Vegani zopet v akciji

jello

Guru
22. sep 2008
9.695
3.580
113
:sprasujemse: bom se premislil. Lej nisem tako dobesedno mislil, hecamo se malo. Upam, da tudi ostali in ne jemljete vsega prevec zares. So pa kekci v trgovini smesni ja.

Saj jem surovo meso, tatarski bifek, rare burger... govedina ni problema, aviacijo je treba dobro prekuhati, prepeci zaradi salmonele, pujsa pa zaradi e coli bakterije.

Eno vprasanje, ker nisem se imel veganke punce. Moje punce mi pac pecejo zrezke in malo lahko tudi one dobijo. V glavnem, a lahko veganka pogoltne spermo ali je to proti njeni religiji? Resno sprasujem. Za prijatla. :valjamse:

Glej, jem meso, nisem vegan, kako in kaj mečejo vase drugi me pa en qrc briga, kar se tega tiče sem egoistično prase in gledam samo na svojo rit.

Ne bom pa rekel, da me ne more (kot sajkeka recimo) jutri odnest v višje sfere, na višje nivoje zavedanja od ostale raje in me zelo zelo in res močno skrbet za splošno zdravje planeta.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.573
8.916
113
Svet že od začetka obstoja ne gre v pravo smer. In teli vegani, o katerih je dons govora, tega niti pod točko razno ne počno zarad boljšega sveta ali v dobro katerekoli živali. Ker če bi se jim šlo za svet, bi jih v prvi vrsti skrbel za lastno vrsto, šele potem za katero drugo. Je bil model gladko oblečen v cenenih majicah iz Bangladeša. Sam za tist trpijo otroc, to ga ne briga, ker je pač veganstvo moderno in je fajn mal ljudi jebat v glavo in se pol počutit nadčlovek.

Imam čast poznat resnične ljubitelje živali, ki za živali dejansko nekaj naredijo. Tile kekci to niti slučajno niso.

Če se spomniš scene iz Armagedona, filma ki je ratal v časih, ko so podobni brezdelneži imel gonjo proti nafti, ko Harry vpraša na kaj gre Greenpeacova barkača. Zdej je v interesu pač gonja proti mesu, nafta je pase.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.435
9.174
113
jaz teh veganov na slikah sploh nisem komentiral.
To so deviacije....podobna kot en reče, da bi šel poleg stat in bi si klobaso v rit tišal. podobna scena.

Meni bi več pomenilo, ko bi se zmanjšalo reklamiranje poceni mesa in podobne scene.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
No zdaj pa ti povej enemu penzicu na 400 pokojnine, da naj si kupi stejk za 30eur. Vse se zacne in konca pri $$$. Sele potem pride zavedanje, kaj in kako je bolj zdravo in boljse za svet.

In kdo pri krscendus komurkoli garantira, da je boljse meso drazje meso???

Recimo v mojem okolisu je zelo znana mesnica Kodila. Izdelki dobri, precej dragi. Potem pa ob aferi s tistim mesom na Poljskem vidis, da tudi oni jemljejo đabe meso tam. Sicer ni bilo iz tiste klavnice, a vseeno. Visja cena =/= visja kvaliteta. Zna biti. Ni pa to standard.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
jaz teh veganov na slikah sploh nisem komentiral.
To so deviacije....podobna kot en reče, da bi šel poleg stat in bi si klobaso v rit tišal. podobna scena.

Meni bi več pomenilo, ko bi se zmanjšalo reklamiranje poceni mesa in podobne scene.


3,2,1,...buuuum. here we go. poleg rdecih in belih, kot je bilo vcasih. se sedaj pojavljajo odkrite feministke in fantki vzgojeni po njihovi naravi. Sedaj pa se v debate na forumu vkljucujejo se novodobni kekci na visjem duhovnem nivoju, vcasih so bili to izkljucno blogerji, sedaj so influencerji in podobni assholes, ki ne znajo jasno izrazati svojih stalisc ali pa se bojijo komu zameriti ceprav jih vsi sovrazijo in se tako lahko postavijo na visjo duhovno raven. V svojem majhnem svetu seveda, enodimenzionalnem.
Bravo.
For fucks sake. Sem mislil, da je kaj drugace ko me ni bilo. Vzemite forume za šalo. :eek:

to so govorile pred 20 leti miss sveta in podobne, zmores kaj boljsega. pa za mir na svetu in iztrebljanje lakote se zavzemas. vemo. bravo. bow down o_O

