veliki karavan, mondeo, passat, vectra

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
gledam diesla ta cca 10-15k€ in me zanimam kaj svetuejte. opremo hočem precej pestro in sicer vse. zakaj tako, je druga zgodba in debata ni v smeri preveč iščeš.

kaj bi vi vzeli in ali imate izkušnje
passat 1.9 130 KM, 6 prestav, l03
vectra 2.0 dti, 125 KM 5 prestav, l04
mondeo 2.0 130KM, 6 prestav, l04

kako je s xenoni pri teh avtih. se to kvari, se to kaj menja, če ne razbiješ itd. kako je s porabo mesto, odrpta cesta. kaj tempomati (imajo kake bedne omejitve da ne delajo pod 70kmh, je lahko za upravljat). kaj pa motorji, so kake znane napake. podvozje, roke, zglobi...

zaželjeno je zračenje na zadnje sedeže, zato je vectra v prednosti, pa še garancijo dobim. je pa ena izmed dražjih. s fordom dobim se sibedah in gretje/hlajenje spredaj in zadaj, ne samo gretje spredaj. pa še beige usnje in ne črno. ampak to so cukrčki, ki nimajo prednosti pred zanesljivostjo in kvaliteto.
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Zdaj se odloci. Najprej pravis da hoces cim vec opreme...na koncu pa poves, da cukrcki nimajo prednosti.

Osebno bi verjetno izbral Mondea, ker mi je osebno najblizje. Morda tudi Vectro.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.815
4.308
113
Sem bil lastnik Passata...

Super avto, za druga dva ti nemorem reči iz izkušenj ampk pri meni padate že zaradi oblike, mi je Passat bolj všečen.

Obvezno mora imeti avto 6 prestav, Highline oprema, usnje in ogrevani sedeži
cheer.gif
, in obvezno ESP !
Pri 220kkm je crknil uparjevalnik pri klimi... strošek cca 250€ drugega nič, motor ni pil olja super odziven...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sibedah pri mondeu in zracenje na zadnje sedeze ne bosta premagala passata. odlocila bo kvaliteta. vsi imajo vse, ta dva pa nekaj malega zraven. ki pa nima teze v primerjavi s kvaliteto.

modeota imam sedaj
pa sem an fordu srecal ze dva dizelasa s problemi, prjatu je mel dizla, tak model, ki ga gledam, pa je sla turbina, pa je bil luft v volanu..pa tko. in to mene odbija. rabim pa vec izkusenj, ne ene. ke rmoj mondeo dela bp ze 230kkm, drugim ga pa serje pri 90k.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
velik karavan je še C5

vectro in mondea dobis kakega hočeš v tujini za zelo manjši denar pripeljanega v SLO in posledicno tudi bolje opremljenega.

men osebno je med temi letniki invelikostjo bila vedno všeč vectra, ampak mi je noter tako obupna dizajnersko da se nikol nisem mogel prav odlocit za naslednjo potezo...
smile-1.gif
)
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
v tujini gledam in ne najdem nič pametnega.


pti nas imam passat za 11k, v tujini ni bilo nič podobnega
vectro za 12k..garancija
mondeo je bil tujina. pa je bil 12k, pa še dodatni stroški in moj čas.

če imaš kak link, kar na dan.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.815
4.308
113
Uvoženi avti iz tujine so skoraj vsi iz lizinga, če je avto iz lizinga je verjetnost da je ukraden zelo majhna.

Če pa avto iščeš od privat prodajalca v tujini ne pričakuj dosti nižje cene kot pri nas, ker če je avto ohranjen
ga nebo nihče prodajal pod ceno...

Poraba: Passat kombinirana vožnja okrog 7l, v bistvu je to bolj mestna vožnja (malenkost višjo porabo imam sedaj z Laguno 7.3l)


poglej pa še tukaj joma ti lahko zagotovim da sta dobra prodajalca
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Vectre 2.0 DTI s 125KM ni. Je le 2.2DTI.
Pri Mondeih znaš imeti kar probleme z injektorji, ki niso ravno zelo poceni. Znancu takoj po nakupu crknil prvi, par mesecev nazaj še drugi. Cena je se mi zdi nekje okrog 300-400 EUR za kos. In vsi ti avti so uvoženi, kar upam, da veš kaj pomeni. Zato sem jaz šel raje na koncu rang nižje, s slabšo opremo, manj zvenečo znamko
tongue-1.gif


