Venezuela

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Torej Darwin award...če nisi hiter kot zajec...ne kamenjaj oklepnika na manj kot 5m
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

erikson

Guru
25. avg 2007
21.410
5.389
113
RTVSLO:

Josef Šimčik je bil prva žrtev osamosvojitvene vojne. Padel je 23. maja na Ljubljanski cesti v Mariboru, pred takratno vojašnico, ko so Mariborčani protestirali proti zajetju dveh pripadnikov Teritorialne obrambe. Čez njega je zapeljal oklepnik JLA. Njegova hči Nela Jergovič je bila takrat stara 25 let. Da njenega očeta ni več, je izvedela iz osrednjega Dnevnika naše televizije. "Moje življenje in življenje moje družine se je v trenutku obrnilo na glavo. Takrat sem imela velike načrte v življenju, ob tem dogodku pa je vse postalo nepomembno," pripoveduje. Njena mati se je ob smrti moža zaprla pred svetom, sama je potem več let zaman iskala službo, spomin pa je še danes boleč. "Več let nisem mogla pogledati tistega posnetka, sem pa ponosna, da je bil moj oče takrat tam, in ponosna sem na to, da je bil zraven pri dogodku, ki je najbrž ljudem toliko dvignil samozavest, da so postali še bolj odločni in da imamo danes svojo državo."
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.987
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
RTVSLO:

Josef Šimčik je bil prva žrtev osamosvojitvene vojne. Padel je 23. maja na Ljubljanski cesti v Mariboru, pred takratno vojašnico, ko so Mariborčani protestirali proti zajetju dveh pripadnikov Teritorialne obrambe. Čez njega je zapeljal oklepnik JLA. Njegova hči Nela Jergovič je bila takrat stara 25 let. Da njenega očeta ni več, je izvedela iz osrednjega Dnevnika naše televizije. "Moje življenje in življenje moje družine se je v trenutku obrnilo na glavo. Takrat sem imela velike načrte v življenju, ob tem dogodku pa je vse postalo nepomembno," pripoveduje. Njena mati se je ob smrti moža zaprla pred svetom, sama je potem več let zaman iskala službo, spomin pa je še danes boleč. "Več let nisem mogla pogledati tistega posnetka, sem pa ponosna, da je bil moj oče takrat tam, in ponosna sem na to, da je bil zraven pri dogodku, ki je najbrž ljudem toliko dvignil samozavest, da so postali še bolj odločni in da imamo danes svojo državo."
Šimčik je bil heroj, tako kot tisti kateri so protestirali proti okupatorski jla.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.675
6.235
113
bil je budala.
izgubil je življenje za peščico tajkunov, plenjenje zahoda.

polovica to tistega časa se danes sprašuje zakaj so tvegali.

verjetno bi bila slika drugačna, če ne bi milan s kadrom dogovorim prostega izhoda.
Lahko je biti general po bitki.

Tudi partizani so bili budale. Ampak so bili. In vemo kak je bil rezultat. In vecina ni nic bolje zivela zaradi tega. Ampak ko je bilo treba nekaj narest, so naredili, ne glede na velikost nasprotnika.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.735
2.097
113
bil je budala.
izgubil je življenje za peščico tajkunov, plenjenje zahoda.

polovica to tistega časa se danes sprašuje zakaj so tvegali.

verjetno bi bila slika drugačna, če ne bi milan s kadrom dogovorim prostega izhoda.
vsi bi morali tako kot tvoji - taktizirat se umaknit potem pa odskodnino zahtevat ane
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Lahko je biti general po bitki.

Tudi partizani so bili budale. Ampak so bili. In vemo kak je bil rezultat. In vecina ni nic bolje zivela zaradi tega. Ampak ko je bilo treba nekaj narest, so naredili, ne glede na velikost nasprotnika.

da, partizani so bili budale.
kak je bil rezultata ne vemo..še danes
kdo je večina in kako je živela boš pojasnil.
kaj so pa naredili?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
Vsak je izoblikovan z vplivom okolja med razvojem.
Včasih je bil to Tito/socializem sedaj je to tjakunstvo/Marija k sebi!
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.675
6.235
113
da, partizani so bili budale.
kak je bil rezultata ne vemo..še danes
kdo je večina in kako je živela boš pojasnil.
kaj so pa naredili?
A res? A kr pojasnil ti bom? Hahaha.

Seveda vemo kak je bil rezultat. Zavezniki so zmagali WWII in partizani so bili na zmagovalni strani. Vecina njih, zaradi svoje udelezbe v NOB ni zivela nic bolje kot ostali drzavljani SFRJ.

