prestavi.
Pa tudi pospeševanje z avtomatiko je boljše (če se ustaviš npr. na cestnini); spelješ in ko dosežeš hitrost ko tempomat dela samo prikličeš nastavitev iz spomina... Pri ročnem menjalniku ti vsak pritisk na sklopko prestavi tempomat v "suspend"...
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.042
594
113
ksz...
Ali bi se lahko dal tempomat naknadno vgraditi v Polota letnik 1/2005? Je že vse naštimano in rabiš samo ročko?
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik Matrix pravi:
Zanimivo, da je naknadna vgradnja (pri pooblaščencu) cenejša, kot če bi doplačal pri novem avtomobilu
wink-1.gif

to je že kar pravilo!

Isto velja z alarmom, parkirnimi seznorji...etc (kjer je običajno razlika ravno faktor 2).


Jaz sem se ogreval nekaj za parkirne senzorje in sem malo povprašal pooblaščeni servis.

Citat:
naknadna vgradnja parkirnih senzorjev na vozilo A6 je možna.
Cena senzorjev je 292,00 Eur, montaža traja cca 2 uri, kar pomeni 80 Eur.
Torej vas montaža parkirnih senzorjev stane 372,00 Eur. Če želite senzorje
tudi spredaj to pomeni, da je vaš strošek 744,00 Eur.
V ceni je vključen ves potoršni material in delo.



Za tempomat so mi podali enako ceno kot je tukaj navedena 130€.
Sam se ogrevam za nakup le tega iz preprostega razloga. Vedno kadar grem v Lj. se vozim skozi naselja kjer je omejitev 50km/h. Mimogrede se spozabiš in si na 70km/h a to je že kazen če naletiš takšna, da je tempomat plačan. Seveda ob predpostavki, da ga striktno uporabljaš. Recimo v razdalji 70km je vožnje skozi raznorazna naselja za cca 25km..
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
235
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Res je. Tempomat je super stvar. Prvič ga imam in odslej ga bom imel v vsakem novem avtu.
No, za tiste, ki ga nimajo je seveda to največja neumnost.
Ker jim je potem ''kao'' dolgčas med vožnjo. To je le eden izmed bednih izgovorov.
cheer.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
ČE imaš rad bolj dinamično vožnjo, ti tempomat ne ustreza.

Na AC mogoče paše da ga poknes na tempomat pri 200 in se popolnoma posvetiš cesti...
In da me nebo kdo napadel, recimo v nemčiji ko ni omejitve.

Sicer pa ma tut Logistik prav, v naselju ko je 50 ti hitro pobegne na 70, vsaj meni, in ko naletiš je tempomat plačan.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Pusti naselja. Samo primer so avstrijski "ekološki" odseki na avtocestah s 100 km/h. Tam na tistih ravninah (recimo okoli Salzburga) je tempomat zlata vreden, sploh glede na kazni.
 
Nazadnje urejeno:

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Jest imam tudi pri obeh novih avtih tempomat (pri enem naknadna vgradnja) in je res super stvar.
Kot pravi nekdo posebno po naseljih, al pa predori (100 km/h) kjer lahko hitro dobiš "slikco po pošti".
Kar se tiče "pljuvanja po tempomatih" bo kar držalo, to govorijo tisti ki ga nimajo. Podobno je bilo s KLIMO v
avtu - kaj ji hočeš, sej smo tolko let se vozili na morje brez, pa za teh 15km vsah dan ne rabiš, bla, bla, bla...
Slovenska foušerija pač.
bonk.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
235
63
Kras
www.mtl.si
KSZ
Na Ebay.de se prodaja nov tempomat za 39 EUR, poštnina do Nemčije je 6 EUR, tako da tudi kaj dražje ne bi smelo biti do Slovenije. Jaz žal ne bom mogel počakat na to.
crazy1.gif


A kdo ve kakšen je točen part nr. za tempomat za Seat Alteao, VW Golf V, Octavia II?
 
Nazadnje urejeno:

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Zvečer lahko pogledam na svojem računu o naknadni vgradnji,
če ti bo kaj pomagalo.


lp