p.iz.da. koga briga kaj tebi kaj pomeni! :valjamse:
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.360
2.281
113
Nemčija, ritolizniška.
Poizkušajte najti tole lokacijo 51.622364 14.3162947 na google earth in potem pogledati zgodovinske posnetke.
Svetle lise so dnevni kopi premoga, ki ga uporabijo 'za predelavo v kolmole za uporabo v prehrambni industriji'.
Skupaj ti kopi futrajo za 11,7 NE Krško nemških termoelektraren. Tole je Boxberg predelava premoga v 'kolmole' z močjo 4x NE Krško.
Primerjajte sedaj izpust Co2 teh dveh karkoli že je. Pa primerjajte količino odpadkov - po pakeršnih koli kiterijih.
Riti licomerniške, pri nas in tam.
Grunen aus DE: Wir brauchen keine Atomkraftwerke. Wir haben Elektrizität aus Steckdosen .
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
Bolj kot meso in mleko prispeva k segrevanju ozračja ponovno odpiranje rudnikov premoga in že davno zaprtih termoelektrarn po butastem Trumpovem ukazu. Gozdov, posebno v Amazoniji pa ne krčijo zaradi pašnikov, temveč zaradi nasadov soje, ki je glavna hrana veganov. :obesise:
Ta soja ki jo gojijo v Braziliji, Argentini in ZDA ni za vegane ampak futr za živino ter biogoriva. Tisto kar soje pojejo vegani je pridelana butično brez genskih
spremb. Tko da ne zavajat kle.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
mene zanima kako se počutijo ko v indoneziji posekajo na tisoče hektarov vsah dan samo zato da gojijo palme in dobijo vegani svojo palmino mast pa ne mi rečt da jedo samo palmino mast s potrdilom ker so vsa potrdila en k vredna... drugi problem so muslumani ki jedo to mast ker tudi pujsev nočejo. za gojenje pusov ne rabiš delat takih problemov kot za palmino mast.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.032
5.733
113
blizu močvirne prestolnice
Glej, jem meso, nisem vegan, kako in kaj mečejo vase drugi me pa en qrc briga, kar se tega tiče sem egoistično prase in gledam samo na svojo rit.

Ne bom pa rekel, da me ne more (kot sajkeka recimo) jutri odnest v višje sfere, na višje nivoje zavedanja od ostale raje in me zelo zelo in res močno skrbet za splošno zdravje planeta.
Hinavec. Potem povej zakaj se večinoma vegi hindujci razmnožujejo nenormalno? Tolkli bi čez belce, tolčte čez aziate, temne...oni delajo dandanes škodo temu planetu. Kolk kitajci zmečjo plastike?
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
2yx1j3.jpg


... in ljudje se prehranjujemo z rastlinojedci...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.573
8.916
113
Ta soja ki jo gojijo v Braziliji, Argentini in ZDA ni za vegane ampak futr za živino ter biogoriva. Tisto kar soje pojejo vegani je pridelana butično brez genskih
spremb. Tko da ne zavajat kle.
Hahaha, butična soja da je v veganski pašteti. Dej ne seri idiotizmov no.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.573
8.916
113
mene zanima kako se počutijo ko v indoneziji posekajo na tisoče hektarov vsah dan samo zato da gojijo palme in dobijo vegani svojo palmino mast pa ne mi rečt da jedo samo palmino mast s potrdilom ker so vsa potrdila en k vredna... drugi problem so muslumani ki jedo to mast ker tudi pujsev nočejo. za gojenje pusov ne rabiš delat takih problemov kot za palmino mast.
Oni jedo sam butično palmino mast....
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
:valjamse::valjamse::valjamse:
tole spada pod šale
zakaj ?
Three countries, Brazil, Argentina and the U.S., are projected to produce over 82% of the world’s soybeans.
vir: https://www.soymeal.org/soy-meal-articles/world-soybean-production/

Soybean meal is widely used as animal feed, so we humans consume much of it indirectly via our meat and dairy. Soybeans also reach our tables as oil—which represents around 27% of worldwide vegetable oil production. While its most common oil-based form is table oil, soy is increasingly used for biodiesel production.
vir:https://www.worldwildlife.org/industries/soy

Food: Some 6 per cent of soybeans are eaten directly, mainly in Asian countries, as whole beans or in products such as tofu and soy sauce. Soy is used as an ingredient in many baked and fried products, as margarine, in frying fats, or bottled as cooking

Feed: Increasing meat consumption is the main driver behind soy’s continuing expansion. Around three-quarters of soy worldwide is used for animal feed, especially for poultry and pigs. Between 1967 and 2007 pork production rose by 294 per cent, egg production by 353 per cent and poultry meat by 711 per cent; over the same period, the relative costs of these products declined. As the world’s largest source of animal feed, soy is a key component of the industrial farming model that has enabled this.
vir:http://awsassets.wwfdk.panda.org/downloads/wwf_soy_report_final_jan_19.pdf
 
Nazadnje urejeno:

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
Oni jedo sam butično palmino mast....
vegani se izogibamo izdelkom, ki vsebujejo palmino olje.
palmino olje je običajno prisotno v najbolj cenenih izdelkih. (primer čips. Že na Hrvaškem težko dobiš čips s sončninčnim oljem)
 
Nazadnje urejeno: