Velika Britanija roadtrip. Kako, kje, zakaj?

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Za drugo leto načrtujemo družinski roadtrip po Veliki Britaniji. 2 odrasla in 1 otrok, star 3.5 let. Časovni okvir - 2 do 3 tedne. Ker bo z nama majhen otrok, bi si vzeli potovanje "na easy", ter vnaprej določili precej točk za spanje, tako, da s tem med potjo ne bo težav. Kamp verjetno odpade, torej bo potrebno iskat alternative.

Probleme pa mi dela več ali manj vse ostalo. Kako priti do tja, kako potovati, kaj si ogledati, kje spati,...

Glede načina potovanja razmišljam o letalu iz Slovenije do Londona, nato iz Londona z vlakom naprej ali alternativa z letalom tudi naprej, vsaj do večjih mest (London - Edinburgh je ceneje z letalom kot vlakom). Alternativa št. 2 je najem avta in potovanje z njim, samo mi po pravici ne diši preveč vožnja po levi strani ceste. Vaše izkušnje?

Kaj si ogledati? London sva že prečesala pred časom, zato bi samo prve 3 dni preživeli tam, malo za obujanje spominov, potem pa naprej. Kam? Se splača iti južno ali bolje naprej na sever? Moja ideja je preko Birminghama doseči Liverpool, na hitro skočiti v Manchester, potem pa velik skok v Glasgow in Edinburgh z okolico. Lahko tudi obratno, torej iz Londona direktno do Glasgowa ali Edinburgha. Otok Man je bolj želja, ki bo po moje nedosegljiva tokrat.
Kaj bi rad videl: ne toliko znamenitosti, kot raje utrip mest, pokrajine, GRADOVE in ruševine. Rad bi pohajkoval po nižjih hribih, kjer so te stvari postavljene, v mestih preizkušal kulinariko in podobno. Seveda vse prilagojeno tudi otroku, zato ne moremo imeti nekega norega tempa.

Lahko kdo kaj svetuje glede krajev, časovnega okvirja, o kakšnem denarju se sploh pogovarjamo, izvedljivost, kdaj je najbolje iti sploh...karkoli bo dobrodošlo, da si počasi naredim sliko v glavi. Tudi linki so dobrodošli do namestitev, zanimivosti, prevoznih sredstev,...
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Caki, Road Trip pomeni ponavadi z avtom?
smile-1.gif


Jaz bi ti (ceprav imas vlake ki te pripeljejo skoraj kamorkoli) priporocal, da se ali zapeljete do gor (2 dni na easy) + 40 GBP za trajekt (DFDS iz Dunkirka je ponavadi najcenejsi), ali da v UK najamete oz. najemate avte...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.765
2.053
113
za šankom
razmisli o cornwallu in nato naprej čez walles do škotske in nazaj do londona.vzelo ti bo 14 dni če boš letel do londona in vzel rentacar.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
načrtujemo družinski roadtrip po Veliki Britaniji.

13.gif

bonk.gif


dober ti je načrt
hysterical-1.gif

kolk letal boš zamenjal?