Veitchev diagram, na pomoc

smidge

Pripravnik
2. avg 2007
168
0
16
Kaksna je MDNO?
confused-1.gif

97934-untitled.JPG
 

Priponke

  • 97934-untitled.JPG
    97934-untitled.JPG
    10,8 KB · Ogledi: 1.885

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Z izrazom moraš zajeti vse enke v zgornji tabeli. Odebeljene črte s spremenljivko zraven, ti povedo, kje imajo tiste spremenljivke vrednost 1. Torej če hočeš izbrati prva dva stolpca, potem vzameš X1. Če hočeš izbrati samo drugi stolpec, potem daš X1*X3 (presek X1 in X3).
Ta izraz je lahko v več oblikah, tukaj je bila zahtevana MDNO (minimalna disjunktivna normalna oblika), torej mora biti ta izraz narejen kot vsota produktov, hkrati pa mora biti še minimalen.

Na voljo imaš dva operatorja + (logični ali), * (logični in) ter ' (negacija). Cilj je, da hkrati zajameš čimveč enk skupaj, saj je tako izraz minimalen. Paziti je treba tudi, če nekatere celice med seboj niso sosedne, potem jih ne smeš grupirati, samo to se pojavi komaj pri n = 5.

To bi bilo na kratko, mogoče sem še kako stvar izpustil, lahko pa si na googlu prebereš kaj več
grin1.gif
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Ok, matematika mi ni tuja, ampak tole mi je pa ne samo španska ampak mongolska vas
grin1.gif


Je pa zanimivo, in bom preštudirala ob prvi priliki.
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Potem pa le vzemi v roke kakšno zgodovinsko knjigo.
grin1.gif


Skratka - včasih v uporabi za racionalizacijo logičnih funkcij, da si si prišparal spajkanje, kakšen tolar in prostor na vezjih. Sedaj pa so mikrokontrolerij že toliko ceneni, majhni, funkcionalni, da je klasika izumrla (razen nekaj nedokončanih primerkov v mojem predalu). Zgodovina!

Skoraj nerabljen učbenik na to temo pa ti z veseljem odstopim, ko boš zbrala toliko poguma in šla obkroževat te enice.
wink-1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Štiri NAND vrata z dvemi vhodi
grin1.gif


Nas še kr drgnejo pri DIT-u s temi vrati ... protobord, maljaužnt žičk pa 5 čipov... oldskul
grin1.gif
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.908
3.027
113
jaz sem jih v srednji šoli fajn " obdelal" na faksu pa malo manj ker nisem bil v tej smeri