EasyJet, RyanAir, polet v London in kako do obale

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.599
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
konec maja se odpravljam v Anglijo, delovno, kakopak. do zdaj smo se vsa leta na to pot podajali na pot z avtom - enoprostorec, 4 ljudje in če se razdelijo vsi stroški, je cena skoraj enaka kot če se gre z letalom.

letos pa imam za biti tam par dni prej, kar pomeni, da z ustaljeno ekipo ne morem iti in me zdaj zanimajo določene stvari:

- kako je z EasyJetom glede prtljage? namreč, en od razlogov, da je sploh padla ideja za potovanje z avtom je zaradi moje fotoopreme, ki na letalu ponavadi ni najbolj varna. no, z napredkom so napredovale tudi fototorbe in tako imamo sedaj fototorbe, ki se lahko nesejo s sabo kot handlugage. z EasyJetom še nikoli nisem letel, je pa definitivno najbolj ugoden, ampak sem slišal, da največ računajo ravno za prtljago? kako je s tem, mi lahko kdo pove?

- kako gledam zdaj razporede letov, glede na moje potrebe pristanem na London Stansted letališču. vse okej, ni panike, me pa zanima ena stvar - iz tega dela Londona bi potem rad prišel do zahodne obale Anglije, natančneje do Blackpoola. ali z busom ali z vlakom, pa me zanima, kako sploh najti prave vlake/buse, povezave in seveda cene. kar se do sedaj iskal je ena velika zmeda.

torej, če ima kdo kaj pojma, bi bil vesel kakih nasvetov.

plus, glede na to, da je tu največji pretok informacij, bi bil vesel, če lahko moderatorji temo pustijo tu zaenkrat.

hvala, Dizzy
 

B81

22. jul 2007
34.669
9.055
113
Oddana prtljaga:
Na naslednji strani lahko k svoji rezervaciji dodate oddano prtljago in kupite dodatno težo. Prikazalo se bo tudi ustrezno doplačilo.
Če svojo prtljago rezervirate vnaprej, prihranite pol cene v primerjavi s plačilom na letališču in se izognete dodatnemu stresu.
Če potujete samo z ročno prtljago, vam ni treba storiti nič.

Gledam, da je Ryanair cenejši, ampak iz Graza.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.599
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
kolk od tega je pa lahko ročne prtljage? za kovček s cunjami me niti ne skrbi (no, ne bi, da se zgubi), ampak fotoopremo bi pa kot ročno prtljago vzel, ampak je ni malo ...
tongue-1.gif
cca. 15 kg takoj nanese ... (2x fotič, 3x objektiv, fleš, komp) - torba je sicer narejena po merah za ročno prtljago, samo vseeno ...

sem pa malo gledal cene "normalnih" prevoznikov - AirFrance, Lufthansa, Adria - ne pridem v Anglijo za tak denar, kot pri RyanAiru oz. EasyJetu s povratno karto ...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Pri Ryanair-u, ja. Pri EasyJet je 20kg...

A je siguno 20kg na ročno prtljago pri EasyJetu?

Sam sem karte rezerviral za konec julija, 60 dni prej lahko naredim še prijavo preko spleta - a mi lahko kdo na kratko napiše kako zadeva poteka? Samo kliknem "prijavi oz. potrdi" in je to to ali je še kakšna posebnost?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.599
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ja, ravno študiram, da bi si kar rent-a-car vzel, samo po drugi strani se mi pa spet zdi veliko 250€ dat za pot do gor in nazaj, ostale dni bo pa avto stal, pa če bo sreča, bo pred B&B-jem še parking problem ...
redface-1.gif


sem pa preverjal mal tele vlakce - našel povratno karto za cca. 130€ (103 funte - tja 87 funtov in nazaj 16?) nateg, al so povratne enostavno toliko cenejše? pa z vlakom cca. 4 ure vožnje, z avtom lani pa od Dovra do Blackpoola 4 urce, kar je kar okej, se mi zdi ... pa 2x prestopanje.
smile-1.gif
 

