Vegani zopet v akciji

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
vEGAN.jpg


Množično 'klanje'. Tudi tu je svinarija, prej in pol.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.623
14.317
113
Danes pa bi res lahko vegani cvilili okoli đamije ko se halal kolje ovce.

To bi znalo biti interesantno. Ampak, ker gre za podobno sceno kot feministično (ne)pametovanje muslimanom o neenakosti žensk v primerjavi z moškimi tudi tu iz te moke ne bo kruha.
Znajo se pa postavt pred izložbo z mesnimi izdelki in si zalepit trak čez usta, to pa ja. Nov, učinkovit način protestiranja kot ga Slovenija še ni videla :aplauz:
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Ja, ampak mesojedci ne piz...ijo ali solijo veganom pamet.
PA BI MORAL!!
Saj bi lahko višek veganske hrane podarili lačnim v Afriki. Še pomnite tovariši - enkrat že omenjen -Band Aid?
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Je tole že kdo pogledal:

Zanimivo bi bilo dobiti kak odziv strokovnjakov koliko stvari v tem dokumentarcu resničnih in koliko ne.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Je tole že kdo pogledal:

Zanimivo bi bilo dobiti kak odziv strokovnjakov koliko stvari v tem dokumentarcu resničnih in koliko ne.
Pogledal na hitro in v bistvu imajo prav, samo problem je v detajlih. Sam sladkor (OH) ne povzroča sladkorne, jo pa v kombinaciji z maščobo, preveč obojega povzroča sladkorno. V bistvu telo za energijo rajši porabi OH in če je še maščoba zraven le to nalaga v telesu (se redimo).
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Potem se res splača dati meso in mlečne izdelke čim manjkrat na jedilnik?
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Potem se res splača dati meso in mlečne izdelke čim manjkrat na jedilnik?

Jaz jem kar precej mesa, se pa sladkorju izogibam, kolikor se le da, pa imam mogoče 2KG preveč. Moja je na LCHF dieti shujšala 13kg v par mesecih. Sicer jaz pravim, da to ni dieta ampak način življenja. Ni pa za tiste, kateri brez sladkorja ne morejo.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Plus en dan posta na teden ni nikomur skodil. Doloceni zivali to redno pocnejo. Sicer pa je dokazano za clovesko telo najbolje, da je vseskozi malenkost v deficitu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Maiden

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.162
3.088
113
Take reke imajo zato, ker tam ni 'ekofašistov', ter dovolijo da tam gradijo multinacionalke tovarne pod minimalnimi standardi, da se lahko roba prodaja v razvitem svetu z maximalnimi dobički.
Je kje kak podatek kakšne so bile te reke pred 100, 200 in 500 leti?
In v navezi s tem kakšna so bila demografska gibanja.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
sladkorno povzroča debelost. sedaj al se bašeš z dvema kilama cukra na dan ali pa z dvema kilama praseta poplaknjeno z litrom rakije je čisto vseeno.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Razne diete se valijo ven že 30 let, kar pomnim, pa najbrž že prej. vsako leto je več trendov, se pa seveda reciklirajo. Predvsem makronutrientov in virov hrane je precej omejeno stevilo, ne more biti ne vem koliko različnih diet... Kakorkoli v vsem tem času pa stoka trobi eno in isto: mešana hrana v zmernih količinah. Ne vem, zakaj je to tako nesprejemljivo. Čim to folk sliši, zmaje z glavo in išče neki drugo varianto. S če bi temu dali oznako "dieta", bi bilo boljše? Raznorazne druge diete so pa namenjene ciljano v primeru bolezenskih stanj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: skala