Varnostnik - prevoz denarja

mike123

Zelenc'
21. okt 2014
1
0
1
Pozdravljeni. Zanima me delo varnostnika, predvsem delo prevoznika denarja. Če je mogoče kdo na tem forumu zaposlen, ali je bil zaposlen kot varnostnik prevoznik, bi bil zelo hvaležen, če bi mi opisal kako zgleda delovnik, kakšni so delovni pogoji, oprema, ali ti dajo za vozit blindo ali prirejen avto itd.

Namreč NPK Varnostnik imam že narejen, se pa odločam med delom v trgovini ali pa kot prevoznik. Nekako me bolj vleče slednje, predvsem, ker se mi zdi delo manj dolgočasno kot če visiš 8 ur tam v štacuni (če se motim, naj me kdo popravi).
Delo v lokalu ali v intervencij me ne zanima.

Lp, Matej
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Izpit za rokovanje z orožjem imaš? To je pogoj za varovanje in prevoz gotovine.

Sicer pa "prevoz denarja" ima več načinov oz. oblik. Od pobiranja gotovine (dnevni izkupički), do polnjenja bankomatov oz. dostave večjih količin denarja v/iz bank. Prevozi z blindami se delajo samo na najvišjem nivoju in na začetku ti verjento tega ne bodo dali delat, lahko pa prideš enkrat do tja.

Aja računaj da so prevozi denarja še bolj dolgočasni kot pa varovanje poslovnih stavb/trgovin/ipd. ker imaš kup procedur ki se jih moraš držat. Pozabi da boš hodil na malico kadar boš želel in kakor boš želel, ne moreš viset na netu cel dan kot tisti v repepcijah, na vse točkah prenosa denarja se izvaja varnostne procedure, pisat/štemplat moraš evidence, vsa vozila pa tudi kufri z denarjem so opremljena z GPS oddajniki in torej zasebnosti nimaš nobene ....