Tako da, če ti gre za pol litra manjšo porabo, bi jaz pozabil in imel trenuten avto, če ti laufa. Kar zračunaj si kakšni so stroški, če kaj crkne. In potem je tistih pol litra najmanjši problem.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
na mobile DE se pricno pri 9500 € do 100.000 km.. sodelavecje kupil pri autohus.de kjer so takrat imeli ziher 100 vecter... vsako dajo na tehnicnega dobis papirje tablice vse v pol ure, hiterj kot v lokalni trgovini iti po kruh. takrat je kupil avto cca 2000 € cenej kot identični pri nas, zdej se vozi ze 3 leto BP.

najcenejse ne smes gledat ker te so kej vizualno poskodovane..

v glavnem nekako si ze odlocen, pa sprasujes po tabli in nas "drkas"...jupi
bonk.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
gledam tale autohus, pa je kr dobra ponudba.
zaj pa eno glupo vprašanje, ker pač ne vem, pa vprašam (ne se smejat).
saj za nas veljajo brutto cene, ne, slovenija, ker je v EU, ne more več po netto ceni kupit, ali kako je to?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Pri vectri si naredil napako, raje glej 1.9 CDTI 150KM motor. Ker DTI je zastarel, glasen, neodziven do 2000rpm in podobno. CDTI je kot noc in dan proti njemu. Lepo vlece od zacetka.
Passatov 1.9 130KM je za mestno voznjo tudi obup, ker imas eno roko vedno na menjalniku. Vozi se od 2000 - 3000rpm, kar je manj ali vec ni za nikamor. Pravtako je glasen kot oplov DTI. Ima pa verjetno najnizjo porabo.

LP
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
ja mislim da bruto..v glavnem sam se še nisem podal v nakup v tujini, imam pa par znancev ki si to poceli, kupovali samo zase, vzeli kak dan dopusta in kupli res dobre avtomobile. Vem se za primer ene S-klase, stare mislim da takrat 3 leta dizl vsa oprema. Kupljen pri Mercedes dilerju za 30.000 €, vse super, nakup opravili v 3 urah - popoldan se je kupec ze vozil v Slovenijo...
tale avtohus je pa itak narejen ko interspar..gres na parkirplac, kjerje kup avtov, izberes zeljene, gres v recepcijo poveš številke, ti dajo kljuce in se vozakas lahko potem parkirplacu, ko se odlocis se avto med tem ko placujes, peljejo na tehnicnega da je okej. in se peljes domov
wink-1.gif
tako nekak.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ja, za fizičnega kupca iz Slovenije je treba gledat bruto cene. Niti niso tako zelo ugodne. Pa tudi nekateri avtomobili ravno ne pokajo od opreme
frown-1.gif
.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
jap, mislim da so se tudi cene pri nas malo spustile na realna tla..ker vcasih je bilo pri nas precej bolj napihnjeno..problem je samo izbira, pac velikost trga.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
vse ponujeno je premalo. nova petkla ima mini prtljaznik.

ne gre se za opremo. gre se da avto porabi čim manj, da je zanesljiv in d aje velik. velik je tisti, ki ima 2m prtljažnika s podrtimi sedeži.

po moji oceni je to to ka rje našteto plus c5, e klasa. c je absolutno mali. za mano (195 cm in uživam v prostoru) mor azadajs edet še nekdo 180cm. mondeo 98 ustreza temu, vectra je še malo večja. e klasa je na meji s prostornostjo v kabini.

c5 odpade, pa ne vem zakaj. mondeo je 04 je dovolj prostoren.

odločil s enisem, ker imam še vedno opcijo obdržati ak rimam, zamenjati jermene in se voziti naprej. letno bom skuril 1-1,5k€ več goriva, amortizacija je pa nula. pa še kaksko ne rabim.

dobil sme en konkretni odogor glede fordovih težav.
glede passata in vectre še nič. za vw poznam težave z merilcem, pa zglobi, rokami. zanima me za vectro 2.2 kot pravi mtl. je za met diesla s 5 brzinam, al absolutno ne.

avto od opreme naj ima tempomat, mini porabo, max placa, klimo in če je možno zračenje na zadnje sedeže.