Vele (ne)umna ureditev ceste skozi Vodice

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
362
83
Nekje se je sicer že enkrat pisalo glede "obnove" ceste skozi Vodice pa ne najdem a mislim, da si po mojem mnenu "umotvor" zasluži svojo temo.
Sploh ne vem kaj naj rečem. ??? Ampak zadeva mi je milorečeno totalno faljena. Koli neposredno ob vozišču (nekaj je že podrtih), pa zoženje pri zadrugi kjer niti za cel šlepar ni prostora, pa ležeči policaji, zelo ozko mimo gasilnega doma...
Kako se bo to v praksi odvijalo mi ni jasno. Trenutno je bilo sicer malo prometa in se je nekakko prišlo skozi.
Kdo in kako utemlejuje to rešitev. Se da kje na netu dobit dokumentacijo? Zadeva je z dežja pod kap. Za lokalne bo le slabše kot je bilo, ker bo še več čakanja in mrtvega prometa. Si ne predstavljam kako bo s strani Most ko je več prometa iz obratne smeri ki ima prednost. Kolona do komendske cone?
Slikc žal nimam.
Se res ni dalo pustiti kot je bilo še teh nekaj let?
Zakaj ni narejena obvoznica okoli Vodic. Pa ne mi reč da je Komenska cna kriva za promet. Nekaj je dala zraven a ne toliko kot se želi marsikjeprikazat. Če jo je Mengeš lahko (oz jo bo dobil dokončno drugo leto) bi se tudi tu dalo rešiti!? Jasno je kje pride iz strani Most, projekt je kje gre na avtocesto.
 

Benko14

Pripravnik
30. jun 2011
219
17
18
Projekt obvoznice mimo Vodic menda stoji ker še niso pokupljene vse parcele. Od Mengša do PC Komenda je menda že vse kupljeno od PC do Vodic pa ne, zaradi tega tudi ni.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Poišči na spletni strani DRSC. Oni so predlagali take ukrepe za umiritev prometa. Mimogrede, kje so količki že podrti? To potem pomeni da so vozniki totalno nepismeni in se jim fučka za predpise, navodila, signalizacijo. Res so zožitve, vendar je signalizacija za odvzem prednosti... Torej se vozijo (vozite) na pamet, rinejo v zoženje navkljub temu da nimajo prednosti, očitno bi se radi vozili po pločniku...
Sem predlagal, da podrte/zvite količke potem odrežemo na višino 5-10 cm od tal in prirežemo v špico... Me zanima koliko junakov/pametnjakovičev se bo potem še vozilo po pločniku...
evil.gif

Obvoznica je v 6 letnem planu 2016-2022 DRSCI. Zemljišča niso problem, 2018 naj bi se začela pridobivati dokumentacija (dovoljenja, soglasja), 2019 pa začetek gradnje.
Res je, ni problem toliko IOC Komenda (čeprav tja vozi kar nekaj pacientov/divjakov), večji problem je tranzit. Namreč sedaj se z izogibom cestnine na Torovem lahko kamionar zastonj pripelje od Doba (Dolenjska), Kompolje (Štajerska) ali Log (Primorska) do Karavank. Z uvedbo mikrovalovnega cestninjenja bo tega konec in predvideva se da se bo tudi tranzit zmanjšal saj ne bo več takih enormnih prihrankov glede na izgubljen čas in dodatno prevožene kilometre.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
362
83
Sneli so table. Cesta je (na pol) odprta, kot rečeno je pred zadrugo oz ob tistem voglu stavbe zoženje - enosmeren promet.

OK. To so torej ukrepi za umiritev prometa. Se bojim, da se bodo izkazali kot ukrepi za ustavitev prometa. Upam dase motim!
Zakaj se ni na tablo pred vasjo postavilo znak 30 in par kamer sredi vasi, če se folk res ne zna omejitev držat niti tam kjer je omejitev res smiselna. Bivša cona 30 z terminsko omejitvijo za kamione je bila tako označena, da je večina spregledala tiste mini tablice. Meni pač tole zgleda kot STALNA polovična zapora glede na promet, ki gre skozi s tem, da je VEDNO le ena smer prednostna. No bomo videli kako bo šlo. Del leta se nekajkrat dnevno vozim proti LJ. Sem imel zadnja leta občutek, da je promet glede na količino funkcioniral solidno. Ja vem pešci in predvsem šolarji so problem. Sedaj se kot rečeno bojim popolnega infarkta s strani Most v času gostejšega prometa z nasprotne smeri. Res so z druge strani nedaleč semaforji a prostega časa vmes je malo. Nenazadnje pa izza šleparja, kombija v osebnem vozilu ne vidiš kaj prihaja in se lahko le limaš nanj ali čakaš.. Se bojim da bo dokaj pestro.

Nekaj količkov (4-5) sem videl postrani nasproti gasilnega doma okoli pol dvanajste. No morda so bili odvijačeni, če so montažni, ker je bilo ponekod nekaj delavcev. Ko sem šel nazaj pa se ne sponim tistega detajla, sem opazoval desno stran. Za osebna in kombi ne bo krize skozi priti. Za kamione in traktorje s širšimi priključki pa bo "zabava".
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.391
5.898
113
pri taščici
Ce je bila za kamione omejitev 30 so avti bp vozili 50. Predvsem tisti ki so bili za kamioni.

