Vegani zopet v akciji

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.638
14.340
113
Enako torej kot človeški migranti - niso zastonj pa ilegalni so. :aplauz:
S tem da je prašič veliko na slabšem, saj ni kriv, da je ilegalen medtem ko njegovi človeški kolegi so samozaslužni za to ilegalnost. :fredi:
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
A je ta Franc kaj močnega vzel/spil, ko take piše?
Citat:
"Dragi Max, kot si lahko danes spoznal, nismo vsi ljudje enaki,...."

Vsekakor nisem za mučenje živali, ampak dati na isti imenovalec človeka in pujsa :sprasujemse:
Matr... Še malo pa bo imelo vse prej kot pa (normalni) ljudje. :bonk:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.638
14.340
113
aAgQBjR_700bwp.webp
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.133
2.475
113
Kako hudo je, ko ti je dolgčas in razmišljaš samo o tem kako bi drugi morali živeti tako kot si ti predstavljaš...
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
Ne obsojam in ne posiljujem nikogar. Tudi sam sem včasih čudno gledal na vegane. In se še zgodi, da kdaj pojem kakšen kos mesa, ker ni druge opcije (ampak nikoli ne dam denarja za to (obiski, srečanja, pogostitve).
Zgolj poskušam podat pogled z druge strani, ker je ta rubrika več kot očitno namenjena zasmehovanju in obsojanju veganov.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ne obsojam in ne posiljujem nikogar. Zgolj poskušam podat pogled z druge strani, ker je ta rubrika več kot očitno namenjena zasmehovanju in obsojanju veganov.

Tvoj prvi stavek, ki sem ga navedel = je tisti, ki bi ga morali VSI vegani uporabljat - pustit ostalim, naj jejo kar hočejo, ne pa delat, kar delajo...
Tvoj drugi stavek, ki sem ga navedel = ne, ni res, namenjena je temu, da se nasilno vedenje veganov neha. Samo temu...

Poznam kar nekaj veganov, dva sta osebna prijatelja. Ko midva z ženo jeva meso, ne delata cirkusa, ne protestirata, itd... Ko pa gremo vsi štirje v vegansko restavracijo (vsaj 2 x na mesec), pa midva seveda ne naročava mesa in ne preklinjava, zakaj ga za vraga ni... Vidiš, to je način...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.365
2.284
113
.... Ko midva z ženo jeva meso, ne delata cirkusa, ne protestirata, itd... Ko pa gremo vsi štirje v vegansko restavracijo (vsaj 2 x na mesec), pa midva seveda ne naročava mesa in ne preklinjava, ....
Zdej a one dva pri vajinem povabilu ne jesta mesa?
A vidva pri njunem povabilu ne jesta mesa?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Zdej a one dva pri vajinem povabilu ne jesta mesa?
A vidva pri njunem povabilu ne jesta mesa?

Ko ju midva povabiva k nama domov, narediva brez mesa, zaradi njiju... - pa sta že rekla, da ni treba...
Ko naju ona dva povabita k sebi domov, dasta na mizo tudi meso, zaradi naju... - pa sem že reku, da ni treba...
Ko gremo v restavracijo, pa je odvisno od restavracije, kaj nudi... Jemo vsi brez mesa, ali pa midva meso, pa ona dva ne, vseeno...

Stvar je preprosta - noben nobenega ne žali zaradi hrane, ki jo ta je in smo vsi veseli in zadovoljni... A je to narobe?

Edit: še malo dodatno...
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.908
3.027
113
Ko ju midva povabiva k nama domov, narediva brez mesa, zaradi njiju... - pa sta že rekla, da ni treba...
Ko naju ona dva povabita k sebi domov, dasta na mizo tudi meso, zaradi naju... - pa sem že reku, da ni treba...
Ko gremo v restavracijo, pa je odvisno od restavracije, kaj nudi... Jemo vsi brez mesa, ali pa midva meso, pa ona dva ne, vseeno...

Stvar je preprosta - noben nobenega ne žali zaradi hrane, ki jo ta je in smo vsi veseli in zadovoljni... A je to narobe?

Edit: še malo dodatno...

Super če bi bili vsi taki potem ta tema sploh ne bi bila odprta. Ampak veš da nekateri vegani ne bi šli s tabo na kosilo samo zato ker ješ meso. Ali pa da bi z reke raje rešili psa kot tebe ker si ne zaslužiš, ali pa da s tabo nimajo kaj pogovarjat ker si mesojedec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in Matey

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Super če bi bili vsi taki potem ta tema sploh ne bi bila odprta. Ampak veš da nekateri vegani ne bi šli s tabo na kosilo samo zato ker ješ meso. Ali pa da bi z reke raje rešili psa kot tebe ker si ne zaslužiš, ali pa da s tabo nimajo kaj pogovarjat ker si mesojedec.

Vem. To je njihova stvar. Jih pa vseeno ne obsojam, dokler niso agresivni do mene in mojih...
In take, kot si napisal, bi tudi jaz pustil v reki in rešil psa... Al pa glisto...
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Ko ju midva povabiva k nama domov, narediva brez mesa, zaradi njiju... - pa sta že rekla, da ni treba...
Ko naju ona dva povabita k sebi domov, dasta na mizo tudi meso, zaradi naju... - pa sem že reku, da ni treba...
Ko gremo v restavracijo, pa je odvisno od restavracije, kaj nudi... Jemo vsi brez mesa, ali pa midva meso, pa ona dva ne, vseeno...

Stvar je preprosta - noben nobenega ne žali zaradi hrane, ki jo ta je in smo vsi veseli in zadovoljni... A je to narobe?

Edit: še malo dodatno...
meni se zdi da imata vaju za prijatelja samo zato da lahko jesta meso in se delata da sta vegana... :evil:
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.133
2.475
113
Ne obsojam in ne posiljujem nikogar. Tudi sam sem včasih čudno gledal na vegane. In se še zgodi, da kdaj pojem kakšen kos mesa, ker ni druge opcije (ampak nikoli ne dam denarja za to (obiski, srečanja, pogostitve).
Zgolj poskušam podat pogled z druge strani, ker je ta rubrika več kot očitno namenjena zasmehovanju in obsojanju veganov.

No, kot so ti povedali zgoraj... Meni je bilo dovolj, da sem enkrat Jagodi T. iz Celja na FB napisal par svojih argumentov, pa je bilo vse kar je bila zmožna narediti v odgovor bila blokada na FB, potem je tukaj še Andreja G. iz Raven na Koroškem, ki ni prav nič boljša in pa seveda Jadranka J., ki jo vsi poznamo. Vsakršen poskus razlaganja svojega pogleda tem trem je že vnaprej obsojen na propad... Živijo pa nekatere precej dobro iz tega preko društev financiranih iz proračuna, vsaj za Jadranko sem prepričan, da je tako.