veliki karavan, mondeo, passat, vectra

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
bmw 5 ni v igri pod nobenim pogojem. verjetno žre več, dražje vzdrževanje in še kaj bi se našlo. nova petica mi je vsaj všeč.

glede tega, da definitivno vectra. jah, v jesen prihaja spet novi model ven.

odločil se nisem za nič. mogoče se odločim, da obdržim starega, ga plinificiram, kupim 52 lcd za dnevno, rxv 2700 za ušesa, pa še komplet zvočnikov.

in sem finančno na istem. malce več porabim za gorivo, vendar ne rabim kasko. stari ima pa itak vso opremo.

če pa izdatek dviigujem k 15k, pol dam pa še mal in imam za 20k novega galaxya, e klaso. ker tko dodajat jurja po jurja si hitr na 30k. so pa druge prioritete v življenju.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
No, nekdo ki da dosti na imiž, recimo kak direktor ki rabi karavana, vrjetno nebo kupil opla.
Sam bi tut raje vozil a6 kot pa vektro, ti ne?

ne, zakaj

da se tresem kdaj ga bo kdo 'pljunu', da razmišljam o luftmeserju in da kot gospod odpiram denarnico na servisih. pa sej nisem neumen. sicer o oplu nimam mnenja, ampak a6 pa ne bi kupil zato ker ima imiđ. sploh se mu izogibam zaradi imiđa. tudi passatu sem se, sedaj je opcija, ampak najraje ne.

za imiđ imam bajto in opremo v njej. za sosede in sprehajalce je zadosti. poslovnim partnerjem ne želim kazat kaj vse prmeorem, ne še sedaj. za firbce na cesti bo pa enkrat ok kak nov smax, galaxy ali pa e klasa.

imiđ je novejši avto. in zame je imiđ e klasa, bmw5, x5, pathfinder..ko bo denar, bo tudi prtljažnik teh zadosti velik.
audi mi je vedno bil kanta..in bo ostal. pač slabe izkušnje. pomilujem primerke, ki vzamejo audija samo zaradi krogov in slovenske fovšije, potem se pa kuhajo brez klime, vintajo okna gor dol in podobno.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Poglej, kaj vozim
smile-1.gif
in v tvojem primeru bi tudi vzel Mondea. predvsem ato, ker je v primerjavi z mojim MK2 res giganten korak naprej v kvaliteti. Sem veliko vozil te mondee. Vendar v končni dodelavi in materialih mogoče še ni na nivoju Passata. Je pa zame dovolj blizu, pa tudi mašina je boljša, zunanji izgled (kar je pa čisto subjektivno) mi je pa Passat tak dolgcajt da ga ne bi mogel gledat ker bi mi čeljust izpahnilo od zehanja...
Med zanesljivostjo pa tudi ni več razlike, lahko si pa poiščeš lestvice...

Vectre pa ne poznam, poznam samo mašino DTi in tega rožljajočega dizla ne bi nikoli vgradil v avto take kategorije, si mogoče se zmotil in kupuješ CDTi?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
forda voziva podobnega, tut kilometri so precej podobni. sam da nimam cd changerja (a prodaš). pa moj ni ghia, ker nima 'lesa' ima pa kar nekaj opreme na glx gor, tako da airbagi so, avtomatska klima, ogrevani spegli, sibedah, vsa stekla na strom.. cukercek od avta.

gledam prav vectro 2.2 dti.

mam pa občutek, da bom denar vložil v opremo. ker očitno ni tole zame, preveč glava boli od hiše, da bi še okol tega. videl pa e klaso za 15k. če bi vedel kaj ji manjka bi bil srečen.

verjetno pa mondeo še leto dve, da pridejo smax in novi galaxy, mondeo na 20k, pol se pa ve. da bo dilema med njimi in e klaso.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
forda voziva podobnega, tut kilometri so precej podobni. sam da nimam cd changerja (a prodaš).

V bistvu sem ga imel namen prodat, pol pa nisem nikoli nabral dosti keša da bi si zrihtal kaj novega (pač druge prioritete). Enkrat pa so mi tako mizerijo ponujali zanj, da sem rekel da mogoče je toliko vreden, ampak za tist denar ga pa mam raje doma za prah nabirat. Dej ponudbo na pm pa bomo vidli.

Drugače imaš pa še ful bolje opremljenega GLXa kot jaz
cool-1.gif


Citat:
gledam prav vectro 2.2 dti.

Pejt pelat, pa ne boš več gledal :D

Citat:
mam pa občutek, da bom denar vložil v opremo. ker očitno ni tole zame, preveč glava boli od hiše, da bi še okol tega. videl pa e klaso za 15k. če bi vedel kaj ji manjka bi bil srečen.