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
Ko sm jz šu v London, sm sabo vzeu sam eno športno potovalko. Tm na letališču, maš en tak pravokotnik, v katerga daš not potovalko,in če paše not, potem jo lahko vzameš s sabo na letalo. Če je pa prevelika, pa doplačaš. Kar se tiče pa poti od Stansfteda do Londona, so pa tm busi, k majo redno linijo, tko da se sam presedeš. Ti pa že na letalu ponudjo, karte za podzemno in buse, ala naša urbana.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
pred tremi leti sem potoval z RyanAir iz Maribora na Standsted. Karta 120€. Ne spomnim se eč kako je bilo s prtljago, najbolje bo, da pogledaš na Web stran prevoznika. Še najbolj točno. Kar se tiče perevoza po Angliji. Moja računica je bila, da je še najcenejši rentacar. Ampak da vzameš manjši avto.... tipa clio, corsa...itd. Mene je to stalo pod 100 funti.(6dni) No, dodatno je bilo še neko dodatno zavarovanje (cca20 funtov ali €), ki sem ga raje plačal kot pa da bi imel kakšne komplikacije glede kakšnega karambola. Jebada je vozit po levi strani, volan pa na desni. (no, ti si menda že in potem ne bi bilo problema) Na koncu letališke steze Standstad je ena firma rentacar- "1car1" ! Kolega ki je bil tam, je reku, da je najbolj ugodna. Pridejo te iskat na letališče. Malo je čuden občutek, ko ne veš kdo in s kakšnim avtom pride, tako da je malo čudnega gledanja vsake osebe, ki se pripelje. So pa zelo prijazni. Pogledaš lahko cenik storitev na njihovi Web strani in opraviš tudi rezervacijo.
No, ne vem, če sem ti kaj pomagal ampak, če ne boš vozil po Londonu (tu je res zajeb...o) je avto dosti cenejši, pa še mobilen si, kjer koli pač si. (meni osebno je bilo prvo uro vožnje groznih, glede na smer vožnje in njihova krožna križišča in desno valan, potem sem se privadil in je bilo vse OK)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.562
9.267
113
ksz

mene bolj zanima kako bo dizi vzel rentacar in vozil desno čudo, glede na to da ni najbolj spreten v lajfu
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Mene pa zanima nekaj ... letos bi rad s punco šel v ZDA malo po new yorku, niagarske slapove ... glavni cilj, da bi šla v zda je pa Yellowstone. Če ma kdo kakšne izkušnje z ZDA, bi rad vprašal kako se leti v ZDA? Slišal sem, da naše letalo adira leti vsak dan direkt v London. Ali to pomeni, da bi se lahko do londona peljal z letalom in dalje do ZDA? Letalske karte še nimava, to bi lahko kupila še tisti dan.

Glede carine sem se že pozanima, isto tudi preko rentacar in narodni potniški promet. Glede carinjenja me sicer tam malo skrbi. Na Discovery Channel ravno te dni (že kakšen mesec dni ali dva) vrtijo prav posnetke, kako deluje ameriška obmejna varnost ... Tam te za vsak drek lahko oskubijo, veliko prtljage ne smeva imeti, ker potem se jim že zdi sumljivo, da se nekdo misli naseliti tam ... Maličko me skrbi s carinjenjem, ker so zadnje čase američani preveč strogi.

Načrt že imava. Šla bi namreč za 4 tedne tja. Si ogledat new york, kip svobode, vojaški ter naravoslovni muzej, ker so kosti dinozavrov, živalski vrt, in razne namenitosti.

S sabo bova vzela 3000 evrov, kar bi moglo biti dovolj. Ravno to me zanima tudi, koliko povprečno se porabi na dan v zda, brez, da bi si privoščil nepotrebne stvari ... kot so disko, lokali, itd ... Tu mislim bolj na vsakdanje potrebščine - hrana, pijača, kakšne sladkarije, oz vse nasplošno ... jaz si mislim da bova imela 3000 dolarjev preveč .. naša pa mi je rekla, da bo še to premalo ...

Torej kako je s temi kartami ... se da pri nas kupiti karto direkt v ZDA, glede na to, da naše letalo vozi samo london in nazaj ...ter kaj je bolj cenejše ... iti na dunaj pa od tam poleteti direktno v zda? Kje se da karte naročiti oz vse te podatke. Še nikoli nisva letela z letalom.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
DizzyReed ... mimo grede ... na tej strani: http://www.rtvslo.si/tureavanture/kaj-storiti-ce/kam-leteti-za-100-evrov/229736
Tu sem našel, kam leteti vse za 100 evrov, tudi london je omenjen. Ti pa priporočam, da si na tej strani kaj o londonu najdeš, kar verjetno skoraj zagotovo piše.

