Verige na alu feltne

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.873
113
pri taščici
Kje klasične verige naredijo največ skode na alu feltnah?
Ker tale sneg še nima namena nehat, mene pa čaka še nekajkrat po 100 km danes in v prihodnjih dneh, bo moogoče treba tudi kako verigo natakniti.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Izreži itison v krogu in ga potem daj med platišče in verigo, ter fiksiraj z vezicami, da ne bo odletel.
To bi bila moja DIY rešitev.
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.873
113
pri taščici
Saj ga imam v prtljažniku.... samo olfa nož in vezice rabim....Čez eno uro se bom zaletel proti Vačam, in če bo tako kot v petek, potem bom rabil olfa nož....
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.575
113
Mene pa čist resno zanima. Torej, kakšne ketne (ne nogavice,...) nataknit na alu feltne. Tocno in samo ta opcija, ce je.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Vidim pa da sedaj kar vezice gor tlačijo....

Je to že kdo od alter-znalcev že sprobal? Deluje?

Za izkopat se kje na kratko bi znalo bit super.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Mene pa čist resno zanima. Torej, kakšne ketne (ne nogavice,...) nataknit na alu feltne. Tocno in samo ta opcija, ce je.

Tole tudi mene zanima. Imate vsi ostali zelezne feltne, ali sploh nimate keten?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.873
113
pri taščici
Tole je razlog da bi imel verige s seboj se zaradi česa drugega kot policaje. (če bi imel eltn gume, v tem primeru ni šlo z zimskimi, mogoče bi z novimi zimskimi šlo, ( po zadnji cesti, po prvi skoraj gotovo ne, ker je še bolj strma)
In prvi in zadnji del ceste je še danes tak kot na sliki. Edino pošudral so ga, da z zimskimi gumami kar gre.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.575
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Dva seta gum z alu platišči, brez verig in lopata v prtljažniku. Zaenkrat je še ni bilo treba uporabit.

Vse je enkrat prvič. To kar si naštel je bilo tudi meni dovolj. Do pretekle sobote ko sem ostal pod klancem. Spodaj so ostali vsi brez verig in tudi nekateri z njimi (recimo naložen kombi s prednjim pogonom).
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.821
638
113
Hanzi dober te je matral.
smile-1.gif

Je sodelavc dans tud reku, da je blo kr zanimiv do Vač pridit.
smile-1.gif

Moram pa sam potrkat, da mi še ni bilo potrebno montirat keten na avto pa imam kar klanc do doma. Edinkrat do sedaj nisem prišel domov pred leti s 4x4, ker je hudič nasedu na mokrem snegu in je še nazaj komaj šlo.
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.873
113
pri taščici
Mah če se ti ne mudi ali nisi vezan na kakšno uro, potem so take zadeve v užitek. In v petek se mi ni mudilo domov....Sem jo lepo potem ucvrl preko Domžal, ker preko Zagorja me je bilo strah kakšne nesreče za Savo in v slepi ulici nekaj ur precej hitro.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.095
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Dva seta gum z alu platišči, brez verig in lopata v prtljažniku. Zaenkrat je še ni bilo treba uporabit.

Vse je enkrat prvič. To kar si naštel je bilo tudi meni dovolj. Do pretekle sobote ko sem ostal pod klancem. Spodaj so ostali vsi brez verig in tudi nekateri z njimi (recimo naložen kombi s prednjim pogonom).

Res je, ampak zna bit redko. Meni v celi karieri, če se prav spomnim, enkrat (pa je bil res orenk klanec). Pa še to bi šlo, če ne bi bilo familije v avtu (jebiga, včasih je treba vzet zalet, bit kje prehiter in riti po bankinah).
Predvsem pa je (le le imaš malo filinga za gas) treba pozabit na pravljice o čim višji prestavi in vztrajat v nižjih (sploh v kakekm turbodizlu s sunkovitim prirastkom navora).