Večfunkcijski barvni laserski tiskalnik

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Zdravo,

zanima me, kateri večfunkcijski barvni laserski tiskalnik mi priporočate?

Dosedaj smo imeli HP črno-bele laserje in so se odlično obnesli (hp lj 1005), zato sem tudi razmišljal v tej smeri:
http://www.mimovrste.com/artik...-ce864ab19#tech

Me pa motijo zeloooooo visoke cene tonerjev - vsekakor bi uporabljali ponovno napolnjene, pa vendar...

Kakšen drug predlog?
Zaželeno je, da lahko zadeva tiska, skenira/kopira in faksira.

Vprašanje: ima kateri od teh multifunkcijskih tiskalnikov možnost, da namesto, da prihajajoči faks natisne, da ga posreduje po e-pošti na računalnik? V glavnem, da ne tiska vsakega faksa, nato pa jaz ročno vsakega poskeniram in shranim na računalnik...
 

Wild

Pripravnik
5. okt 2011
203
0
16
Živjo

Ne vem koliko tiskaš, ampak naslednji MF tiskalnik je barvni inkjet. Če kupuješ XL original kartuše te pride cena izpisa cca 3 cente, kar je kar ugodno. Z kompatibilnimi verjetno prideš skozi še ceneje. Je pa kar nižji cenovni razred od tega ki si ga omenil ti.

http://www.siris.si/tiskalniki...47a/HP-4500WiFi
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
3 cente? Verjetno misliš za ČB tiskanje, pa še to se mi zdi nizka cena za inkjet tiskalnik.

Sem se še malo pozanimal in našel (ugodnejšo) alternativo HPju - Ricoh SPC242SF. V ceni je razlike cca 50 eur, ampak so tonerji cenejši.

Ima kdo izkušnje?
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Jaz tudi gledam za barvno laser multifunkcijo v podobnem cenovnem okviru. Vsekakor bi želel laser tehnologijo, sem pa gledal tole Brotherjevo napravo: http://www.mimovrste.com/artik...ation-vita-wifi
Tukaj je v ceno všete še playstation, ki ga ne rabim, ampak v EU je od 750 € naprej. Tudi če prišteješ poštnino, je še vedno cenovno dovolj sprejemljiv.
Zahteve imam pa enake, kot Chimay. Printer, skener in fax all in one.
Mnenja?
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Če je zverina, potem bo kar tapravi
smile-1.gif

Želim nekaj takega, da bo delal tako, da ne bom vedel, da ga imam in da bo nekaj časa mir, ne pa da bo čez 2 leti crknil kak mehanizem ali pa da se mu bo papir zatikal ali karkoli.
Uporabljen bo kot master printer, ki bo pokrival vsaj 2 pisarni, fax (ki mora biti sposoben sprejemati tudi medtem ko dela kaj drugega), par strani skenov na dan, fotokopiral bo pa res bolj malo.

Se pravi zanesljivost, nizka cena izpisa, duplex, enostaven za rokovanje, ...

Če ne bi imeli te trapaste "akcije", "podarijo" playstation, bi bil tudi cenovno veliko bolj privlačen. Povsod, kjer te "akcije" ni, stane pod 800 eur z ddv, kje pa "akcijo imajo je pa nad 1000 eur. Kiss my ass pa taka "akcija".
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
OK, za pisarno je pa to verjetno prava reč ali vsaj razred.
Jaz imam doma (SOHO) enega 4 leta starega Samsunga, CLX-2160, na dan imam kakšnih 10 printov, tko od oka in počez, recimo da pet scanov. To so večinoma dokumenti, ki jih moram podpisovati in skenirati (ob enem gredo na UPS in originali na pot). Vse moram delati barvno in moram rečt, da sem zelo zadovoljen. Sedaj se selim in z mano tudi pisarna, tko da bom verjetno vzel nekaj podobnega, edino kar bo mus bo podajalnik za skener in obojestransko tiskanje, za to sem bil takrat prevelik šuft in mi je sedaj žal.
 

simon_m34

Fizikalc
25. jul 2007
454
30
28
43
MB
lahko ti ga zrihtam za 100€ ceneje kot je na mimovrste, je pa isto s sony ps ker pač ima dobavitelj takšno "akcijo" in tukaj prodajalci ne morejo nič..pa kolko gledam ima ta ps vita ceno okrog 230€ in pač prodaš naprej in prideš s ceno kar lepo pod 800€..
 

Lonck

Pripravnik
13. okt 2007
124
9
18
Imam ta Ricohov MF tiskalnik že slabi 2 leti. sem izredno zadovoljen z njim. Če koga zanima kaj več pa naj kar povpraša
lp
Lončk
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kaj pa kaj ugodnejšega? Niso tako 'visoke' potrebe, pa tudi gledam, da je cena izpisa enaka kot pri kakem cenejšem (30€ za črni toner za 1500 strani pri Samsungu ali 140€ za 6500 strani za Ricoha).
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Jaz imam pa na teden cca 100 cb strani in cca 25 barvnih (ce so strani barvne so zelo barvaste, velika poraba crnila)

fotokopije pa se dala pri moji dragi (10-20 na teden), pri njej se tudi skenira ce je treba (1krat na teden)

idealno bi bilo imeti format a3, ni pa nujno.

kaj priporocate - multifunkcionalno?

(laser ali pljuvalnik)
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ne vem zakaj furate laserce....še samo črni so tapocen nerazumen nakup.

HP OJ 8500/8600 ipd. so super multifunkcijske tudi za kaj več natisnit na mesec.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Primzi pravi:
Jaz imam pa na teden cca 100 cb strani in cca 25 barvnih (ce so strani barvne so zelo barvaste, velika poraba crnila)

fotokopije pa se dala pri moji dragi (10-20 na teden), pri njej se tudi skenira ce je treba (1krat na teden)

idealno bi bilo imeti format a3, ni pa nujno.

kaj priporocate - multifunkcionalno?

(laser ali pljuvalnik)

Jaz imam Brotherja DCP6690CW

Ne vem, če je ravno najcenejši, kar se tiče tiskanja, sicer pa je povsem soliden A3 tiskalnik; skeniraš lahko na poljuben računalnik v mreži (ima tudi WiFi), kopiranje...
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Jep, enako razmišjal, nabavil HP Officejet Pro 8500, dela ko šus, glave se ne mašijo, kartuše so normalne cene

črna XL (2200 strani) 36 EUR, barvne (1400) strani, cca 17 EUR.

Zraven imaš še skener, faks, fotokopirc, lahko delaš vse preko WEB-, ima ethernet in WiFi povezavo, USB.

V glavnem eden boljših nakupov pred cca 2 letoma.

Lp,
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ali lahko kateri mojster ampak res mojster razloži, zakaj barvni tiskalnik, ne tiska niti črno, čeprav je črna kartuša nova. Barvne so res prazne. Tudi na tiskalniku nastavim na tiskanje "črno" vendar noče. Pokaže da manjkajo barve.
Ali se da kje na računalniku nastavit, da naj tiska vse črnobelo????
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
a to pomeni, da moraš imeti črno kartušo in vse tri barvne polne, če hočeš tiskati črno???
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
To je čisto odvisno od driverja. Če je bil printer poceni, te vsekakor skušajo oskubiti s kartušami. Poglej pa, če obstaja kak novejši driver, morda so postali bolj milostni.
 
Nazadnje urejeno: