Velik problem menjava grelnih svečk Mercedes

jakkaa

Pripravnik
19. mar 2009
352
0
16
ljubljana
pr ns smo pred kratkim menjali grelne svečke na 2.4 d5 volvotu, vse so šle vn kot da so ble učer notr dane, prevoženih 330000km pa odkar ga vzdržujemo niso ble menjane...od cca 150000km naprej...v glavnem ni pravila...al gre k keks al se pa odtrga k keks...hehe
cheer.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Jaz sem tudi pred leti menjal sam na VW Transporterju 2.5 TDI s 320k km (na vprašanje koliko podlage) in so šle vse lepo ven. Kdaj so bile nazadnje menjane (če so sploh bile) ni vedel nihče.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Javi, kako bo šlo. Upam, da ti bo prej uspelo rešit zadevo kot odpiratelju teme.

Odpiratelj teme je uspešno zaključil pravkar (res po daljšem času) problem s svečkami. Zamenjal mi jih je povsem miren in prijazen mehanik za krepko manj od 100€, pri tem še uredil nekaj zadev pri motorju. Žal je hudo zaseden, kar pa seveda pri takem uspešnem delu ni niti malo čudno. Torej brez loma,vrtanja in podobnega je uspel nemogoče vsaj po mnenju vseh,pri katerih sem iskal pomoč, oziroma zamenjavo svečk.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Nauk zgodbe (ki sem jo nekoč dal čez tudi sam): na AMZS ni za peljati ni ventilčka za zamenjat...
zmaga.gif
 

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
Še dobr, da sem jih pred nekaj meseci zamenjal preden sem bral tole temo. Renault majster na Rudniku me je poslal za 2 uri stran, v tem cajtu pa skoraj za drobiž (25€) zamenjal vse 4 brez problema.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Pri A.... so pač mojstri, verjetno bi na uradnem servisu dal sam za postavko delo cca. 3x več denarja.
 

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
Na uradnem servisu je že po telefonu rekel, da hoče 35€ za priklop na računalnik, ker ne ve kaj bi lahko bilo. Kaj pa je najbolj verjetno, če ima avto 200 jurjev, vžge normalno in deluje normalno?? Kaže edino check injection. fak!

Verjetno bi bila cena na koncu res krat 3.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
posledično se vbrizgalne šobe odstranjuje s hidravliko s podlaganjem, obstaja oseba, ki to pride narediti v delavnico in računa 50-80€/po šobi (!) kar je zanemarljivo, če se že kdaj sprobal zadevo odstranit

podobna zgodba je z grelnimi, rade počijo, spodnji del ostane v glavi, obstaja celo DELPHI orodje (pa še kakšno), ki omogoča odstranitev spodnjega dela svečke brez demontaže glave motorja

danes bi vsi imeli ceno menjave "na čez", ko pa se na 10 let+ starem avtu kaj odlomi, pa za dodatne stroške nočejo slišati
"Moji" mehaniki to uredijo preprosto - dajo na delovni nalog "izredni stroški do max ____" in stranka podpiše
v kolikor ni pripravljena sprejeti zadeve, tak avto že vnaprej prijazno odslovijo
Obujam staro temo.
Lahko prosim daš kak kontakt do teh mehanikov?
In pa prosim še za tiste, ki imate kontakt od tega v Teznem.

Kolegu je ostal en injektor v 2.0HDI noter in bo treba ven izvleč, tako da bo zelo hvaležen za kontakt.
 

weissmann

Zelenc'
6. okt 2018
2
5
3
Evo,

meni je uspelo zamenjat grelne svečke brez problema, sem mislil da bo bav bav, pa ni čisto tak. Potrebno je imeti le čas in malo večjo mero potrpljenja, orodje sploh ne rabi bit nek hi tech.

motor 270 CDI V5, 412 000 prevoženih km, (svečke nikdar zamenjane) orodje: majhna račna, nastavek m10 dolgi - kupil v Merkurju in wd40.

postopek:
ogrel motor na maximalno delovno temperaturo, vseh 5 svečk našprical z WD40, da so dejansko "plavale" v tekočini in pustil čez noč, da se namakajo. Zjutraj vkresnil avto, ponovno zagrel do delovne temperature in še enkrat našprical vse grelne do plavanja in pustil avto stat do večera. Zvečer ponovno zagrel avto do max in evo, brez težave oz. brez napora se je dalo odvit 3 od 5 svečk, ostali dve sta očitno malo bl "piknile".. Zvečer sem ponovil postopek za obe preostali, našprical pustil stat čez noč in zjutraj po tem postopku z lahkoto zamenjal še ostali dve.

Pomembno je, da če se svečka ne da odviti z lahkoto se pravi z minimalnim naporom, je treba ponavljat postopek"namakanja", ne pritiskat in odvijat na silo, to je najpomembnejše ker ja, poči. :)

Upam da bo ta postopek komu koristil in mu prihranil odvečne stroške. :)

LP
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
nima veze al si jih z wd-jem našprical al ne. Ker itak je glavni problem da špica spodaj prime. Do tja pa wd ne pride.