Ne vem, glava te boli od hiše?? E klasa pa tak... Ne kupovat avta ki je sumljivo poceni... Razen če imaš izredno srečo v življenju. JAz sem pač bolj človek ki raje da nekaj več pa da je manjša verjetnost p.izdarij... No samo pri temu avtu sem ga kupil od takih ljudi, ki mi ne bi prodali nekaj kar bi takoj crknlo ker vejo da se me potem ne bi znebili
wink-1.gif


Citat:
verjetno pa mondeo še leto dve, da pridejo smax in novi galaxy, mondeo na 20k, pol se pa ve. da bo dilema med njimi in e klaso.

Če ni nič narobe, mogoče res ni napak malce počakat, novi Mondeo sem že slišal kako je zrajcal take ki bi lahko vozili marsikaj dražjega...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
in poraba tega motorja v vectri je..

men mondeo doseže max 9.5 pozimi, dolgoletno povprečje povprečja je 8,5, relacije lahkota 7 pa še kak deci, če sem pa priden..pa tudi na 6.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
glava me boli pri opremi hiše, ker nič ne more biti kot bi jaz želel.

eklaso bi imel, ker mi je sanjski avto, sam sanje imajo opremo, oprema ima ceno. recimo mece brez usnja, avtomatika, ogrevanioh vseh sedezev, 4 conske klime, sibedaha ne bi imel. in pika.

kupil bi pa jaz tvoj changer, avto že imam
smile-1.gif
.

verjetno bom ka rostal na tem ka rimam, pa bom imel še motor, pa rxv 2700 in bose 9000 v dnevni, pa še kakega philipsa 52. bo boljs slika, pa ozvočenje kukr v avtu, poraba in zmogljivost na motorju pa tudi..
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.255
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik softi pravi:
in poraba tega motorja v vectri je..

Za Vectro nevem, lahko ti povem za Omego (1730kg). Jajcanje po mestu z gumami 235/45/17 je max. 8,3l;
Frankfurt-Lj 6,3l.

Vectra je lažja, zato ma tud manjšo porabo.

Torej, pri motorju 2.2 dti (y22dth) odpade večji servis, samo olje + filtri.


btw... kakšen podatek o velikosti prtlažnika v omegi?
IM0026521.JPG
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Sej nisem govoril o avtu, sem govoril o changerju :D

tak da če te changer zanima, pm.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
hvala. vectra definitivno odpade.

z bencinarjem se vozim na 8,5
ljubljana linz ljubljana na 6.
lj solun 6 s klimo.

mislim, da ne bom presedlal na vectro. si mi prišparal nekaj km.

zadnjič je prišel v linz tudi amdžar z astro 1.7, kakšna je cesta iz madžarske smeri ne vem, definitivno je pa kaj avtocerste, pa je bila poraba 6.6. za ta dnar jaz ne poslušam ropotanja.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Če ti bom kaj pomagal. Vozim mondeota mk2. Placa dost. Nakup pa ni bil pameten. Imam ga eno leto in mislim, da mi povprečno poje za servis 150 € mesečno. Sej samo jokam, ker je rabljen avto to ne pomeni da niso slabi. Naslednji bo definitivno mondeo. Če iščeš plac pol mondeo al vektra. Nista nevemkaj potratna. Sam tastarih motorjev pri vektri se izogibaj.
Mal sem pogledal tvoje linke avtomobilov. Upam, da ne verjameš kilometrom. Jaz se vozim samo v službo in malo kdaj kr nekam. Pač poleti na morje. Imamo 3 avte doma in se ma porazdeli. Vglavnem letno naredim cca 35000 km. Kak pošlovnež ali potnik pa 1(2)..000 km
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
imam mk2, vozil sem se ogromno, pa je bilo 50k v letu, vozil se nisem nič pa je bilo 10k.

tako da 3 leta in 120kkm je men realno. prodajalca vectre poznam in je definitivno kot je napisano. kar se tiče passatov mi je smešno, ko mi razlagajo kaj vse je bilo zamenjano.

drugače pa mk2 ostaja, mogoče gre na plin, ostaja motor, prihaja oprema dnevne in še kaka malenkost namesto traktorja.

pol pa direkt al na smax, galaxy al pa na e klaso. odvisno od okoliščin
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
Vectrin 2.2 Dti motor je drugace super zadeva ki je poceni za vzdrzevanje, ima malo porabo in dobre odzivne lastnosti. Pri passatu me moti ker je zeeelo zanimiv za krajo
10.gif
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
To pomeni da ima porabo do 6,5 l/100 km in da ima v motorju verigo, kar pomeni da ne menjas jermena in celega kupa napenjalcev. Oljni servis z menjavo vseh filtrov, olja... stane do 200 eur.