Imam obcutek da v Vodicah zivijo taki ljudje kot v mojem koncu(pa se kje)
Vse bi imeli, pa nicesar na svojem dvoriscu.
Kriva ie pa ze politika pol stoletja, ker dovoli gradnjo ob vecjih cestah. Pa vedno slabse je.
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
He he, narobe si videl. Pri zadrugi je neprednostna iz Most, pri gasilnem domu kontra. Sedaj je generaln aomejitev 40 km/h po tej cesti.
Imaš možnost na Domžale in Trzin, na Brnik in AC. Alternativ za tranzit veliko, za prebivalce jih ni.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.391
5.898
113
pri taščici
Alternativa je tudi čez MB, Celovec, Koper, Zagreb....Pa misliš da so smiselne?
Misliš da se prebivalci Trzina ne bodo enkrat zbunili in rekli da naj gre tranzit čez Vodice?

Res me zanima koliko tovornjakov dnevno se dejansko izogne plačilu cestnine na Torovem, kolikim jim je to pa najkrajša pot do cilja.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.712
113
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:To so torej ukrepi za umiritev prometa. Se bojim, da se bodo izkazali kot ukrepi za ustavitev prometa.
Največja neumnost je zapravljati denar za neke fizične prepreke za umiritev prometa. Postavi se tabla za omejitev, postavijo se radarji in se kasira. Začetna investicija je malo višja, se pa povrne in s časom začne prinašati dobiček.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
362
83
Ja res dobre alternative. Predvsem iz Kamniške smeri za Šiško naprej proti Primorski, ŠK Loko,... Se bojim da bodo boljša alternativa ulice Vodic. ?
Čemu je zgrajena avtocesta?
Lenobe in nesposobneži pa 30 let ne morejo rešit priklopov in dostopov nanje. Vodice so bile glede tega preveč pasivne. So si uspele precej povečat prebivalstvo in naredit "štoflc" na tranzitni cesti.
Alternative so slabe, zato se obeta veliko skoraj mirujočega prometa. Krepko pod 30 bo povprečna skozi naselje. Domačini, ki imajo izhod le na to cesto se bodo drenjali zraven. Situacija bo pomoje nekako taka kot je bila v Mengšu dokler ni bila narejen prvi del obvoznice. Promet skozi mengeš pa ne bo šel, ker je za večino preveč iz smeri.
Tole je rešitev iz dežja pod kap za prebivalce in promet!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.391
5.898
113
pri taščici
Se strinjam, nekajkrat mesečno sem na relaciji Kamnik Škofja loka. In potem meni Roberto naj grem čez Trzin, Brnik... Zakaj pa on hodi po AC v službo in čaka v koloni. Pa naj gre čez Gameljne in Črnuče. Alternativ je veliko...

Če ukinejo vinjeto, bodo poleg tovornega tranzita dobili še osebnega....
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Obvoznica bi morala biti zgrajena 1984!!! ob dokončanju odseka gorenjske AC. Pa ni bila. Denarček je šel roke lokalnih veljakov in 1995 so konkretno obnovili glavno ulico (konkretno in kvalitetno). Kao ni dovolj prometa za obvoznico.
Potem se je začela gradnja IOC Komenda, Rop je bil MP, Drole in Podgoršek župana. Ob pritožbi zaradi neurejenega dovoza na gradbeno dovoljenje za cono s strani občine Vodice molk uradnega organa do pravnomočnosti. Glede na protagoniste, jasno zakaj. Tovorni promet je naraščal, zadnje študije dokazujejo da zaradi tranzita. Ki se izogiba cestnini. 10% vsega tovornega prometa odpade na IOC. IOC se širi. Lidl odhaja iz IOC na Štajersko, v IOC pri AC. Cestninjenje v prostem toku prihaja, po uvedbi izogibanje (tranzit) ne bo več toliko zanimiv. Za ostale so pa ukrepi za umiritev prometa. Ali jih sprejmite (za upoštevanje občasno poskrbi PP Medvode) ali pa se vozite drugje. As simple as that.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ti se kar vozi... Samo imaš ukrepe, upoštevaj jih. To je vse. Če so ti odveč sem ti pa napisal alternative.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.391
5.898
113
pri taščici
Imamo tudi pri nas "ukrepe". In ne boš verjel, kar nekaj domačinov že lepo preklinja te "ukrepe"
Definitivno preverim cesto naslednji teden.

Ti pa popolnoma verjamem, to kar si napisal glede preteklosti. zanimivo da niso nobenega še poklicali pred roko pravico. Najbrž je že vse zastaralo. Ali pa so mogoče denar celo prekanalizirali v kakšne druge javne namene,(en del se je pa najbrž res prijel lepljivih prstov)
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
grims-1.gif

Vem da bodo ti ukrepi imeli vpliva na prebivalce ob cesti. Se ne slepim. Bo pa sčasoma bolje. Če ne drugega, ko bo obvoznica (bodimo zaenkrat optimistični) v roku 2 do 3 let bomo imeli še kolikor toliko dobro ulico. Namreč po odprtju obvoznice ne bo noben živ bog več povohal te ceste kaj šele da bi dal kakšen večji denar za obnovo. Vse skupaj so nas malo potolažili in pomirili.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Alternativa je tudi čez MB, Celovec, Koper, Zagreb....Pa misliš da so smiselne?
Misliš da se prebivalci Trzina ne bodo enkrat zbunili in rekli da naj gre tranzit čez Vodice?

A kdo kaj ve ali se kaj razmišlja o trzinski obvoznici? Torej nekakšna naveza na mengeško in naprej proti trzinski dvopasovnici.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.391
5.898
113
pri taščici
Ce pogledate v preteklost, je infrastruktura vedno prinesla razvoj.
Narobe ie samo to, da naredimo obvoznico po njivah, potem pa cimprej obzidamo....
Ce ze eventuelno kaksno crpalko in nic drugega.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Hja, če se drugo leto ne začne premikat se vsak teden v rush hour blokira promet. To je bil dogovor s DRSC, niso nasprotovali. Obvoznica je v 6 letnem načrtu izgradnje cestne infrastrukture do 2022...
A vaša je v tem planu?