Preracunljivo gledano se jim ni splacalo it v hosto za par let. Ampak ce bi vsi tako razmisljali potem ne bi bilo nikjer nobenega odpora in nori slikar bi vladal evropi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in nacek

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
pa ravno ste me naučili, da so partizani s taborniškimi akcijami krivi za mrtve civiliste in veliko materialno škodo.
da so borčevske penzije teh istih hostarjev pokopale državo.
in da biti partizan in potem heroj je bilo imeti roke v marmeladi, biti pa v partiji pa kot bi bila marmelada že tvoja. in da je ves ta priviligirani svet in ta ustroj pripeljal slovenstvo na rob izumrtja.

nori slikar je verjetno malar? no, leta pozneje se malarija razvija do najmanjše podrobnosti, ker se je našlo pot kao zaobiti budale, ki bi z motiko bežale v hosto in potem ropale gmbh tovornjake. sicer pa, pol dežele bi še vedno ali ponovno želelo pod malarsko oblast.

ps
a se vrnemo na ideale za katere je padel prvi, za katere se je boril gatović?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ne bom komentiral

Svojce boli tudi odnos države do tistih, ki so dali življenje za to, da je Slovenija danes samostojna. Pravijo, da jim je bilo obljubljeno marsikaj, a je ostalo samo pri obljubah. "Po vseh letih lahko rečem le, da mi danes za odnos države ni več mar," pravi Nela Jergovič. Prepričana je, da bi država lahko več naredila za otroke padlih in bi po zgledu Hrvaške lahko imeli prednost vsaj pri zaposlovanju v državnih inštitucijah ali pred tem pri vpisu na srednje šole in fakultete in iskanju stanovanja. "Otrokom je država obljubljala, da bo za njih poskrbljeno, pa se vdove padlih še danes borijo za preživetje," pojasni tudi Furekova, ki omeni, da se padih niti na proslavah ob obletnicah vojne ne spomnijo več. Vsakoletno srečanje s predsednikom države je premalo in vse bolj postaja samo sebi namen, so prepričani svojci padlih.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.675
6.235
113
ne bom komentiral

Svojce boli tudi odnos države do tistih, ki so dali življenje za to, da je Slovenija danes samostojna. Pravijo, da jim je bilo obljubljeno marsikaj, a je ostalo samo pri obljubah. "Po vseh letih lahko rečem le, da mi danes za odnos države ni več mar," pravi Nela Jergovič. Prepričana je, da bi država lahko več naredila za otroke padlih in bi po zgledu Hrvaške lahko imeli prednost vsaj pri zaposlovanju v državnih inštitucijah ali pred tem pri vpisu na srednje šole in fakultete in iskanju stanovanja. "Otrokom je država obljubljala, da bo za njih poskrbljeno, pa se vdove padlih še danes borijo za preživetje," pojasni tudi Furekova, ki omeni, da se padih niti na proslavah ob obletnicah vojne ne spomnijo več. Vsakoletno srečanje s predsednikom države je premalo in vse bolj postaja samo sebi namen, so prepričani svojci padlih.
Vem za nekaj otrok ki so se zaposlili v JU. Tko da ce je ena gospa nezadovoljna, se ne pomeni da se generalno ne resuje zadeva.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

V JU se zaposlujejo, ker ne zaupajo gospodarskemu sistemu, ( posledično državi sami :fredi: ) - zato si povprečni ljudje brez izrazitih ambicij iščejo šihte predvsem v državnih jaslih. Tam se počutijo še najbolj varne. V gospodarstvu je zadeva malce drugačna. Tam štejejo rezultati. Ampak je zadeva mnogo manj stresna, saj štejejo - torej rezultati in ne spletkarjenja in spotikanja med seboj.

Ko bi se našel nekdo, ki bi našo JU znormiral :zavijazocmi: .
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

netko

Guru
25. jul 2007
6.735
2.097
113
V JU se zaposlujejo, ker ne zaupajo gospodarskemu sistemu, ( posledično državi sami :fredi: ) - zato si povprečni ljudje brez izrazitih ambicij iščejo šihte predvsem v državnih jaslih. Tam se počutijo še najbolj varne. V gospodarstvu je zadeva malce drugačna. Tam štejejo rezultati. Ampak je zadeva mnogo manj stresna, saj štejejo - torej rezultati in ne spletkarjenja in spotikanja med seboj.

Ko bi se našel nekdo, ki bi našo JU znormiral :zavijazocmi: .
Tale tvoj odgovor je v smislu koliko je ura? Zunaj sije sonce...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8 in Kamele0N