Varilni aparat za doma

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.553
-249
83
300A za 100 EUR? Če da vsaj polovico od tega potem je o.k..

Za 200 EUR ali še manj dobiš Telwina Model force 165 z zagotovljenim servisom v Sloveniji.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Enkrat sem en skuter razstavil in ga spremenil v skiro. Takrat sem varil s CO2, ki smo ga imeli na sihtu. Varjenje je bilo v primerjavi z elektrodami bozansko, saj ni zlindre in tudi z manj znanja lahko naredis odlicen var v primerjavi z elektrodami, kjer pa ze potrebujes nekaj kilometrine za sabo. Vsi zvari so bili odlicni, kar pa ne verjamem, da bi bili, ce bi varil z elektrodo. Torej, je kak cenovno dostopen varilni aparat, ki ne dela zlindre. Tisti s CO2 so verjetno celo premozenje. Kaj tile, ki vsebujejo neko zico, so dobri? Ni vazno, ce je zica draga, saj varim redko, vendar, ko varim, nocem, da me elektrode jeb.ejo in se dela una zlindra...v Lidlu imajo nekaj takega za 100€, vendar dam tudi vec za kaksnega boljsega?
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Lidlov je tak tak....dokler se ga ne navadiš je katastrofa....potem gre...ni pa to to...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ok, recimo, da nabavim takega, kot je Lidlov, torej na zico, ampak nekaj boljsega. Me bo se vedno j.ebal, kot pravis oz. kaj tocno heca pri varjenju s takim varilnim z zico? A ima ta zica res plin noter oz. na kak princip tole deluje?
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.553
-249
83
Polna žica 3kg stane priblično toliko kot 15kg 0.8 žice.
Kupi co2 160-180 A magari rabljenega in imaš mir.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, te 3kg mam jst za vec kot 5 let.....ne varim tko pogosto, hocem pa zavarit v redu, ko varim. Sej z elektrodami mi nekako gre..za ene 2 ali 3 oceno ampak ni to to...pride grd zvar, zavarjeno pa le je, pa zlindra mi gre zelo na jetra. :mad:
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.553
-249
83
Saj z veliko vaje, žlindra sama leti stran:).

Problem pri varjenju je, da v štartu kupiš poceni, švoh aparat, češ saj ga ne rabim veliko samo za pohištvrne profile 2-3mm, potem kupiš močnejšega da lahko variš 6mm pleh, potem še večjega za 10mm, dokler nisi končno srečen na 400 plus amperih in 200 kilski kišti od aparata. PS (malo za šalo malo zares:p)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
No z Lidlovim boš najprej lepo luknje delal...ker na švoh stopnji ne zavari zadost...daš na najmočnejšo (etak ma samo 2) in takoj luknja čez...

Potem se navadiš pač da vedno luknjo narediš in potem z rahlim vamo-tamo premikanjem zapestja osvojiš tehniko da najprej luknjo nazaj zašvasaš in potem po površini naprej rahlo vamo-tamo žagaš...

Moraš pa osvojit da elektrodo mal v luftu držiš in da žica sama pride na spoj...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
To kar je dvostopenjskega je sam za v kanto. Pol boljš za 50 EUR stari dobri varstroj na trafo in zvezno štelanje moči in to je to. Res pa je, da švasanje na elektrodo ni za levoročne, rabiš kar grif, ker moraš roko koordinirat 3d. Pa da vigivagi ne narediš moraš tud mal mislit zraven, drugač ti potegne na eno stran im maš pol zanimivo.
Pa avtomatska maska tud čudeže dela.