Jaz sem namreč slišal, da je najboljše v rentacarju v zda najeti avto ki ga plačaš po dnevu, ker če ga plačaš po miljah, bi naju lahko preveč stalo, ker kilometri oz milje hitro naraščajo in obvezno treba kupiti kupiti zavarovan avto, ker če pride v tem primeru do prometne, si pečen, če nimaš zavarovanja. Tisto stane 200 dolarjev v najemnini, potem pa si brez skrbi, če narediš prometno, četudi nisi ti kriv, baje rentacar zaračuna ceno gor kot pes ...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
ksz

mene bolj zanima kako bo dizi vzel rentacar in vozil desno čudo, glede na to da ni najbolj spreten v lajfu

he he ....
hysterical-1.gif
važno je, da je spreten na cesti. Sej drugače ni tako hudo.... menjalnik iščeš po desniih vratih, ko hočeš "žmigavc" prižgat, prižgeš brisalce in obratno.... v krožnem hošeš v desno, pa te zrinejo v levo.... bencinske na AC niso ob cesti ampak malo bolj v notranjosti in je mal problema nazaj na AC pridet po tidtih njihovih stezicah itd. Sej drugače so Angleži zelo prijazen narod. Je pa dobro to, da če zgrešiš kakšen izvoz lahko takoj na naslednjem krožnem greš nazaj... Sam se zna zgodit, če nimaš sreæe da prav na budalo naletiš, ki ti po navijaško j... m.... (joke)
Je pa res, da je takoj ko greš iz letališča Standstad eno grozno križiške..... sem ga dva dni študiral doma... preko google. In speljal živ in zdrav.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Mene pa zanima nekaj ... letos bi rad s punco šel v ZDA malo po new yorku, niagarske slapove ... glavni cilj, da bi šla v zda je pa Yellowstone. Če ma kdo kakšne izkušnje z ZDA, bi rad vprašal kako se leti v ZDA? Slišal sem, da naše letalo adira leti vsak dan direkt v London. Ali to pomeni, da bi se lahko do londona peljal z letalom in dalje do ZDA? Letalske karte še nimava, to bi lahko kupila še tisti dan.

Glede carine sem se že pozanima, isto tudi preko rentacar in narodni potniški promet. Glede carinjenja me sicer tam malo skrbi. Na Discovery Channel ravno te dni (že kakšen mesec dni ali dva) vrtijo prav posnetke, kako deluje ameriška obmejna varnost ... Tam te za vsak drek lahko oskubijo, veliko prtljage ne smeva imeti, ker potem se jim že zdi sumljivo, da se nekdo misli naseliti tam ... Maličko me skrbi s carinjenjem, ker so zadnje čase američani preveč strogi.

Načrt že imava. Šla bi namreč za 4 tedne tja. Si ogledat new york, kip svobode, vojaški ter naravoslovni muzej, ker so kosti dinozavrov, živalski vrt, in razne namenitosti.

S sabo bova vzela 3000 evrov, kar bi moglo biti dovolj. Ravno to me zanima tudi, koliko povprečno se porabi na dan v zda, brez, da bi si privoščil nepotrebne stvari ... kot so disko, lokali, itd ... Tu mislim bolj na vsakdanje potrebščine - hrana, pijača, kakšne sladkarije, oz vse nasplošno ... jaz si mislim da bova imela 3000 dolarjev preveč .. naša pa mi je rekla, da bo še to premalo ...

Torej kako je s temi kartami ... se da pri nas kupiti karto direkt v ZDA, glede na to, da naše letalo vozi samo london in nazaj ...ter kaj je bolj cenejše ... iti na dunaj pa od tam poleteti direktno v zda? Kje se da karte naročiti oz vse te podatke. Še nikoli nisva letela z letalom.
karte prej kupiš, cebejše so
glede carinjenja boš prišel tako čez, kot nekaj tisoč drugih na dan. No, če imaš vse OK. (pa zaprejo te tud na hitro )
3000€ bo dovolj po tvoje, če ne obiskuješ disco in ničnih klubov, sam tvoja jih očitno namerava ko pravi da ne bo dovolj denarja
smile-1.gif

No, pa vseeno...želim ti prijeten dopust v ZDA