vaše mnenje o novih stroji opremi - PC

gama

Pripravnik
1. okt 2007
42
0
6
Mb
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Mi je pa zanimivo, kako skoraj vsi med svojimi preferencami omenjajo video edit.
smirk-1.gif

V realnosti pa mogoče zripajo 1 divx na mesec
evil.gif

Živjo samo tok da pojasnim- pod video edit nisem mislil ripanje dvd, dvix, ampak delanje video filmčkov z pomočjo programov kot sta pincale studio ali ulead video studio.

Drugače bi pa raje prosil za kako vaše, mnenje, ker je vredno veliko več kot mnenje prodajalca ki hoče vse prodat kar je možno.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik Speedy pravi:
CPU lahko naviješ neodvisno od RAM.

ja pri AMDju ja!
ja pri Intelu tudi ja!
wink-1.gif

Do ene meje. In ce povecujes FSB pri extrem navijanju se ti bojo poveceval tudi rami ce hoces razmerje 1:1. Ja
confused-1.gif


Gama za trenutni sistem bi bilo moje mnenje, da je skoda denarja za novo GTX. Ker ni toliko hitrejsa kot jo preplacas. Al 8800GT ali 8800 GTS (G92) bo vrh glave Z SLI bos pridobil samo pri igranju pri visjih resolucijah. Zmotno je misljenje da bos pa imel sedaj v eni igri za 100% vec fps.

Koliko je razlika v ceni q9300 E8400. Bi rad vsekakor imel 4 jedra?
 
Nazadnje urejeno:

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
GTX je zelo precenjena glede na dejansko primerjavo z 8800GT. Sicer pa sedaj si kupi 8800GT, ko ti bo pa preslaba jo zamenjas za neko drugo kartico tega srednjega ranga. Ce pa imas visek denarja pa bi ti jaz vseeno priporocal ATI 3870 x2.. Za svoj denar ponuja najvec. Kje je fora da si pristas neke firme? Ce ena firma naredi boljsi izdelek za manjsi denar, zakaj ne?! Saj zato je konkurenca..
Pri teh dveh procesorjih pa je razlika v denarju okoli 70€. Jaz bi vzel Q9300.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Do ene meje. In ce povecujes FSB pri extrem navijanju se ti bojo poveceval tudi rami ce hoces razmerje 1:1. Ja
confused-1.gif
Če hočeš razmerje 1:1 se ti na AMD enako povečuje. Ja ?
Če nočeš razmerje 1:1 pa pri obeh vlečeš kak češ.
 

gama

Pripravnik
1. okt 2007
42
0
6
Mb
evo lep pozdrav vsem
najprej se vsem najlepše zahvaljujem za vaša mnenja in komentarje, res ste dobri.

Pri obisku prodajalca pri agt sem se odločil za kar orenk spremenjeno verzijo, saj mi je odlično svetoval.

Tako da imam sedaj prosecor q6600 ter matično p5e ter 2x2 gb 1000mhz rame in pa dve grafični ati 3870 512mb z ddr4, tako da mislim da bo sedaj računalnik raztural.

Kot mi je svetoval je atijeva crosfier bistveno bolša in stabilnejša varijanta kot nvidia sli. zato sem se tudi odločil za to.

lep pozdrav vsem