Venezuela

13. jul 2011
2.677
625
113
Ne, verjetno meni.
Ja, glej saj tudi v ex-YU je marsikdo prepričan, ker mu tako uszreza, da je razpad YU delo ZDA, čeprav vemo da to ni res in da so ZDA še zelo dolgo v leto 92 vztrajale pri enotni Jugi.
Kolikor mi je znano so se glede mirovnih pogajanj na Sri Lanki najbolj angažirali Norvežani. Tamilske tigre pa je EU uvrstila na seznam terorističnih organizacij. Ne glede na to kaj pravijo domačini.
On topic: Vsekakor pa ostaja dejstvo, da ljudje v Venezueli stradajo in se bodo prej ali slej uprli. In to ne glede na to kaj pravijo Španci ali Švedi.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne, verjetno meni.
Ja, glej saj tudi v ex-YU je marsikdo prepričan, ker mu tako uszreza, da je razpad YU delo ZDA, čeprav vemo da to ni res in da so ZDA še zelo dolgo v leto 92 vztrajale pri enotni Jugi.
Kolikor mi je znano so se glede mirovnih pogajanj na Sri Lanki najbolj angažirali Norvežani. Tamilske tigre pa je EU uvrstila na seznam terorističnih organizacij. Ne glede na to kaj pravijo domačini.
On topic: Vsekakor pa ostaja dejstvo, da ljudje v Venezueli stradajo in se bodo prej ali slej uprli. In to ne glede na to kaj pravijo Španci ali Švedi.

Dopuščam možnost, da sem zamenjal Švede (gorenjce) in Norvežane (dolenjce) - kaj je že bil Olaf Palme (mislim da gorenjc)? Vse ostalo se strinjava.

Glede Venezuele in tega kar vidim na TV imam svoje mnenje, pa nimam časa za izliv na tipkovnico - ni vse res kar nam povedo in ni vse res kar vidimo. Recimo jaz vidim na TV, da noben od demonstrirajočih ne zgleda glih pretirano v krizi in lačen - ja imajo pa verjetno DOSTI manj kot so imeli pred par leti in tudi dosti več kot so imeli dolgo nazaj.
Nisem pa bil v Venezuele, tako kot verjetno 99,99% vas, ki se zelo angažirate z mnenji v tej temi. ;)
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
ZDA imajo Venezuelo pod ekonomsko blokado. SWIFT in vse ostalo so jim zaprli. Bank of England jim je zasegla zlato, ZDA pa njihovo premoženje.

Ne pravim, da je trenutni predsednik ok, ampak sankcije proti Venezueli krepko pripomorejo k bedi v državi.

To je tako, kot bi nekdo tvoji družini preprečil kupovati hrano, potem pa bi tebe, kot glavo družine CSD obtožil, da ne skrbiš za družino, ker je lačna in da te je potrebno zamenjati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in MrDaco

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Seveda, da sankcije pripomorejo k bedi, saj zato pa so vklopljene, ker učinkujejo. Nikakor pa niso glavni oz. primarni razlog za krizo, jo pa brez dvoma izredno poglobi. In zdaj bluzit, da so ZDA izključno krive za sranje v Venezueli pač ni ravno najbolj realna izjava (ne pravim, da ti to trdiš, just sayin').
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Sedaj še čakamo da Maduro vrže plinsko bombo, da lahko američani imajo izgovor za posredovanje :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gatto

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Seveda, da sankcije pripomorejo k bedi, saj zato pa so vklopljene, ker učinkujejo.

Ampak, zakaj pa so sankcije potrebne? Vzpostavljene so bile že pred tem. Čemu (razen tega, da ima Venezuela ogromne zaloge nafte, ki bi si jih Bolton rad prilastil)?
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Še enkrat - ekonomska kriza v Venezueli ni zaradi sankcij Zahoda. Če bi imele gospodarske sankcije tak vpliv, potem Zahod sploh vojske ne bi potreboval.
Bank of England ni zasegla zlata, ampak ker po novem VB ne priznava več Madura za predsednika, slednji nima več dostopa do tega zlata. Ampak to se je zgodilo v teh dneh in nima zveze z ekonomskim stanjem v državi.
Rusi, Turki in Kitajci, pa tudi še marsikdo drug, so veliko vlagali in trgovali z Madurom, vendar je ta denar zapravljal za utrjevanje vojske, s pomočjo katere se namerava za vsako ceno obdržati na oblasti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
ZDA imajo Venezuelo pod ekonomsko blokado. SWIFT in vse ostalo so jim zaprli. Bank of England jim je zasegla zlato, ZDA pa njihovo premoženje.

Ne pravim, da je trenutni predsednik ok, ampak sankcije proti Venezueli krepko pripomorejo k bedi v državi.

To je tako, kot bi nekdo tvoji družini preprečil kupovati hrano, potem pa bi tebe, kot glavo družine CSD obtožil, da ne skrbiš za družino, ker je lačna in da te je potrebno zamenjati.
Pa naj jih zalagajo rusi, kitajci, korejci....saj niso neka enklava sredi usa
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Zakaj jih ne bi mi zalagali? Za ljudi gre, pa še proti imperialisti so, kar mi ustreza.
Kam lahko nakažem?